Любители на кучета - 96

  • 22 645
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 9 850
Искат бебе-куче, ако може винаги да си остане такова (меко, плюшено, гушливо), ама да пишка и ака в тоалетната, да си пуска водата след това и да не ги занимава с разходки и бели да не прави. Пък ако може и пари да носи, цена няма да има. Sick
Масово народа плаче за плюшени играчки, не за истински животни от какъвто и да е вид. Аз съм отвратена от стопани и ветеринари, които искат и извършват премахване на ноктите на котки...

# 736
  • Мнения: 2 433
Нас вет без да съм го питала ми препоръчваше метода с муцуната в пишкото.
Какво да кажа повече?

За боя.. Тара го хапна като гарнитура към едно котешко лайно вчера. Съжалявам, ама ми писна, ще и пръсне дроба вече от лекарства против вътрешни паразити с тия деликатеси дето яде. Яде си бой като гарнитура и хич не ме е срам.

# 737
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При нас боят е изключен, защото почва да бяга от нас, СЛЕД като е свършила белята. Тоест, не й идва на ума да не прави нещото, а само, че КОГАТО го направи ще яде бой, и съответно бяга и става още по-непослушна.

# 738
  • София
  • Мнения: 829
Всеки си изтърва нервите понякога като не слушат,аз съм по-скоро възмутена в начините на обучение и отглеждане на малки кученца с бой и пошляпване.Звучи ми като да биеш човешко бебе на няколко месеца щото се напишква и нааква и т.н не където трябва .

# 739
  • Мнения: 22 867
И у нас боят е устен, само в заканите, но нямам и много поводи.
Харесах си го от друга тема Simple Smile :



esstela, да му подшушна ли кого да ухапе? Какво е туй хладно оръжие не на място? Simple Smile

Разкошен Макс! Heart Eyes Hug

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 6 007
Не съм привърженик на боя. Но изчетох доста книги за обучение на кучета по всякакви методи. Залагам на положителните подкрепления, но използвам и отрицателни, което не значи бой, а нещо неприятно за кучето.

Например - откакто уж случайно до главата й, навряна в съдомиялната, падна тел за разбиване на яйца и произведе ужасен шум, вече не влиза в съдомиялната. Не съм й причинила болка, но дискомфорт - да.
По този метод ми трябваха точно два дни, за да я отуча да яде боклуци от земята. И не гледа към мен, когато на земята има нещо за ядене, т.е. не ме свързва с неприятната емоция, което е важно. Щото са хитри и ако разберат, че номерата ти ги правиш, ще те дебнат да те няма наоколо:)

И не бива да се прекалява с отрицателното. Като при хората, де:)

Пишкането и акането са естествен процес, няма как с каране и бой да стане... Първото ми куче от само себе си се научи на 6 месеца. Тази я поощрявам, ако свърши работата навън, вкъщи не се карам, само бърша.


# 741
  • Мнения: 253
Наш калпазан бой не е ял. Толкова бели направи, обувки и какво ли не изяде и всеки път му казвам " Ей сега те пребих ", но така и не стигнах до там.  Simple Smile
Преди няколко месеца с мъжо се радвахме, ако другия се е прибрал първи, а сега е голяма скука като нищо не разхвърля. Simple Smile Та общо взето всичко се нарежда с времето.

# 742
  • Мнения: 22 867
Наш калпазан бой не е ял. Толкова бели направи, обувки и какво ли не изяде и всеки път му казвам " Ей сега те пребих ", но така и не стигнах до там.  Simple Smile
Преди няколко месеца с мъжо се радвахме, ако другия се е прибрал първи, а сега е голяма скука като нищо не разхвърля. Simple Smile Та общо взето всичко се нарежда с времето.

Така е, и аз 15 години почти съм на "ей, сега те пребих/утрепах!", ама на, жив си е, още не съм започнала! Joy

# 743
  • София
  • Мнения: 9 850
Лили съм я шамарила, особено като ме изнерви на разходка. Напоследък не се е случвало де.
Но чак як бой никога не са яли, нито един от тримата.
Последно яде бой именно Лили, когато отхапа на Бела ухото. И то я натиснах на земята и я плеснах 2 пъти с чехъл. Повече крещях, отколкото я бих. А после пълен игнор от страна на цялото семейство. Следващия ден беше по-ниска от окосената трева, което си е постижение. Иначе ако ме слушат хората, ще решат, че съм ги пребила от бой тея кучета. Хвърчат на килограм изрази от типа на "ей сега те пребих", "ще те смачкам" и т.н.

# 744
  • Мнения: 2 433
Аз под бой имам предвид шляпване по гъзето, колкото да я стресна и да и припари. Не ритане и юмруци.. ама така се изказах просто. Яденето на котешки лайна не отмина с времето, ей я, две години си ги хрупа като намери в двора. Кой гарантира, че не са болни от нещо? В квартала е пълно с бездомни котки и свободно си ползват детелините за тоалетна, няма какво да направя вече.. нито мога да обезпаразитя всички, нито пък върви да имам двор и да не пускам кучето в него.
Не съм я тупала за изядени мебели и вещи, само за един кабел - на хладилника и всъщност бях повече уплашена от колкото ядосана.
Кафе, за съжаление си права, Тара също бяга, но в случая бях прекалено близо.. гъзето и ми беше удобно.

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 6 007
И сега на вашето внимание най-новата охранителна система. Като видят крадците голия ни г*з, да се уплашат и да побегнат!

# 746
  • Мнения: 390
И ние никога не сме били Ари. И предишното кученце също. Но на заканите сме крале - ще те убия, пребия, смачкам, ще ти откъсна главата и всичко дето може да ни роди фантазията.  Оня ден отмъкна парче суров картоф - докато го гонех из апартамента що закани отнесе - накрая му обясних, че ще го обезглавя и ще напиша книга "Кучето без глава". Явно много страшна съм била, щото като му извадих картофа от устата скочи върху мен и започна да ме целува.... 🤣
Е, на още си е цял....

# 747
  • Мнения: X
Добро утро, пак съм аз. Искам да попитам собственици на кастрирани мъжки позволявате ли на кучето си да се качва на женска? Има ли нещо притеснително или причина, поради която не давате?
Снощи имахме гости, прекрасна женска лабрадорка и моят любим Княжевски крушояд. Крушоядът известен още като Арго е кастриран, но си има нагон, много хубаво си играят тримата и ги събираме в двора. Арго има мераци към Джина, но обикновено успяваме да ги спрем. Снощи нещо се заплеснахме, но аз не съм и била нащрек, защото зная, че е кастриран. Той успя да й се качи и докато стигнем до тях даже се и заклещиха. Успокоявахме ги и след 5-6 минути се отправиха, но аз съм притеснена. Мисля, че по членът му имаше бяла течност и се чудя, нали сперматозоидите се произвеждат от тестисите, ако те са махнати какво е било онова тогава? И като цяло сега съм под напрежение дали не направих грешка. Чудя се има ли причини да не се позволява качване, ако кучето е кастрирано? Като стане нормално време ще звънна на ветеринари.
Попитах в тази групата за ветеринарно медицинска помощ, ама така ми се изсмяха, сякаш съм дете на 5 години, което няма представа какво е кастрация. А аз просто се чудя дали няма някакви изключения и специфични ситуации.

# 748
  • Мнения: 2 907
Духче нямаш причина за притеснение, щом мъжкия е кастриран. При някои индивиди мерака си остава и след кастрацията, но “стреля с празни патрони”. От време на време и на Макс му се случва да прояви интерес към разгонена женска. Даже бигълката преди да я кастрират имаше едно разгонване и всеки ден бяха заедно с Макс. А той, магарето се сетил че тя е разгонена към края на разгонването и тръгнал да я качва 😂😂 Много се смяхме с моята приятелка, че цял месец му беше пред очите и носа, дори в периода на даване, а той нулев интерес и се сети вече на последните дни, в които тя явно още имаше миризма.

# 749
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте, след един доста активен август отново сме на линия с Рой. Animal Dog

а относно
Добро утро, пак съм аз. Искам да попитам собственици на кастрирани мъжки позволявате ли на кучето си да се качва на женска? Има ли нещо притеснително или причина, поради която не давате?


Рой е кастриран, от време на време се опитва да се качва на две-три женски кучета в нашата кучешка градинка, той си имаше афинитет към тях и преди кастрацията. Според това което съм чел, тестостерона, който се е натрупал в тялото на кучето му трябва около година за да изчезне напълно, след това е игра на доминация. Иначе не му давам точно поради тази причина, защото след време ще бъде служебно куче и не трябва да проявява такива наклонности.

И да се похваля, през средата на месеца Рой успешно положи изпит за работни качества и след време ще изкара и така нареченото "висше" образование за куче водач.

Общи условия

Активация на акаунт