Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 47 304
  • 730
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Освен това начина на хранене зависи от целите ти. А също мисля, че от сезона, всекидневието ти, движението ти и други фактори. За себе си съм склонна да се съглася към момента с Франсоаз, в последните дни си тренирам редовно, дори двуразово понякога, ям мазни храни с много зеленчуци и се чувствам сита и дейна, правих един 24 часов фаст и после два 16 часови. Сега съм на гости, ядох кашкавал, спържа и луканка на микровълнова фурна разтопена, другите ядоха леща. Калориите от обяда са ми към 800, ще вечерям салата яйца и масло. Ще ги докарам сигурно до 1300. Само че не изпитвам нужда от хляб, сладко или десерт, не ми е тежко, просто усещане за приятна ситост. Утре смятам да фаставам по-дълго, но ако социалният ми живот е активен и изляза с приятели ще си се храня, а ще фаставам в понеделник.

Та на масата има домашни сладки правени от мен, баница,вафли и други неща, които не предизвикват вниманието ми. Но ако бях яла леща с хляб, сто на сто щях да искам и от баницата и от сладкишите.
Утре вечерта ще ям козе сирене, ще си направя сладко от замразени малини и еритрирол и ще си сложа върху сиренето, плюс голяма салата. Зеленчуците са за фибри, алкализиране на организма и вкус. Не за надяждане. Поне не зимата

# 496
  • Мнения: 13 999
Принципно не ям месо. Не е някаква новомодна стратегия. Единствения период в който консумирах месо беше пубертета, защото тогава "метях" всичко и по много. Мога(!)  да ям месо. Ако сме на гости , където не ме познават и домакинята ми сервира месо,ще го изям така, че никой няма да разбере нищо , нито ще се почувства неудобно. Но когато сама определям храненето си го избягвам. Консумирам основно зеленчуци. Предпочитам да са и пресни и готвени, но имам стомашни проблеми и пресните ги консумирам много осторожно в периоди когато нямам стомашни кризи. Иначе консумирам и въглехидрати ( макарони, картофи ) , ориз , ядки млечни пълномаслени задължително. Ям и плодове и сладко , но всичко е умерено. Не консумирам алкохол по принцип ( имам непоносимост) , избягвам плодови подсладени сокове, газирано. Ограничавам храната дори в еднократното си хранене, но откак съм в пременопауза борбата с килограмите много се ожесточи, за мое съжаление не в моя полза.

# 497
  • Мнения: 15 881
Повече месо, мазно, да засища, салатата е за украса на чинията. Simple Smile  Локума е чиста захар, сушените плодове също са концентрирана захар... Затова не ти се получава.

Напълно подкрепям. Затова предпочитам черен шоколад - от него не задържам вода за разлика от плодовете

# 498
  • Мнения: 27 944
Да попитам, по повод предстоящото пълнолуние- кога е най-удачно да се започне фаст 24 ч и съответно 36 ч? Ден преди пълнолунието или от часа на пълнолунието е по-добре според вас?

# 499
  • Мнения: 1 335
Много ми помагате да се ориентирам, Благодаря ви⚘.
Само още нещо-боб, леща, ориз, картофи, грах, макарони-консумирате ли въобще или ги избягвате?
А, тестени изделия-колко често в месеца?Солетите, разните му крекери и препечените филийки могат ли да се използват да залъгване на глад или вместо едно хранене?
Овесените ядки, с кис.мл.примерно могат ли да влязат в режима?Въпреки че, когато съм го правила винаги съм огладнявала около 2 часа след тях😒
И-салами, луканки, кренвирши-хапвате или влизат в графа вредни?
Извинявам се за многото и сигурно смешни за вас въпроси, но се опитвам да си изясня нещата.За жалост водя заседнал живот(къде заради работата, къде от мързел) с вредно хапване, поради което качените кг вече почват даже мен да дразнят😔, а ми се иска през Новата година нещата да се променят.

# 500
  • Мнения: X
Ориз, грах, леща и други полезни въглехидрати по принцип консумирам - да. Свалих много килограми, ядейки всичко, просто на разделен принцип. Сега обаче целите ми изискват промяна на храната по един по-радикален начин. И съм си дала експериментно време от 30 дни да видя как ще се чувствам на ВМ НВХ режим. Това е нещо, което цял живот отричам и не намирах за здравословно и правилно. В даден момент обаче се запитах, не е ли твърде тесногръдо и ограничено, да отричаш нещо, което не познаваш и не си опитвал? И реших просто да видя как ще се чувствам и какъв ефект ще имам.

Цитат
А, тестени изделия-колко често в месеца?Солетите, разните му крекери и препечените филийки могат ли да се използват да залъгване на глад или вместо едно хранене?
Овесените ядки, с кис.мл.примерно могат ли да влязат в режима?Въпреки че, когато съм го правила винаги съм огладнявала около 2 часа след тях😒
И-салами, луканки, кренвирши-хапвате или влизат в графа вредни?
= абсолютно не! Не може да ти залъжат глада, могат само да ти го разбудят още повече. Но опитай сама, виж колко време ще те държи сита пакетче солети, колко удовлетворена ще си и как ще се чувстваш и на другия ден опитай същото с 2-3 яйца с масло и салата.
Салами и луканки хапвам, но в общи линии това е единственото месо, което ям. Понякога си сипвам чаша розе, нарязвам си филе елена и мазно сирене и това ми е вечерята. Кренвирши не ям. По принцип и луканките не са Ок, виж им сърдържанието, пълно е с Е-та, захар под различна форма и други сходни на тях. Но в крайна сметка храненето трябва да обслужва човека, а не човека да бъде роб на храната си, за това вече избягвам да имам религиозна фанатичност по повод "трябва - не трябва".

Месо не обичам. ВМ-то ми е предимно на млечни и зеленчуци, яйца и риба. И филе елена или луканка, но все пак гледам да купувам по-скъпички.

Аз пък да попитам онези, които се опитвали кето или вм - от както почнах изпитвам постоянна жажда. Преди не пиех много вода, а сега все съм жадна. Не мисля, че ям нещо много солено...

# 501
  • Мнения: 1 335
Дух-Благодаря🤗

# 502
  • Мнения: 1 376
Жаждата при кето е първите няколко седмици, после се нормализира.
Аз от бобовите обичам грах, директно от консервата. Боб също. Готвени - не.
Тестени не съм яла от 15 години и съм забравила вкуса даже.
Луканки и пастърми ям отвреме-навреме, но май не мога да ги усвоявам напоследък, става ми лошо.

# 503
  • Мнения: 15 881
Само още нещо-боб, леща, ориз, картофи, грах, макарони-консумирате ли въобще или ги избягвате?
А, тестени изделия-колко често в месеца?

Това да - 1 - 2 пъти седмично. Примерно в понеделник да е едно от изброените, а в четвъртък другото. Картофите може да си ги правиш и на домашно пюре /с прясно мляко, масло и малко вегета/ - много засища и много отводнява. Макарони - твърдо НЕ.

Солетите, разните му крекери и препечените филийки могат ли да се използват да залъгване на глад или вместо едно хранене?

Твърдо НЕ!
За залъгване на глад хапвай ядки. Освен, че са полезни съдържат доста белтъци и мазнини и засищат добре

Овесените ядки, с кис.мл.примерно могат ли да влязат в режима?Въпреки че, когато съм го правила винаги съм огладнявала около 2 часа след тях

Може да си ги правиш за първото хранене, като това не трябва да е всеки ден - най-много 2 пъти седмично. Може да ги накиснеш в кис. мляко заедно със сушени червени или пресни боровинки и мед. Става върховно

И-салами, луканки, кренвирши-хапвате или влизат в графа вредни?

Салами и луканки - НЕ. Имат много сол и подправки. Кренвирши само, ако са хубави - продават такива в месарските магазини и в някои млекарници. И пак да се консумират рядко - не повече от 1 път седмично. От колбасите ти препоръчвам само шунка - свинска или пуешка. Може да я комбинираш в омлет и да добавиш кашкавал или да я ползваш за залъгване на глада с малко ементал или кашкавал.

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 18:58 от Lady Cassiopeia Duval

# 504
  • Мнения: 1 335
Благодаря ви сърдечно, мисля че се ориентирах, ще споделя какво се случва.За сега целта ми е не повече от 2 кг на месец надолу.Звучи лесно, като се сетя как се сваляха по 3-4 кг на седмица без проблем на 20 г., сега...Най-важното е да се почне:)
Успех на всички!

# 505
  • Мнения: 15 881
Да добавя - хляба може да го замениш с хляб от лимец. Но чист - т.е. 100 % лимец без други брашна. Ако имаш домашна пекарна за хляб си го прави в нея. Аз си купих такава само заради хляба от лимец. Става страхотен, а и излиза доста по-евтино от това да се купува. Но не препоръчвам да се яде постоянно - само от време на време. Аз го правя, когато ми се доядат сандвичи - правя си сандвичи с кашкавал или принцеси с кайма. Или си мажа филии с масло и мед. Но много рядко - 1 - 2 пъти месечно.

# 506
  • Мнения: 1 376
Има разни кето и дюкански рецепти за "хлябове" от хуск, яйца и трици, но мен ме мързи и не съм пробвала.

# 507
  • София
  • Мнения: 1 544
Да добавя - хляба може да го замениш с хляб от лимец. Но чист - т.е. 100 % лимец без други брашна. Ако имаш домашна пекарна за хляб си го прави в нея. Аз си купих такава само заради хляба от лимец. Става страхотен, а и излиза доста по-евтино от това да се купува. Но не препоръчвам да се яде постоянно - само от време на време. Аз го правя, когато ми се доядат сандвичи - правя си сандвичи с кашкавал или принцеси с кайма. Или си мажа филии с масло и мед. Но много рядко - 1 - 2 пъти месечно.
Сподели моля те рецептата за лимецовия хляб, до сега не съм правила успешно само с лимец.

# 508
  • Мнения: 15 881
Заповядай. Но това е рецепта от книгата към пекарната за хляб и не съм сигурна, ако се меси на ръка дали ще стане толкова хубав. Пробвала съм да правя питките от същата книга на ръка и във фурната на печката, но не станаха толкова меки и пухкави, както в пекарната

Скрит текст:


Аз лично малко я променям - в тези 370 мл. вода сипвам 25 мл. прясно мляко и добавям вода, докато станат 370 мл. Слагам и 1 яйце, и супена лъжица мед. Става неревоятно вкусен хляб, а и заради млякото, и яйцето не е толкова твърд.
Рецептата е за два вида брашно, но аз слагам само лимец, като общия грамаж от двете брашна, които са дадени - т.е. за 750 гр. хляб слагам 520 гр. брашно от лимец само

# 509
  • София
  • Мнения: 1 544
Благодаря.  Hug
В хлебопекарна ще го правя. От сега виждам как ще заменя олиото със зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт