Спазвате ли ограниченията за скорост на движение

  • 3 522
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 644
В повечето случаи НЕ   Embarassed 
много са досадни   Rolling Eyes

# 61
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Цитат
Общо взето не ги спазвам, но карам съобразено и разумно. Спазвам ги, единствено за пред лицата от КАТ, защото не обичам да им давам пари
И аз така

# 62
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да спазвам ограниченията на скоростта и като вали дъжд съм още по-внимателна. Като пускам някой на пешеходна пътека поглеждам в огледалото дали, някой няма да се натресе. Също така като съм с дацата карам така, че ако се наложи да спра изведнъх да не се ударят. Случвало се е и това, но са се удряли леко. Карам ги да се връзват и те и почнаха да свикват. Не ми пука, някой, ако кара по-бързо от мен дори го пускам. Дразня се ако някой не даде мигач
дори, ако няма кола, защото и пешаходците трябва да бъдат уведомени, какво възнамеряват да правят. Днес бях пешаходец с детето си из София и попаднах на три мотащи се коли, които не знаеха какво правят и като погледнах говореха по GSM шофьорите.

За спора по-горе - по Цариградско шосе има ограничение за по-ниска скорост при заснежен и хлъзгав път.

# 63
  • Мнения: 2 032
Малий, колко народ си мисли, че ограниченията на скоростта са просто да има полицаите с какво да си запълват свободното време. А ако някоя подобна хубостница блъсне детето ви, или вас, карайки с превишена скорост, пак ли така ще мислите?

# 64
  • София
  • Мнения: 337
Скоростта я обичам и особено в извънградски условия се поувличам, но останалите правила спазвам ревностно.
Как да не се изкуша да натисна педала на газта на бул. България. Embarassed
С детето или без в колата карам еднакво разумно. Познавам си колата и не смятам, че превишаване на максималната разрешена скорост с 20-30 км. ме прави безотговорна, но да "не дърпам дявола за опашката" Praynig

# 65
  • Мнения: 653
Малий, колко народ си мисли, че ограниченията на скоростта са просто да има полицаите с какво да си запълват свободното време. А ако някоя подобна хубостница блъсне детето ви, или вас, карайки с превишена скорост, пак ли така ще мислите?

доста силно, но е вярно !!! подкрепям мнението ти, Алиса

# 66
  • на село
  • Мнения: 3 920
Старая се да ги спазвам.
В населени места почти винаги, най -много с 5-10 км. да съм превишавала,
но извън селищата има поставени табели с ограничения 60 км. на всеки разклон, покрай всяка бензиностанция - е в тези случай намалявам малко
и съм по -внимателна, но ако ги спазвам всичките, то с по -висока скорост от 80 няма да може да се предвижваме.

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 12:40 от НелиСА

# 67
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=913200

А ако вашето дете е следващото?
Въпросът е до мамите, които не спазват ограниченията.

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 14:05 от Воден дух

# 68
  • София
  • Мнения: 3 407
Когато съм с детето, особено карам много внимателно, въпреки негодуванието на околните хъшлаци, които смятат, че ако не караш с 200 си пълен тъпанар Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 520
Старая се.

# 70
  • Мнения: 5 647
В този ред на мисли аз да попитам дали камерите, които са монтирани пред ЦУМ снимат нещо, или са само за сплашване на гаргите?

# 71
  • Мнения: X
Старая се, но понякога просто се налага да "превишиш" скоростта, за да не пречиш и т.н Особено в населени места.

По магистралата си отпускам душата, но там пък ме притеснява, че макар и магистрала не е много пригодена за високи скорости и винаги се съмнявам в липсата на дупки. Просто очаквам всеки момент да изникне някоя и да ми строши и колата и главата......

Относно ограниченията, баща ми е инженер, занимавал се е и с пътища и каза, че всяко ограничение е изчислено на база условията на настилката, терена, наклони и още ред фактори, а не защото на някой му е щукнало да е примерно 40км/ч и е важно да се спазват, но.......

Понякога си мися, че е редно пътищата да се "обновят" в крак с по-мощните автомобили, но от друга страна високата скорост е много опасна.

# 72
  • Мнения: 6 472
Според ситиуацията но много често ги нарушавам Confused При лоша видимост или покрай училища и детски ги спазвам. На Цариградско не винаги се съобразявам, но пък там трафика вече е такъв, че няма как да ги нарушиш Tired В извънградско често ми се случва да карам по- бързо от разрешеното. Нямам навика да се гъзарея и нарушаването на ограниченията за скорост, обикновено ми се изчерпва с 15 -20 км отгоре.
Останалите правила гледам да си ги спазвам стриктно.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен половината ограничения в София (40км/ч) са ги сложили "за да си вържат гащите". Според мен не  е нормално на трилентов, еднопосочен път, където няма пешеходна пътека, училища и детски градини, абе изобщо - няма нищо, да сложат ограничение, същото като в уличката, която минава пред нас, или пред детската градина....
Мога да преценя кога как да се движа. Мога да владея добре колата си. Не пускам детето си по улицата. Така че, не ме притесняват високите скорости.

Общи условия

Активация на акаунт