Любители на кучета - 96

  • 22 667
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10 598
Добър ден на всички! Много яка снимка, Ioewin! Simple Smile

Вчера Ласи ми изкара акъла. Може ли някой да ми опише какво представлява топлинния удар, за който се беше споменало в миналата тема? Какви са точно симптомите и как настъпва и какво се прави в такива случаи като първа помощ?
Ние вчера излязохме към 19 ч, нямаше слънце, но беше жега неописуема. И Ласито както обикновено удари един спринт на нагорнище и като стигна на равното видях, че нещо не чишка както трябва. Вместо да вдига крак, прикляка и така няколко пъти. Стори ми се, че му треперят крачетата. Реших, че е възможно да му са се схванали крачетата и че може би го наболяват. Все пак, по цял ден лежи на едно място... И реших да го помасажирам малко. Гррешка, обаче! От масажа ли от какво, той направо легна на тревата и почна да се тресе и да разширява ноздри. Цялата му уста беше в лепкава слюнка. Понечих да го завържа за дървото, за да му взема вода от отсрещна дюнерджийница, но той изскимтя - не ми даде да се отделям от него, а самия не можа да се надигне, за да дойде с мен до отсрещния тротоар. И така стояхме на тревата около десетина минути. Успокоявах го само и му казвах "Дишай, Ласи, спокойно, Ласи, и на мен ми става така понякога, Ласи...". И много се притесних, защото не знаех какво става. Целия се разтрепери и главата му се люшкаше като на тия кученца за кола, дето се люшкат захранени от слънчева батерия. Че и вода нямах... След десетина минути стана на крака и вместо да си продължим по маршрута разходката, той тръгна да се навира измежду блоковете, по поляните. Мисля, че търсеше вода. Успяхме да си направим обиколката и като стигнахме колибката му, почна пак да скимти, да го пусна да влезе по-бързо и разбира се, веднага се насочи към водата.

# 706
  • Мнения: 22 867
Прилича на прегряване, на топлинно изтощение, ако не е друг здравословен проблем. Освен и вода да носиш при тия разходки, ама и тая жега не свърши, писна ми вече и на мен.

# 707
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Може наистина от жегата да е, то последните дни не се диша. Все гледаме по-късно да излизаме, ама пак няма въздух. Вчера наливахме на Еро в една торбичка да пие вода. Намордници и всякакви тъпотии въобще не му слагам на муцката, виси само на врата, че един път се карах с един гадняр.
amy_nka, много се радвам, че продължаваш да се грижиш за приятелчето Ласи! ❤️ Стопаните му вясват ли се?

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Здравейте!
В жегата тъй. Ако имахме макари, и тях щяхме да топнем:)


Днес бяхме на последна ваксина и ни разрешиха вече излизането в широкия свят:) Сложихме и за кучешка кашлица.
Имам въпрос относно обезпаразитяването. Единият от ветовете силно препоръчва Нексгард, а аз съм силно против него. Смятам за външни паразити да обезпаразитявам външно, за вътрешни - вътрешно.
Освен това цените на хапчета и капки в клиниката са доста завишени. Разгледах в Стефанов, особено за вътрешните има доста голям избор. Някои от вас споделяха, че купуват от вет. аптеки лекарства - какви взимате?
Решила съм Дронтал и Цестал да редувам, а идната пролет да пусна тест за дирофилария и да дам Дировет или Ендектовет за профилактика.
За външно препоръчаха капки Адвантикс, купих ги, отделно имам и каишка на Беафар.

# 709
  • Мнения: 10 598
Отдавна не съм ги виждала стопаните. Миналия месец, ако си спомняте, имаше бури. Една събота (помня Сиви точно беше писала за едно спасено коте) имахме ураган тука направо, с градушка като юмрук. На мен пък ми смазаха коте същата събота и точно преди да се изсипе урагана го погребвах. И, познайте какво му се случи на Ласи. Изхвърчало му заграждението. Аз отидох в неделя да го видя и милия ми разправя със седене и скимтене какъв страх е преживял. Не искаше да излиза. Седи, гледа ме в очите и ми говори със скимтене. И стопанина му стегнал заграждението на ново с подпорни греди и за съжаление, целия ми труд с прекрояване на оградата отиде буквално на вятъра. Забил пироните на оградата стопанина му и сега отново преминаваме през тоалетната... :/ Не смея да пипна повече оградата. Зимата мисля да му изсипя чакъли там, но пак ще се зорим в калището. Не виждам боклуци да му хвърлят и като му нося саламче не го изяжда веднага, което значи, че е нахранен.

Значи сега трябва и аз да си стегна една раничка, да нося вода и купа... Гледам да го разхождам преди да се стъмни, защото нямаме улично осветление (пълен мрак е в квартала), за това между 19 и 21ч. го разхождам.

Днеска дали да го разходя, след вчерашното, или да го оставя да си почива?

# 710
  • Мнения: 22 867
И да не забравите утре (заети/незаети, шсЪ освобождавате!) да си разходите и почерпите четирикраките приятелчета щот имат празник - Световен ден на кучето! Simple Smile

amy_nka, разходи го, на мен все ми се струва, че са им малко разходките на домашните и тези, които са вързани. Рекс го мъкна понякога с мен ей така, до гаража или за нещо дребно...просто да ходи.

# 711
  • Мнения: 2 907
amy_nka най-вероятно не са му понесли жегите на Ласи. Ако пак ви се случи го сложи на сянка да лежи и си носи бутилка с вода и някаква купичка. В такъв момент кучето трябва да се охлади само и отнема около половин час или повече. Е никакъв случай не го мокри, особено със студена вода. И Макс ми е изкарвал акъла по същия начин и гледам в жегите да не прекаляваме с разходките, ако нямаме възможност да се топнем в Дунава.
Flame стигнахте ли морето? Как пътувахте само с момъка двамата?
Аз другата седмица ще водя Макс на море, заедно с една приятелка и нейната бигълка. Ще бъде голяма веселба май, ама ще споделя като му дойде времето. 😁
Tintina към какъвто и вариант да се насочиш за обезпаразитяване все е добре. Аз съм била с Дронтал и Цестал за вътрешно, Адвантикс капки за външно и милпразон, а също и ендектовет за комарите. Тази година съм само на Нексгатд спектра и чат пат Каниверм за вътрешни. Нямали сме проблеми каквото и да съм ползвала. Харесай си вариант и действай спрямо това.
Всички показани кучаци са страшни сладкиши 😍.. оплакнах очо и сега отивам да поспя, че утре работа ме чака.

# 712
  • Мнения: 3 044
Стигнахме, Сиви, безпроблемно, изключае 1 повръщане в колата, де не знам как успя, при все, че умишлено не го храних сутринта... Лека полека, с почивки на почти всяка бензиностанция, за 5 часа и половина дойдохме до Арапя Relaxed. Направо и със себе си съм горда хааха
Водя го на плажа само вечер след 7, иначе хем много хора, хем много жега, оставям си го на хладно в бунгалото.

# 713
  • sf
  • Мнения: 10 143
Лека нощ от нас 😴

# 714
  • Мнения: 10 598
И да не забравите утре (заети/незаети, шсЪ освобождавате!) да си разходите и почерпите четирикраките приятелчета щот имат празник - Световен ден на кучето! Simple Smile

amy_nka, разходи го, на мен все ми се струва, че са им малко разходките на домашните и тези, които са вързани. Рекс го мъкна понякога с мен ей така, до гаража или за нещо дребно...просто да ходи.

Проблемът (не е точната дума) е че той не ходи, а тича. Вчера удари супер спринт на нагорнище без каишка. Още като прескочи оградата се засили да тича, без да ме изчака да му закача каишката и аз кухнах да го гоня. Ласи ходи единствено последните 20-30 метра от обиколката ни, когато вече сме наближили бърлогата. Аз със него  отслабнах от тичане. Simple Smile
Ами, ще внимаваме вече и ще си нося раница с вода, че да не се паникьосвам после.
Е, аз от сега да честитя световния ден на нашите приятели. Да са ни живи и здрави и винаги да присъстват в живота ни и в сърцата ни! Светът е едно по-добро място благодарение на тях. Simple Smile



# 715
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ох, Трапезица... Толкова се шашнах на поста ти от вчера, че се връщах теми назад да видя какво е станало с красивия ни адаш...Cry. Ей досега не мога да спра да рева, като се сетя. Много, много съжалявам и те прегръщам. Съжалявам, че връщам такава тежка тема, просто ми се струва гадно да се направя, че не съм видяла.

Честит празник на милите ни четирикраки дечица!

# 716
  • Мнения: 5 597
Благодаря ! Благодарна съм за всеки миг  Heart . Сигурна съм,че някой ден спомените ще носят само усмивки  Heart Eyes

# 717
  • Мнения: X
Аз съм без компютър и само чета, но не ми се пише. Исках само да пратя малко усмивки на Трапезица Heart

# 718
  • София
  • Мнения: 8 348
Що така бе духче.

# 719
  • Мнения: X
Брадчеда го взе да го поправи и замина за Германия:joy:

Общи условия

Активация на акаунт