Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 8

  • 53 617
  • 748
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 562
Въпроса за Лутиниус е имате ли наблюдения дали го усвоявахте добре, иначе и аз си имам доста кутии с които се запасих😊

# 631
  • Кърджали
  • Мнения: 136
Лутинус е като Утрогестана нали или нещо греша.
Въпроса за Лутиниус е имате ли наблюдения дали го усвоявахте добре, иначе и аз си имам доста кутии с които се запасих😊

# 632
  • Мнения: 89
Въпроса за Лутиниус е имате ли наблюдения дали го усвоявахте добре, иначе и аз си имам доста кутии с които се запасих😊
Аз с него прокървих в 5г.с и минах на 3×2 утрогестан и 2 инж.прогестан.

# 633
  • Мнения: 3
Здравейте.Казвам се Илияна и съм на 28 години.Имам запушени маточни тръби.Не отстранени са.Спермата на мъжа ми е с добри резултати.Направих един неуспешен опит в Софийска клиника за който даже не искам да споменавам.Насочвам се към Турция .Проблема  обаче е че живеем с мъжа ми в Германия и става много сложно.Но съм твърдо за там.Освен доктор Карлокая и Тургун за други имена може ли да споделите.Притеснявам се че дори и Английски не знам и само с координатор дали ще се разберем?

# 634
  • Мнения: 2 428
Iliyankata91, здравейте!
Аз също не говоря английски координаторката ни превежда Simple Smile .
Мисля, че имаше двойка която също живее в Германия и пише тук, ако не се бъркам  Simple Smile.
Освен за докторите Торгуд и Карликая май  никой не е писал за друг.
 Кураж Simple Smile
 
 Момичета, аз съм леко притеснена. Чакам цикъл,  за да отида на преглед, а БТ не ми се е вдигнала . Днес ми беше 29 ден.
Не съм вярвала, че ще стигна до там да се моля за цикъл...как ще ми дойде МЦ без да се вдигне БТ?

# 635
  • София
  • Мнения: 200
Iliyankata91,
Аз също живея в Германия. Имам и 2 трансфера правени в Мюнхен - неуспешни!

 Моя проблем е същия - запушени тръби със хидросалпингс, който уж отстраниха в Германия на лапароскопия, но пак се появи. Наложи се ново лапаро и премохване на едната тръба, но вече в Турция. Аз съм при доктор Тургут, не познавам другите лекари, но от него съм много доволна.
Относно английския, не се притеснявай, не е нужно да говориш с доктора. Координаторките са винаги с теб. Единствено което мога да ти препоръчам, или поне на първи преглед когато ходиш, още на рецепцията да кажеш, че търсиш Хафизе. В момента се сменят координаторките, има една младо момиче, много симпатично, но още е много нова и и е малко трудно. А  първия преглед е най-дълъг и обстоен, така, че най-добре да минеш с Хафизе.

# 636
  • Мнения: 217
Момичета, до колко са нормални болките и неразпошожението след трансфер? Още от ден 1ви имам лека болка в яйчниците. И понякой път пробождане. Взимам Parol, ама гледам да не прекалявам...

# 637
  • Мнения: 234
Iliyankata91, здравей!
Ние също живеем в Германия!
Както е казала MoCherie проблем с комуникацията на място няма да имаш, Хафизе превежда добре и всичко, доктора е отворен за въпроси ( също при Тургут) и е приветлив. За мен обаче най- големия проблем бяха пътуванията и то съчетани с отпуски. Използвахме лятната отпуска и на двамата за стимулацията, като бях купила билети за полетите предварително. За жалост там, на място трябваше да изчакам един ден да ми дойде ( мал шанс), а след пункцията полета, който беше в 15 го изтървахме и се наложи да купим нови билети за вечерния такъв. Тъй като имах достатъчно уж оплодени яйцеклетки си купих предварително лекарствата за подготовка преди трансфер, които за жалост не ми се наложи да ползвам. Просто разстоянието е фактор, както от финансова гледна точка, така и за консултации например. Не е като да можеш да прескочиш от София с автобуса и в същия ден да се прибереш. Иначе стимулациите на Тургут са перфектни. Единственото, в което аз за себе си не останах убедена е, дали ако бяхме дали шанс на някое ембрионче без ПИД- нямаше да имаме успех.... Сега ще опитам един два пъти на естествен цикъл тук в Мюнхен, а на пролет живот и здраве с нови сили.
Желая ти успех!

# 638
  • Мнения: 146
Ако има някой, който е правил ЗЕТ на естествен цикъл, може ли да ми пише?

# 639
  • София
  • Мнения: 562
Ха, че практикуват ли? На мен ми отказаха , доктора не искал да прави - много често трябвало да ни вика, нямало гаранция и т.н.

# 640
  • Мнения: 22
Здравейте, момичета минавам да изкажа за пореден път болката си. Втори неуспешен трансфер на 9 -ти ден кръгла 0, вече не знам какво да правя и изобщо дали да се връщам пак в Бахчеджи , да търся друга читава клиника или да пробвам отново в БГ? SobSob
Преди да отида в Турция имах 1 опит в БГ и имах същият късмет, като тук - 3 трансфера и нулева имплантация.
Направо съм размазана и не знам как да продължа. То ясно, че до края на годината нищо няма да се прави повече, но от догодина на къде да подхващам незнам.

...............
Много съжалявам за неуспеха ти, dreamer@1. За съжаление и аз претърпях такъв преди 3 месеца в Бахчеджи.  Тъй като се отказах от БГ клиниките и се подведох от "голямата  успеваемост" на тази истанбулска клиника, в момента и аз се чудя по кой път да поема. Очевидно както при всеки бизнес по света, след като рекламата  свърши своята работа се дава старт на печеленето на пари. Нито в БГ, нито в Турция никой лекар не се постара да открие моя проблем, да направи моя случай индивидуален. Аз не бих се върнала в Бахчеджи, защото и тук в БГ мога да разчитам на същото качество на обслужване, с разликата, че поне няма да пътувам , да плащам хотел, билети и т.н. Но  и това не е опция за успеваемост. За мен, а и за бъдещите шарани като нас е важно, да пишем истината в този форум. Смятам,че трябва да има и медийна гласност, също така фирмите, които съдействат за Турция, също трябва да бъдат уведомени.

# 641
  • София
  • Мнения: 200
Всеки има право да изказва мнението си, както има разочаровани така има и очаровани. Добре е да се казват реално нещата как стоят, тази тема все пак е за взаимна помощ.

 Аз обаче не подкрепям по-горното мнение. Не видях нищо такава по време на моят опит. Изключително индивидуален подход и много лично отношение. Звъняли са ми и в Неделя в 21ч да ме питат как съм, дава ли са ми напътствия какво и  как да постъпя в един изключително труден момент. Същевременно лекари в Германия, ме остовиха да кървя като заклано животно и никой не ми обърна внимание и за жалост загубих и двете си бебчета.
Стимулацията ми беше в пъти по добра от немската, даже няма база за сравнение.

Никой друг освет тези хора там не е показвал такова внимание и отношение във вече 10 годишната ми борба със стерилитета. И най вече крайния резултат беше много по успешен където и да е било другаде до сега. Ще съм им благодарна за цял живот ❤️

# 642
  • Мнения: 623
Да се споделя лично мнение било то позитивно или негативно е чудесно, то това е и целта на форума. На мен много ми се иска обаче разочарованите момичета да пишат защо точно са разочаровани- конкретни ситуации. Понякога човек се разочарова просто, защото не са се случили нещата, но това не означава, че лекарите са виновни, не всичко зависи от тях, дори и при перфектно свършена работа. Друг път се допускат грешки, пропуски и затова мисля, че е хубаво да се конкретизира.
А заплахи по Бг мама са меко казано смехотворни, незнам кой изобщо би се вързал и би се притеснил.

# 643
  • Мнения: 22
Всеки има право да изказва мнението си, както има разочаровани така има и очаровани. Добре е да се казват реално нещата как стоят, тази тема все пак е за взаимна помощ.

 Аз обаче не подкрепям по-горното мнение. Не видях нищо такава по време на моят опит. Изключително индивидуален подход и много лично отношение. Звъняли са ми и в Неделя в 21ч да ме питат как съм, дава ли са ми напътствия какво и  как да постъпя в един изключително труден момент. Същевременно лекари в Германия, ме остовиха да кървя като заклано животно и никой не ми обърна внимание и за жалост загубих и двете си бебчета.
Стимулацията ми беше в пъти по добра от немската, даже няма база за сравнение.

Никой друг освет тези хора там не е показвал такова внимание и отношение във вече 10 годишната ми борба със стерилитета. И най вече крайния резултат беше много по успешен където и да е било другаде до сега. Ще съм им благодарна за цял живот ❤️

Кога беше  твоя положтелен тест?

# 644
  • София
  • Мнения: 200
Края на Юли.


[/quote]

Кога беше  твоя положтелен тест?
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт