Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 845
  • 847
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 262
Да и той понякога си остава с напъването  и нищо не излиза Grinning иначе няма ден да не е акал по 2 3 пъти поне. Просто понякога е зор. Много помага като му свивам крачетата към корема.

# 346
  • Мнения: 954
Ох и ние сме така... от 3-4 часа та до 7-8 се напъва и чак почва да плаче и се буди. Четох че било от коликите това... Много се мъчат миличките. А кото си вдигне и краката до главата докато се напъва и почва да връща, нищо че отдавна и яла. Дано мине по-бързо този период

# 347
  • Мнения: 6 557
Моят бебо също е в клуба на ръмжащите, пъшкащи бебета. От няколко дни намали аканията и ака 1-2 пъти на ден, а преди това беше почти на всеки памперс. Мисля, че е нормално, защото започват да усвояват по-добре кърмата.
Гледам сте обсъждали памперсите. Аз първия месец използвах памперс премиум, сега минах на обикновения. Доволна съм, не ми пропуска, дупето е сухо. Не съм пробвала други и не мога да дам сравнение.
На 23ти ни предстои първата ваксина и аз много се притеснявам. Но май ще е само ротавирусната и няма да има боцкане.

# 348
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И моя мъник ръмжи и пъшка в съня си точно в тоя диапазон, често с отварянето на очите ме посрещат стърчащи нагоре крачета. Но изака ли се си заспива пак спокойно след като сменим памперса. През деня обаче това напъване почти го няма.

# 349
  • Мнения: 1 694
И моят бебо ръмжи, сумти и се свива всяка сутрин след 4 ч чак докато не дойде време за ставане- това са колики и опити да изпръцка газовете от храносмилането.
Никога почти не будува преди хранене или ако е буден е супер изнервен от глад и недоспиване и затова не ми се получава стоенето по корем. Будува след хранене, после след час-час и нещо ми се оплаква, че му се спи (вика ми Аууу аууу и примрънква), заспива на секундата ако го хвана навреме. Обаче понеже още повръща, дори и час след хранене да го сложа по корем- веднага повръща. Като го държа изправен си държи главата и гръбчето перфектно, но е хубаво да ги вдига от положение по корем. Как ще ми се получи незнам. Просто няма кога. И баткото беше така и изобщо не съм го слагала, но той беше по-жилав и не му се и налагаше толкова.

# 350
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Мilk-choc, а защо не го слагаш върху себе си или върху таткото като сте в полулегнало положение. Така няма да връща толкова мисля, а пак ще е по коремче, само дето гравитацията ще помага.

# 351
  • София
  • Мнения: 1 304
Как да разбера дали има рефлукс, дори и тих рефлукс? Нещо напоследък не връща много, но уж се оригва, държа я изправена доста, слагам я да спи и като стане след 2,3 часа върне малко. Дори едно такова като съсирецивръща. Друг път с оригването връща доста.

# 352
  • Мнения: 262
Как да разбера дали има рефлукс, дори и тих рефлукс? Нещо напоследък не връща много, но уж се оригва, държа я изправена доста, слагам я да спи и като стане след 2,3 часа върне малко. Дори едно такова като съсирецивръща. Друг път с оригването връща доста.
На нас педиатърката ни изписа сироп за рефлукс и сега като ходих и казвам нещо не действа тоя сироп. И тя ми вика как ще действа, той вика преяжда Grinning от предния път е качил 1. 5 кг. Вече е 6.720 67ми ден Hug

# 353
  • София
  • Мнения: 888
Според мен това не е рефлукс. Средната щерка връщаше на фонтан, голямо количество и с налягане на силна струя. Сега Звезди връща почти винаги, когато не се е оригинала, понякога е пресечено, понякога прясно, това го отдавам на незатворения стомашен пръстен, но не мисля че е рефлукс.
Milk_chock аз точно така я оригвам понякога както Silverdream, полягвам назад във фотьойла на възглавници и тя е върху мен по коремче, опитва се да си изправи главата и хоп- прави бърпче.

# 354
  • Мнения: 2 515
И аз мисля, че не е рефлукс, бебка също така връща като преяде, или пък я преобличам и сменям след ядене. Тя също е качила 1.4 кг този месец. И аз само след баня я оставям по коремче, през другото време спи или е гладна или скоро яла.
Снощи нямаше Т след ваксините, днес дали е възможно да вдигне? Снощи й я мерих и я събуждах, та откарахме до 3 ...

# 355
  • Мнения: 1 694
Рефлукс се диагностицира от детски гастроентеролог, но и според мен не е такова. Баткото така повръщаше до 8 месец на фонтан и даже и 2 ч след кърмене, после като го захранвах пълзеше и повръщаше банан Simple Smile но качваше по много, така че не ме е притеснявало. Притеснително е като не качва въобще.
Благодаря за съветите, не се бях сещала да го слагам върху мен Simple Smile ще пробвам и това.
Някой беше питал какви са ми играчките на количката- от тези висящите, които дрънкат, свирят и шумолят (останаха ми от баткото). Имат и халки и гризалки като започне да посяга към тях да ги хваща.

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 11:17 от Milk-choc

# 356
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И моя бебчо така си връща даже 2 часа след хапване, понякога повече, понякога по-малко, понякога псрясно, понякога пресечено. Затова ако трябва да сменям памперс след като е ял не вдигам крачетата, а го обръщам настрани. Така не ми е повръщал досега.

# 357
  • София
  • Мнения: 1 304
А да ми препоръчате добър бебешки гастроентеролог? Все пак искам да я заведа да видим какво ще каже?

# 358
  • Мнения: 620
Мамчета, как приспивате бебчовците? Моят не може да заспива сам, затварят му се очите, прозява се, но не може да се унесе и започва едно  мяукане и реване. Накрая трябва да го взема на ръце и да се разнасяме, но и това не винаги помага. Заспива в мен и от момента, в който го сложа в леглото 5 мин и е буден с рев. А цял ден, ако не спи и се изнервя и е ужас. Не знам как да го приспя, а хич не ми се ще да свиква на ръце, защото тепърва ще става все по-тежък....
При нас много рядко връща.
А памперсите са ни на Лупилу, доволни сме.

# 359
  • София
  • Мнения: 616
И ние сме по абсолютно същия начин - от 4 до 8 часа е едно напъване, пъшкане, ритане, чак понякога реве и не може да спи. Иначе и докато спи се напъва и понякога се буди. Намали акането от 3-4 пъти на 1-2 пъти дневно и то доста по-трудно се изаква.
Кроки - моето бебе е с тих рефлукс и е голям зор. Докато се кърмим чувам как му се придвижва храната и как се връща, понякога даже се уригва докато се храни. И дръпне няколко пъти и започва да се мята, да се изпъва и да се извива назад. Кърмя го права, легнала, седнала, ходейки и как ли не, за да хапне нещо. Постоянно се изпъва назад, пищи често, хълца и се уригва много, връща му се храна в устата и той си я гълта. Затова по цял ден се дондуркаме, за да е изправен. Не може нито да спи, нито да се нахрани като хората, затова се храним на час по лъжичка.

Общи условия

Активация на акаунт