Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 893
  • 847
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 560
Давам Биогайя почти от месец и половина. Разлика виждам в изхождането - не се запича и ака редовно. Относно ваксините - поддържа 2 дни температура около 37 и нещо. Така, че пробиотика изобщо не гарантира каквото и да било. Ще добавя, че педиатърката каза, че в млеката има пробиотик и дори не е необходим допълнителен прием, ама ние си даваме...

# 166
  • Мнения: 892
Бебки реват по време на хранене по 2 причини - трябва да се оригне или не иска да яде повече.
Момичета, не знам кога да кача храната, а навсякъде пише, че трябва да сме на 120 мл. Хранят се 7 пъти по 100 мл и са 4100 гр. И пак не винаги си изяждат всичко.. На месец и половина изравнен сме. 

# 167
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Момичета да ви попитам, бебето стана суупер нервбо докато яде. Направо все едно я храня с ред бул Dizzy Face Пие пие и след 30 40 мл се започва едно неспирно движение на вс крайници джвака биберона не пие но щом го махна реве и иска някакъв ужас.. първо я кърмя държии се културно и като минем на шишето се започва. Коликите ли са това..?

Да не би да му идват много дупките на биберона и да гълта повече въздух? Гърдата изисква повече усилие и ако засмуква със същата сила и биберона може да му става дискомфортно на стомахчето. След оригване не се ли успокояват нещата? Може и материала на биберона да не му харесва.

# 168
  • Мнения: 232
Моята малечка харесва само 1 биберон на Нук стария... реших след 1я месец да сменя само биберона с нов абсолютно същия, е отказа да яде докато не и върнах стария омекнал биберон Joy и ставам луда само едно шише и един биберон ползва а съм купила хиляда и стерилизирам като ненормална

# 169
  • Мнения: 560
Бебки реват по време на хранене по 2 причини - трябва да се оригне или не иска да яде повече.
Момичета, не знам кога да кача храната, а навсякъде пише, че трябва да сме на 120 мл. Хранят се 7 пъти по 100 мл и са 4100 гр. И пак не винаги си изяждат всичко.. На месец и половина изравнен сме. 
Както ми каза един неонатолог: "Бебето не знае, че трябва да изяжда по 120 мл". Общо взето ти сама трябва да прецениш по колко да им даваш, защото както сама казваш, че ядат едва по 100, може би не е необходимо да увеличаваш дозата все още, ако наддават добре. И аз съм неопитна и се мъчих да гоня някакви норми и т.н. и се оказа, че съм се попрестарала с храненето Grinning затова вече се опитвам сама да преценявам нуждите на бебето. Simple Smile

# 170
  • Мнения: 370
Здравейте мами, да ви попитам - днес си получих фиша от работата и пише социални разходи и ми е преведена сума.
Та се чудя това някаква социална премия ли е от фирмата.

# 171
  • София
  • Мнения: 4 011
И ние сме само с една биба на медела и другите ей така си стоят. Това стерилизиране ме натоварва и мен. Още месец и спирам. До момента в който започне да лапа играчки, то после се губи смисъла.

# 172
  • Мнения: 42
Казва се fucidin крем по два Три пъти на ден се мажех

# 173
  • Мнения: 6 577
Аз не стерилизирам, само мия с вряла вода, но моя бебчо е на кърма и ползвам само едно шише и помпа по веднъж на ден.
Не давам пробиотици. Доколкото четох по темата, кърмените бебета си набавят всичко нужно чрез кърмата, стига майката да се храни здравословно. Щом ака нормално, мисля, че няма нужда от допълнителни неща. Колики ще си има до към третия месец, те са неизбежни. Давам капки вечер, за да спим спокойно.
От няколко дни се опитвам да спра сладкото и газираното и да мина на някакъв режим, но нещо не ми се получава. Апетита ми остана както като бях бременна Blush нямам време за упражнения за сега и не знам как ще стане отслабването ако не спра да ям като бременна Frowning

# 174
  • Мнения: 893
Avonavi води се по бебчетата. Опитай да им дадеш по-голямо количество и наблюдавай как ще се държат. Когато давах на мойта АМ на кутията пишеше, че трябва да изпива 120мл ожаче тя на 90 спираше и край. Веднъж реших да я насиля да изпие 120мл и се почна едно връщане ужас. И на 90мл си спи спокойно и прави 4часа разлика както когато я кърмя.
blue_eyez може АМ да не му харесва на бебчето моята като й дам да пие след кърмене бута биберона и не иска, не й харесва, но все пак след доста настояване от моя страна го изпива. Може да пробваш да смениш млякото всяко има различен вкус. А има и другото баткото не искаше да пие АМ когато е топло само когато е на стайна температура го пиеше. Смених много шишета и млека докато разбера, че той просто не харесва да е топло.

# 175
  • Мнения: 1 102
Благодаря ви за отговорите,млякото със сигйрност не й харесва, то обаче ни е назбачено до 12ти после го сменяма и се надявам да се оправят нещата. Иначе и моята не яде мн. На 40дни е трябва да яде 120, но понякога яде 90 понякога 60 дори и тва е .. но пък яде по често не 5 пъти поне 6 7 дори 8..

# 176
  • Мнения: 458
Момичета да ви попитам, бебето стана суупер нервбо докато яде. Направо все едно я храня с ред бул Dizzy Face Пие пие и след 30 40 мл се започва едно неспирно движение на вс крайници джвака биберона не пие но щом го махна реве и иска някакъв ужас.. първо я кърмя държии се културно и като минем на шишето се започва. Коликите ли са това..?
Моето се държи по същия начин. Едва се храним дърпа се плаче, размята ръце. Това са колики те, ако се за слушаш като започне да се дърпа му пука коремчето.

# 177
  • Мнения: 262
Това са колики. Моето прави същото. Като започна да го храня пада голяма борба. Започва да пръцка и да се свива.

# 178
  • София
  • Мнения: 616
Аз не стерилизирам, само мия с вряла вода, но моя бебчо е на кърма и ползвам само едно шише и помпа по веднъж на ден.
Не давам пробиотици. Доколкото четох по темата, кърмените бебета си набавят всичко нужно чрез кърмата, стига майката да се храни здравословно. Щом ака нормално, мисля, че няма нужда от допълнителни неща. Колики ще си има до към третия месец, те са неизбежни. Давам капки вечер, за да спим спокойно.
От няколко дни се опитвам да спра сладкото и газираното и да мина на някакъв режим, но нещо не ми се получава. Апетита ми остана както като бях бременна Blush нямам време за упражнения за сега и не знам как ще стане отслабването ако не спра да ям като бременна Frowning

И аз имам зверски апетит, като бременна не ядях толкова! И стоя 10 кг отгоре, а даже сладко не ям, само халва. Обаче, всичко с хляб. От това тесто и ядките ще си ходя дебела 😆

# 179
  • Мнения: 1 694
Момичета, пробиотик се дава основно за имунитет и чак след това за регулиране на стомаха. Аз с баткото на какъвто и лекар да съм го водила, всички са казвали да давам постоянно. Той пие отдавна и само сменям вида, за да разнообразя щамовете. До 80% от имунитета идва от състоянието на стомашно-чревния тракт. Цялото семейство пием и сега и бебето започна заради неакането

Общи условия

Активация на акаунт