Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 769
  • 847
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 694
Na na, чудесни новини, малкият мъж е много борбен, ще расте чудесно и много много здраво момченце.
Аз съм Светослава, от Трявна и живея във Варна от 16 г.
Моят бебок миличкия хич не можеше да заспи никак- нито на ръце, нито в количка, много беше нервен. После веднъж му завих ръцете с тензух и го подпъхнах леко под гръбчето, дадох биберона и О чудо- вдигна ръцете, захлупи си тензуха на лицето и заспа. И оттогава така и вкъщи, и в количката. Издебвам го и му отвивам лицето. Само трябва навреме да го хвана, че му се спи. Тези дни коликите като че ли се поуспокоиха и спинка малко по-добре - суче, после будува към час и заспива за 30-60 Мин до следващото кърмене. Голяма е занимавка, защото това са 5-6 приспивания дневно, по-добре щеше да е да заспива на гърда, а да будува преди ядене, ама не е каквото го искам. За приспиването на ръце не се притеснявайте- до началото на 4 месец навици не се градят. После ще можете да правите интервенции, като излязат от т.нар. четвърти триместър

# 376
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз съм Диляна, на 35. От София съм, там живея, но летата прекарвам в Поморие, поне докато съм по майчинство. За моя радост вече трета година. Замислям се за още едно дете, че хич не ми се и връща на работа хаха:)

При нас голям проблем с бибата, хич не я иска. И приблема не е , че не я иска, а че нон стоп е с палец в устата. Това ме побърква направо. Искам също да кажа, че с кърма и сребърна вода хремата мина за ден и половина.

# 377
  • Варна
  • Мнения: 63
Здравейте! Аз съм Жаклин на 27 години, от Варна. Simple Smile Моята бебка заспива само на гърда, но много често се буди 5 мин след като я оставя. И пак започваме от начало Joy

# 378
  • Мнения: 952
Аз съм Вероника на 24г. от Перник. Simple Smile

И Мишето се буди като я вдигна да се оригне и после не иска да спи.

# 379
  • Мнения: 3 249
Аз съм Даниела, на 32г., от София (Люлин), първо дете. Може да ви се стори глупаво, но мисля че от днес бебка вижда. Взе да заглежда и по-далечни предмети, че и да се усмихва на хората Simple Smile Аз не съм си купила активна гимнастика и като ви чета трябва да го направя  (на 52 дни сме). Естествено откакто установи, че вижда е по-нервна (днес от 5 часа следобед), но таткото да му мисли, аз петък и събота вечер съм в отпуска.

# 380
  • Мнения: 232
Аз съм Живка на 29 год от Варна, но от 2 години живея в Пловдив Simple Smile)

Моята бебка снощи заспа в 23ч и стана в 7:30 сутринта не можах да повярвам, ще видим днес как ще е. През деня будува вече повечко и изхитрява и промрънква да е на ръце. Изписаха ни профилактично ШС 3 и 4 и промивки на нослето, че от смяната на климата явно от влагата във Варна и се позапушва нослето. Аз няма шанс да я загърна както вие правите, не дава изобщо да и пипам ръчичките, да и ги завивам много се дразни, и спи с високо вдигнати ръце, а пък да я повия така няма шанс, добре че си заспива още докато яде.

Нана много се радвам за Искрен . Още малко и сте си вкъщи да се гушкате Simple Smile)

# 381
  • Мнения: 285
Аз съм Петя, на 37 години, живея от 11 години в Кипър.
Като цяло деня ми с бебчо минава в хранене на около 3 часа по 120 мл.И ние не спим много много през деня, но за сметка на това нощем спи, събужда се само за хранене. Не го нося на ръце и изобщо не е ревлив, по цял ден си ритка в коша и дремва за по малко.

Na_na много се радвам, че лошото премина. Хайде вече да ви изписват

# 382
  • Мнения: 43
Аз съм Виктория, на 26г., от гр. София. Първо дете ми е.

# 383
  • Мнения: 785
Аз съм Десислава на 27 години от Велико Търново. Това ми е първо бебче, от 2 години живея в прекрасния Истанбул, но въпреки че съм толкова близо до родината тя ми липсва.
Нана, всички много се притесняваме за вас и се радваме на по-добрите новини! Моля, споделяй с нас как сте! Целувки на хубавото слънчице и много силна прегръдка за теб!

# 384
  • София
  • Мнения: 616
Аз съм Полина, на 35 години, от Разград. Второ детенце ми е.
На на, стискам палци всичко да е наред и с последното изследване и скоро да сте си вкъщи със сладкия Искрен!

# 385
  • Мнения: 458
Аз съм Петя на 26 години от София с второ дете. 😊
Silver_Dream От къде мога да го закупя. В аптеките продава ли се или от някой козметичен магазин. Благодаря предварително.
За ден и половина вече му спрях кърмата и от 150 160 мл. Падна едва на 110 120 с триста зора 😟 и се запече вчера не е акал, а възпалението си стой общо взето ужас. Вече 3 пъти от вчера като ходя до WC прокървявам по малко и изпадам в паника вече, нещо започва да ме хваща някаква гадна депресия може би защото съм по цял ден сама..... 😞

# 386
  • Мнения: 262
Аз съм Бояна, на 27 и от 3 години живея в Пловдив. Първо бебче.

Два дни да ви кажа много хубаво си спим след обяд с бебко. Върху мен по корем, така и той спи и аз успявам да дремна. Че  отиват 2 часа сън. Невинаги иска да спи така по корем, ама като го издебна и успявам да го склоня.
От известно време откри, че може да си смуче ръката и с такова настървение я гризе, все едно иска да си стигне гърлото Grinning вашите смучат ли си ръцете? Мисля, че е свързано със зъбките. Педи каза, че е дълъг процес никненето на зъби и е възможно да е това.

# 387
  • Мнения: 861
Аз съм Петя на 26 години от София с второ дете. 😊
Silver_Dream От къде мога да го закупя. В аптеките продава ли се или от някой козметичен магазин. Благодаря предварително.
За ден и половина вече му спрях кърмата и от 150 160 мл. Падна едва на 110 120 с триста зора 😟 и се запече вчера не е акал, а възпалението си стой общо взето ужас. Вече 3 пъти от вчера като ходя до WC прокървявам по малко и изпадам в паника вече, нещо започва да ме хваща някаква гадна депресия може би защото съм по цял ден сама..... 😞

И аз от два дни прокървих , първо по червена кръв , сега е кафеникаво...щях да питам и аз дали някой и е така. Днес стават 2 месеца точно от секциото. Дали все още е чистенето на матката , понеже и корема ми не се е прибрал изцяло?

# 388
  • Мнения: 6 522
Аз съм Мая, на 31 г, от Русе.

Днес ще ходим до Хиполенд да купим активна гимнастика. Харесах една на сайта им, но да я видя и на живо. Бебчо е на 55 дни и вече заглежда дрънкалки и музикални играчки. Време му е за активната гимнастика ми се струва Grinning
От два-три дни не иска да спи на ляво и сам се обръща и спи само на дясно. Започвам да се притеснявам да не му се изкриви главата Flushed

На_на, виртуални целувки за малкия сладур Kiss

# 389
  • Мнения: 883
Аз съм Жени на 31години от София,но вече 8 години живея във Видин. Второ детенце ми е.
И при нас хремата като,че ли отминава макар, че от вчера и аз съм в отбора на сополивците вкъщи. Бях останала само аз ама сама си се прецаках и ми текна и на мен носа. Но важното е бебка да няма сополи, че при бебетата е много мъчително.
Малката вече е на 2 месеца и половина и всеки ден все нещо различно открива. Започна доста да се заглежда в играчката над леглото и мисля и аз другата седмица да купя активна гимнастика. Баткото изобщо не заглеждаше играчката над леглото и така си стоеше.
Относно ергономичните раници на мен ортопеда ми каза когато стане на  2 месеца и половина мога вече да я нося и аз сега от 1 седмица всеки ден я слагам по малко в нея и все повече започва да й харесва. Даже онзи ден като я изкарах и се разрева искаше пак.
Мег това смучене на ръчичките според мен не е заради зъбки, а заради това че усещат кожата особено ако са кърмени бебета като усетят кожа и започват да сучат. Малката такава смучка беше направила на баща си на ръката от зор да й пусне мляко ама не й пусна. На 2,5-3 месеца започват слюнчестите жлези да отделят слюнка и затова се плюнчат, а не от това, че им тръгват зъбки и се плюнчат много докато се регулират жлезите. Но с цокането на ръцете е лошо, че някои се научават и после не можеш да ги отучиш и стават деформации затова като я усетя че тръгва да цока ръцерв6 й давам бибата.

Общи условия

Активация на акаунт