Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 928
  • 847
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 140
Относно залъгалките,предпочитам биба.Той не винаги я иска,ползвам я предимно да го приспя с нея.Като заспи сам я изплюва.Моя много добра приятелка отказа твърдо да дава залъгалка.Голямото и дете което вече на 5г още си смуче пръстите,та чак са му стана на корички от разраняване.Малкото също със смучене на пръстчета заспива.Сега се ядосва че не е дала биба.Баткото бързо се отказа,само им клъцнах върха и не ги пожела повече.Е имаше зор 1-2 дена с приспиването,но издържахме,беше почти на 2г.

# 406
  • Мнения: 1 694
Не се притеснявайте от биберони, решите ли, отделяте три дни за рев и нерви и я забравят. Палец обаче което бебе около мен е засмукало- няма отказване - до училище се стига чак. На баткото му махнах бибата на 8 месеца- запуши му се носа, не можеше да диша с нея и ревеше- нито с нея, нито без нея. Някак си успя да заспи първия път, втория по-лесно и я забрави тотално за ден и половина. Обаче на приятелките ми децата, които смучат пръст, вече са големи и с изкривени захапки и зъби и няма отказване.
За гърло може да се взема Тантум верде, Ефизол, Прополки, Ангал (изписа ми го УНГ) , гаргара с лайка и нишадър, гаргара с клеева тинктура (няма проблем , тинктурата не е алерген,  тя е специфичен пчелен продукт, а и да беше- бебетата не правят алергия от нашата храна, а когато те започнат да се хранят). Аз направих две зверски ангини откакто родих, втория път пих АБ и докторът УНГ каза, че ако съм чакала още малко щяло да се наложи инжекции, които са напълно несъвместими с кърменето. Имунитетът на прясно родилите майки е сринат и сме много податливи на всичко.

# 407
  • София
  • Мнения: 616
Моята кърма се регулира вече. Вечер заспива в 9-9.30 и спи до 6-6.30. През това време не се цедя и нямам про лем. Сутрин съм пълна, но не болезнено.

Направо ми звучи невероятно такава пауза за кърмено бебе! Браво на него, благородно ти завиждам! Моето се буди през час, а после отива по още един докато го приспя пак. Нито през деня, нито през нощта спи като хората.

# 408
  • Мнения: 458
Аз съм Мария, на 26г от Димитровград, живея в София от 7г, това ми е първо бебче.

Петя, Витасина го има във всяка аптека. Има два вида, класически и с розово масло, аз ползвам класическия. Смърди отвратително, но пък облекчава положението. Иначе масло от чаено дърво действа противогъбично. Докато бях бременна ползвах екзодерил, който е безопасен по време на бременност, не знам обаче дали е съвместим с кърмене. Но ако са гъбички гледай да хапваш повече кисело мляко и избягвай сладко и тестено, че те хранят много гъбите.
Благодаря ти Довечера ще го взема и се надявам бързо да се оправя, че ми се случва за първи път и ми е много гадно.

# 409
  • Мнения: 620
Моята кърма се регулира вече. Вечер заспива в 9-9.30 и спи до 6-6.30. През това време не се цедя и нямам про лем. Сутрин съм пълна, но не болезнено.
А ти изцеждаш ли се по принцип и кога?

# 410
  • София
  • Мнения: 4 011
Моята кърма се регулира вече. Вечер заспива в 9-9.30 и спи до 6-6.30. През това време не се цедя и нямам про лем. Сутрин съм пълна, но не болезнено.

Направо ми звучи невероятно такава пауза за кърмено бебе! Браво на него, благородно ти завиждам! Моето се буди през час, а после отива по още един докато го приспя пак. Нито през деня, нито през нощта спи като хората.
Това е компенсация заради баткото. Той ми се будеше до година и осем месеца. Направо беше ужас.

Цедя се винаги когато пропусне ядене + вечер преди да си легна.

# 411
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз съм Мария, на 26г от Димитровград, живея в София от 7г, това ми е първо бебче.

Петя, Витасина го има във всяка аптека. Има два вида, класически и с розово масло, аз ползвам класическия. Смърди отвратително, но пък облекчава положението. Иначе масло от чаено дърво действа противогъбично. Докато бях бременна ползвах екзодерил, който е безопасен по време на бременност, не знам обаче дали е съвместим с кърмене. Но ако са гъбички гледай да хапваш повече кисело мляко и избягвай сладко и тестено, че те хранят много гъбите.
Благодаря ти Довечера ще го взема и се надявам бързо да се оправя, че ми се случва за първи път и ми е много гадно.

Стискам палци бързо да се оправиш, че знам колко е гадно, аз борих какви ли не гъби през деветия месец и веднага след раждането и са упорити гадините. Затова пера и моите дрехи с дезинфектант, че да избегна самозаразяването. Ей сега пак боря млечницата.

# 412
  • Мнения: 892
Ние сме на 2 месеца и едната бебка се усмихва, издава звуци, гледа и разпознава мама и тате, докато другата само издава звуци от време на време и много рядко се усмихва.
Не знам дали е от жегите, тъй като нямаме климатик и сме на 30 градуса, но намалиха храната последните 2-3 дена и се стряскат на сън - почват да плачат истерично и само гушкане ги успокоява. Някой с подобни проблеми?

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 17:45 от Avonavi

# 413
  • Мнения: 620
Същата работа сме и ние, яде по-малко и се стряска насън с рев... но яде по-често всъщност.

# 414
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И при нас е така, хем гледам на по-хладно да го държа. Прави и по-големи паузи между храненията, стряска се на сън, мрънка, гледам в стаята с климатика да го кърмя, иначе много се потя и той се дърпа, пък е гладен.

# 415
  • Мнения: 446
Ох, последните два дни и при нас е кошмарно. Почти постоянно плаче/мрънкоти, трудно заспива, а като заспи, спи максимум половин час. Иначе едва си държи очичките отворени. И в нас няма климатици и в стаите е към 27 - 28 градуса. Почти е гол  - бодито му е на дупчици, мноооого тънко (тия дни ги имаше в Лидл), но явно си му е топло. Навън не сме излизали от два дни заради жегите. 😔

# 416
  • Мнения: 1 694
Около 8 седмици от дата на термин имат скок в растежа и ревлив период, който продължава от няколко дни до 2 седмици. Може затова да са такива нервни бебчовците.
На мен също ми звучи невероятно кърмено бебе да спи по много, аз и с баткото нямах късмет, сега с бебето също- кърмя на 2 ч максимум, като междувременно ставам по още няколко пъти да повивам и приспивам след 4 ч сутринта като започнат великите напъни и ръмжене. Първоначално го правеше насън, но вече си се буди. Баткото директно се изакваше и заспиваше, ама малкият се ококорва. С баткото изкарах така докато не го отбих, на 6 и половина е и още се случва да ни буди заради кошмари. Скоро непрекъснат сън няма да видя Simple Smile

# 417
  • Мнения: 262
Да не е пълнолуние или да има слънчеви изригвания Grinning моя два дни също нещо е много нервен.. Сега пак навън плака. А обикновено обича в количката и си спи или си гледа. Вкъщи пак рев.. Спи му се, затваря очите ама не заспива. Сега вече си заспа де.. Ама зор преди товa. 10та седмица е.

# 418
  • София
  • Мнения: 616
И аз за втори път съм с ревящо и неспящо дете, и с тежки колики! Все се надявах, че този път ще е различно, ама не! Навън не смея да изляза вече - спря да спи и в количката и само се дере, а ако пък трябва да го кърмя навън изпадам в ужас с нашето драматично кърмене. Излизам набързо за час и се прибираме с рев! Ей го сега, още се приспиваме - в 21:00 сме почнали и не мога да го оставя в кошарата и това е! Не мога и каката да си погледна - милата ще ходи с неизрязани нокти на градина утре, щото малкото човече не иска да спи и ми виси на циците! А аз ще спя в някой друг живот явно....

# 419
  • София
  • Мнения: 888
И ние още не спим, неспокойна е, спа до 20ч и сега йок...но и да не беше спала, преди 23ч не ляга.
Sunny и трите девойки все на ръце и ревливи...ще мине и това, да сме здрави.

Общи условия

Активация на акаунт