Име за бебе момиче

  • 2 891
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 21
Здравейте  🤗 Моля включете се с предложение за име за момиченце .(ако може дълги или две имена) Благодаря !

# 1
  • Мнения: 2 170
Александра, Анастасия, Габриела, Виктория, Магдалена, Анна-Мария, Вероника, Кристина, Кристиана, Ралица, Христина. За други не се сещам, но нямате ли някакви предпочитания за буква, нещо друго?

# 2
  • Мнения: 24 331
Александрина, Анастасия, Валерия, Божидара, Богдана, Богомила, Християна, Елеонора, Михаела, Добромира, Радослава, Станимира, Стефания ....

# 3
  • Мнения: 410
Йована, Пресиана, Жасмина, Кристалина, Радосвета, Силвена, Екатерина, Мариела, Теодина ,Елеонора, за момента тези ми харесват 😊

# 4
  • Мнения: 2 757
Някакви жокери? Предпочитани букви? Класически или модерни имена харесвате?

На прима виста - Катерина, Каролина, Магдалена, Белослава, Елеонора, Елисавета, Габриела, Доротея.

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Харесвам дълги имена с хубаво значение.
Антония                                                                       
Белослава                                                                   
Вероника ми е любимо
Валентина
Валерия
Десислава
Доротея
Катерина
Екатерина-по-рядко срещано е
Елеонора
Елисавета
Елизабет
Емануела
Магдалена
Маргарита
Кристина
Кристиана
Паолина
Розалия
Розалина
Силвия
Стефани
Светлозара
Тамара

Двойни имена-харесвам съчетанията с Анна
Анна Мария
Анна София
Анна Катерина
Анна Стефания
Анна Луиза
Анна Маргарита
Анна Кристина






# 6
  • Мнения: 8 578
Предпочитания за буква, звучене?

Мария-Луиза          
Стелиана
Изабела
Наталия
Атанасия
Евангелина
Вангелия
Виорика(румънско)
Добриела
Ермена
Деница
Зорница
Валентина
Пресиана
Йоана
Антоанета
Михаела
Лилиана

# 7
  • Мнения: 2 405
Габриела
Виктория
Анастасия
Кристияна
Цветелина
Светлозара

Всички предложени ми харесват може би Кристияна най-малко!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 008
Анастасия и Екатерина.

# 9
  • Мнения: 7 261
Константина, Филипа.

# 10
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Бела-Никол.. Sparkling Heart

# 11
  • Мнения: 21
Страхотни имена ми давате ,Благодаря! Но ми се искаше повече идеи с две имена. Клоня повече съм имената започващи с М,К,А,С,П,Л и дори сложни не толкова традиционни.

# 12
  • Мнения: 18 552
Страхотни имена ми давате ,Благодаря! Но ми се искаше повече идеи с две имена. Клоня повече съм имената започващи с М,К,А,С,П,Л и дори сложни не толкова традиционни.

Анна -София
Мария-Магдалина
Анна Изабел
Изабел-Ванеса(в док.срещнато наскоро)
Мария-Виктория
Ема-Елизабет
Ема Мария
Анна Мария
Мария Луиза
Ема-Изабела
Ева -Мария

И не двойни от личните ми фаворити:
Каролина
Анджелика
Лусиана
Луиза
Емилиана
Жасмина
Магдалина
Ангела
Джулия
Вивиан
Анастасия
Деметра
Джорджиана

Всички тези ми харесват много. Някои може да ви се струват изчанчени.
На менми допад. С всяко едно от тях бих си кръстила детето(ако имам отново  момиче). Стрелям на посоки,защото каза,че искаш по-нетрадиционни. И аз също харесвам такива. За двойните съм на по-особено мнение-харесват ми само класическите комбинации с Ана и Мария.И смятам,че там трябва да се внимава за да не звучи странно името.
 Тези двойни,които съм ти изброила,защото ми се струват добре звучащи.

# 13
  • Мнения: 2 224
Аз също обмислям двойно име за третото ни момиче, но както Каролин Бингли, харесвам най-вече комбинацията с Анна или Мария. Харесвам много Мария Луиза, Анна Мария, Анна Лиза също не е лошо. Предлагам
 Марилена (от Мария + Елена)
Бианка Роза
Мария Анджела
Мария Стела
Розанна (от Роза+Анна)
Мария Елиза
Мария Катерина
Бианка Мария

Ако се сетя нещо друго, ще допълвам. Всъщност знам още доста двойни имена, но мисля че някои от тях ще звучат прекалено странно в България.

# 14
  • Мнения: 410
Към моето предложение добавям Виолена, а от двойните -Ева- Мария и  Ава-Виктория.

# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Страхотни имена ми давате ,Благодаря! Но ми се искаше повече идеи с две имена. Клоня повече съм имената започващи с М,К,А,С,П,Л и дори сложни не толкова традиционни.

Мария Каролина                       Констанца
Мария Кристина                       Летисия   
Мария Сесилия                          Мартина
Мария Паола                             Маринела
София Мадлен                           Савелия
Анна Микаела                           Патрисия
Лилиана Мадлен                       
Анна Карина


# 16
  • Мнения: 66
Мари-Изабел

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 376
Ана Клариса
Анна Силия
Ава Никол
Симонета
Еванджелина
Ива Мартина
София Летисия

# 18
  • Мнения: 469
Аз имах избрани няколко, но нашето бебче се оказа момченце . Като цяло за момичета има доста по-голям избор.
Аз си бях харесала малко по-различни имена и не типично български:
Изабела, Анабел, това ми бяха фаворитите
Иначе харесвам Виктория, Симона, Андреа, Никол.

# 19
  • Мнения: 5
Поликсения /гостоприемна/
Неделина /ако се роди в неделя😘/
Ариадна /светица/
Косара /като дъщерята на цар Самуил, божествена/
Пресияна /като последния български хан/

Емма -Селиа /Селиа - небесна/
Валерѝ-Никол

# 20
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Мия Стефания
Мария Ана
Ана-Лена

Сиена
Фиона
Франциска

# 21
  • Мнения: X
Мария Магдалена

# 22
  • Мнения: 202
Аз лично бих предложила имената: Глория, Биляна, Сиела, Анастасия (Настя на галено), Деница, Веселина, Мария-Антоанета, Елеонора, Йожени, Антоанета, Антония, Виктория, Дея-Мария, Марая, Александрина, Сарида, Марианна, Мария-Магдалена, Леонора, Лена (не е дълго, но може да ви хареса), Александра, Цветелина, Цветина, Йоана (моето)Александрия, Мария, Хелена, Ясна, Вероника, Констанца, Константина, Мартина, Марина, Кремена, Камелия, Янислава, Яница, Любомира, Любослава, Линда, Мелинда, Емили, Мелани, Мелади, Леа, Емилия, Емануела/Емануила, Трендафила, Доротея, Селена, Селина, Серен, Сесилия, Магдалена, Магдалина, Алекса, Алексия, Денислава, Дениза, Дениз (турско е)Мирабел-Йоана, Теменуга, Теменуга-Далия, Мария-Василена, Вивиан, Гергана, Бибиана, Далия, Дария, Дарина/Дарена, Елис, Алиса, Алисия, Габриела, Мара, Сиена, Сиера, Елина, Алина, Мелинда, Лина, Юлияна, Юлия, Паолина/Паулина, Поля, Поликсена, Павла, Полина, Паола, Петя, Стефания, Стефани, Стефана, Стефка, Лила, Лиляна, Дара, Лилия, Теодория, Павлета, Пламена, Павлина, Даниела, Данаила, Исуса, Мериан, Мириам, Мериам, Мариам, Людмила, , Милена, Миранда, Маринета, Маринела, Мариела, Наталия, Мариета, Антоанет, София, Галатея, Галина/Галена, Траяна, Анелия, Амелия, Амели, Татяна, Тина, Чавдара, Мари, Ясмина, Ясика, Живка, Калина, Ралица, Карина, Катрин (на галено Кати), Станимира, Станислава, Анна, Ана, Ани, Бранимира, Бранислава, Анджелика, Анджелина, Анджела, Анжелина, Анжелика, Деляна, Диляна, Дана, Вирджиния, Вирджиния-Калина, Зара, Цезарина, Клаудия-София, Теодора-Клавдия, Яна-Виктория, Леа-Бояна, Поликсения, Нелина, Наделина, Владислава, Владимира, Стелиана, Надя, Алексндриана (доста дълго е, но е красиво и си е истинско име)Асена, Аксиния, Мина, Зарина, спирам, че станаха цяла камара 😖

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 08:32 от AnMary

# 23
  • САЩ
  • Мнения: 471
Анна Карина

Мери Елизабет

# 24
  • Мнения: 2 808
Мария Антоанета

Габриела Виктория

Мария Елена

# 25
  • Мнения: 202
Избра ли се име???

# 26
  • Мнения: 2 015
Мария Антоанета

Габриела Виктория

Мария Елена


Тая Мария Антоанета бая зловещо ми звучи в комбинация. Поотделно са си супер имената. Thinking

# 27
  • Мнения: 21

Даа спряхме се на Христианна и Катерина🥰

# 28
  • Мнения: 8 578
Христиана защо с двойно н?😃

# 29
  • Мнения: 18 552
Христиана защо с двойно н?😃

Много ми е интересно и на мен. Винаги съм се чудила за тези двойни букви каква е идеята да се сложат. Ни проумявам. Идеята,че по чужбински може така да се изписват и оттам на бг -еми не звучи. Щото тук това не е правилно и не звучи изобщо добре.

# 30
  • Мнения: 8 578
На английски са други правилата. Затова има двойно н, м, л и т.н. При нас просто е ненужно, тъй като четем и двата варианта по един и същи начин. Анна естествено съм го срещала, но Христиана никога не съм го виждала с двойно н и се учудих.

# 31
  • Мнения: 18 552
На английски са други правилата. Затова има двойно н, м, л и т.н. При нас просто е ненужно, тъй като четем и двата варианта по един и същи начин. Анна естествено съм го срещала, но Христиана никога не съм го виждала с двойно н и се учудих.
Именно, напълно излишно е. Аз и при Анна не го възприемам.

# 32
  • Мнения: 2 224
И аз съм съгласна с момичетата преди мен. Христиана звучи по-добре. Анна е изключение с двойното “нн”. За друго име, което да звучи добре на български с двойна съгласна не се сещам.

# 33
  • Мнения: 21
Харесва ми как звучи първо и второ включва имена на любими за мен хора. Защо трябва да се съобразяваме как звучи името в България и в чужбина?! По -добре име с двойно "нн" отколкото комбинацията  английско име + българска фамилия (Робърт,Никълас .. Иванов) 😀💁‍♀️

Общи условия

Активация на акаунт