Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 913
  • 847
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 86
Дитмейд, бързо оздравяване. За нокътчетата ми идва на ум - защо не му капеш кърма или компресчета с кърма на тия пръстчета?
Даная, може да си купил бебешко кантарче и да следиш с него какво става, за да знаеш акакво да предприемеш. Примерно мерене преди/след ядене, на няколко дена. На мен много ми помогна, като дохранвах. Пиши и в кърмаческата относно големия интервал.
Kalidasa85, вече имах 5 запушвания, две от тях с 39°, много са гадни, но искат упоритост. Аз лично 3х2 на ден Лецитин, ако има зачервено 1 парацетамол противовъзпалително, за да не стане мастит. Ако вече има висока температура, по-добре нурофен - по-ефективен е и по-бързо действа. Бебето да суче приоритетно от тая гърда, а ти прави масажни движения посока зърното. Прави си горещи душове, топли компреси, колкото може да издържиш. Най-ефективно е 10 мин преди кърмене; или аз налагам гореща кърпа, бебето суче от другата, после махам кърпата и прехвърлям на проблемната. Навеждай се над него, така че гърдите да висят, за да може по-лесно да се изпразват. Ако не е празна след бебето, доизцеждай, докато се оправи. И най-вече търпение- може да отнеме до няколко дена.
Петя, когато кърмиш е нормално да има такива моменти, може дори да ти дойде един месец и после пак да нямаш. Аз също имах зацапване. Ако не е яркочервена кръв и нямаш болки, би трябвало всичко да е наред. Ако не се лъжа, ти дохранваше, така че хормоните може да не са напълно рвгулирани и затова да е така. Аз като дохранвах за малко да ми дойде и като се увеличи кърмата всичко приключи.
Маги, продължавай все така, скоро ще махнеш и добавката. Акото при моя отне време да се регулира. Може би е заради смесеното хранене. Сега е леко кашаво.

Ноктите са ми голям проблем, докато спи не искам, че да не го събудя, че ни е трудно заспиването. А като е буден шава много, а вече дращи, та ще видим.
Излизаме сутрин към 9-10 в двора да поспи, но ние сме в къща, а вечерта разходка към 6-7 до парка.

cheburita  мерси много за инфото!!!да,супер гадно е,аз бях с 40 вчера,днес 38..така че вървя но подобрение
🍀
patenceto,благодаря за съветите!!!много мило🍀🤗

# 646
  • София
  • Мнения: 888
Привет,
Да ви се оплача, от няколко вечери девойката реве у баща си...не знам дали ще задържи така или е временно, но едва успявам душ да взема....после още 10 Мин хлипа у мен докато се успокои.
Колко приблизително са ви спанетата между 07- 22 ч?

# 647
  • София
  • Мнения: 4 011
Моя човек от три дни денем спи по час максимум два или три пъти. Буди се с плач и ровене в устата. После обаче е спокоен докато е буден. Но трябва да се занимава някой с него. А в количката когато реве, просто го оставям да реве, ако знам, че не е гладен или болен.
Нощем е перфектен, от 9 вечерта до 6 сутринта, но денем ми се разказва играта.

# 648
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Моя мъник спи един път сутрин и 2 или 3 пъти преди вечерния сън, който напоследък е от около 10 - 10:30 до 5:30-6.
Сутрин спи около 45мин ако не го повия, следобед спи повит веднъж около 3 часа и после дремва още един - два пъти неповит за по час, понякога повече.

# 649
  • София
  • Мнения: 3 098
Привет! Някой беше споделил едно приложение за бял шум преди време и аз си го инсталирах. Пусках на малчо първата песничка понякога, не че му влияеше.. От известно време обаче забелязах, че като пусна прахосмукачката да чистя и той се унася. Преди през деня и вечер го люлеех много, за да спи и той се будеше след 30 мин., но вече му пускам звук от прахосмукачка от приложението и той заспива! Да е жив и здрав, който е измислил тези неща! Иначе от 3 седмици няма колики и само се усмихва и ми гука, прекрасен е!   Heart Eyes Вечер заспива самичък. Това го установих пак една вечер, в която го люшках половин час, а той само ми се хилеше и го оставих в кревата, та заспа сам след малко и вече сме така.

# 650
  • Мнения: 896
Ох и аз се видях в чудо вече и не знам какво да правя.Малката през деня направо ме съсипва. Сутрин към 7-8ч суче и след 1 час заспива спи до към 11-12ч. хапва будува 1 час и заспива. Спи около 30-45мин и се почва мрънкане, реване, ритане и блъскане с ръце. Преди с една кърпичка на лицето я закротвах, но сега докато не й дам вода, чай или да суче от гърда не се закротва изобщо. Отгоре на всичко на мен ми дойде цикъла и сега от мен през деня не иска да суче, явно не й харесва вкуса та ще трябва да й давам АМ. През нощта нямаме проблем за сега хапва около 3ч. и си спи до към 7-8ч. Вчера пробвах да я повия имаше малък ефект за следобедния сън, но вечерта беше голям зор и дърпане ,реване та я пуснах.
Магси кое е това приложение? Аз преди пробвах да й пускам от ютуб някакви ама изобщо не й действаха.

# 651
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
patenceto_ при нас повиването работи само ако е сравнително спокоен, иначе се изнервя допълнително.

# 652
  • Мнения: 458
При нас е нещо страшно с тези колики. Направо не може да яде гърчи се и плаче много ми е жал. А иначе спинка сутрин от 7 до към 9 и 30 после от 12 до към 13 и от   15 до към 16 30 и после вечер към 21 30 до към 6, но яденето ни е голяма мъка свива се плаче и започна да яде на 4 часа по някой път на 4 и половина с триста зора. Днес сме на първа ваксина и ще видим поне дали е наддал. Дано я приеме добре. Вашите мъничета как са с колики те? Нашите вместо да намалеят се увеличават постоянно.

# 653
  • София
  • Мнения: 3 098
Магси кое е това приложение? Аз преди пробвах да й пускам от ютуб някакви ама изобщо не й действаха.
Baby sleep  Peace

# 654
  • София
  • Мнения: 888
Патенцето, за цикъла съм чела, че е нормално да намалее кърмата за ден- два, или пък бебето да стачкува, но се оправя после.
Нашата рутина е следната, сутрин спи около 1/1.5 ч., следобяд още 2ч и през останалото време са само опити да спи или дремва за малко около 30 Мин. Като е будна стои в шезлонга около 10-15 Мин, раздава усмивки и в един момент започва да нервничи и се носим. Не издържам като ревне, даже като вляза в банята и чувам, че вдига врява у баща й, бързам да съкратят времето. Надявам се наистина да е само период.

# 655
  • Мнения: 956
И аз пускам Baby Sleep. Вентилатора и е любим 👌.

 На нас са ни последно време много течни акитата и често повръща след ядене и съм се филмирала да няма някой вирус да е лепнала... Иначе като е будна се смее, ритка страшно много и се забавлява. Няма темп. Чудя се дали не връща от постоянното напъване и вдигнати крака във въздуха.. Но тези акита ме притесниха. Като ака се чува течно, попива част от него и има много малки парченца на повърхността. Но си има хубав цвят и миризма както винаги е било...
Педиатърката е отпуска и няма връзка с нея :/

# 656
  • Мнения: 458
И аз пускам Baby Sleep. Вентилатора и е любим 👌.

 На нас са ни последно време много течни акитата и често повръща след ядене и съм се филмирала да няма някой вирус да е лепнала... Иначе като е будна се смее, ритка страшно много и се забавлява. Няма темп. Чудя се дали не връща от постоянното напъване и вдигнати крака във въздуха.. Но тези акита ме притесниха. Като ака се чува течно, попива част от него и има много малки парченца на повърхността. Но си има хубав цвят и миризма както винаги е било...
Педиатърката е отпуска и няма връзка с нея :/

Да си давала нещо ново на последък. Ние като започнахме абоколикен и ни стана така ако то и акаше доста често. Спряха да действат и ги смениме с други и сега ака на два дни веднъж с триста зора. Та може да е от нещо което даваш.

# 657
  • Мнения: 956
Давам и само колийф, може да го заменя за 1 2 дена, да видя как ще се повлияе. 👌

# 658
  • София
  • Мнения: 4 011
Щом цвета си е ок и няма други видими признаци, би трябвало всичко да е наред. С като е отпуска педиатъра, няма ли заместник? Нашия ако го няма ми е написал кой го замества и в кой кабинет, освен това ми е написал и за събота и неделя и нощните смени също има заместващ.

# 659
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И при мен има промяна в акото, ака редовно, но последните дни стана зелено и слузесто. От около 2 седмици давам Линекс бебе, друга промяна няма, даже коликите понамаляха, напъва се само преди да се изака или да пръцка. Притеснявам се защото в понеделник ни предстои ваксина, като казах за акото на педиатърката предния път каза, че е слузесто заради нещо, което съм яла. То през повечето време е нормално, няма слуз, ама от 2 дни е слузесто и зелено, но пък почти не мирише, а до преди това си миришеше силно още от раждането. Чудя се дали да не пусна ако за проба, но във всички лаборатории ли мога да го направя и за колко време излизат резултатите, също така как се взема проба и до колко време се носи в лабораторията? Много се притеснявам за тея ваксини...

Общи условия

Активация на акаунт