Слави Трифонов

  • 10 706
  • 163
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Личното ти впечатление има нулева стойност. И аз го познавам на живо и имам съвсем други впечатления, но това не може да има нищо общо с избор на политик.

Никъде не съм казала, че ще гласувам за него. Аз лично бих гласувала с две ръце за силна зелена партия, но такава в България няма, има само едни хора, които по поръчка се надигат срещу определени проекти. И да, в условията на трагикомедия на политическата сцена, хора като Слави ще оберат много гласове, което всъщност е добре.

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Референдумът му беше лишен от всякаква мисъл. Мога да си представя как би стоял като политик.

# 62
  • Мнения: X
Хайде сега, как би стоял като политик. На кое няма да отива, на сбирщината, която в момента управлява ли?

# 63
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Знае той къде какви впечатления да оставя. Все пак вече 20 години си гради електората. На такива, които им харесва творчеството му, щото той друго няма кой знае какво за показване и харесване, ами - айде на комбайна, нанайна....

# 64
  • Мнения: X
Ами да съберем още клоуни, защото тези не са достатъчно. То и името на партията е пълна подигравка, не знам какви хора ще гласуват за партия с име "Няма такава държава". Несериозна, непрофесионална работа и чиста гавра.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 996
За мен Слави е в една категория с Росен Петров, Бареков и подобни хора, избрали ролята на обществени шутове. Тъй като съм далеч от мисълта, че Слави би направил нещо самостоятелно, то по-скоро ще е интересно с кого ще влезе в екип, ако реши да прави политическа кариера. И въпреки това прекалено много ми напомня за сегашния ни премиер с неговия бабаитски изказ и маниери, а смятам, че той предостатъчно се изяви за последните 10 години.

# 66
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ами нищо чудно да е проект на Бойко. Другия вариант е да е почукал на сарайските врати.

# 67
  • Мнения: 34
Най-голямата заблуда по отношение на Слави Трифонов и референдума е, че е постигнал 2,5 млн активност.  Ако референдумът беше проведен самостоятелно, а не беше закачен към други избори, нямаше да има и 200 хиляди участника. "Спаси" го това, че на повечето места буквално са набутвали в ръцете на хората и двете бюлетини, без изобщо да питат искат ли да участват или не. Особено по села и паланки, повечето хора са го възприели като задължителен, а не доброволен акт. В секцията, където гласувах със семейството си, от комисията чак се учудиха  като отказахме бюлетината за референдума. И така е било навсякъде. Допълнително въпросите бяха популистки и зле формулирани. Друга грешка е да се приравнява рейтинг на забавно предаване с рейтинг за политическо доверие. С две думи - комедиен балон, който ще се спука зрелищно на изборите.
Мда. Наивни хора с ниска политическа култура, и те ти го електората на такива като Слави.

Винаги има такъв, дето ще го избират, за да ИМ казва истината в очите, и всеки следващ е все по-жалък, но това си е нормална част от пейзажа, всеки парламент трябва да си има клоун да сипе кръчмарски мъдрости от трибуната. Дали ще е Слави, или друг, все тая.

Тоя е един от най-неприятните, наистина.
Точно така е.
 
Политика не се води никъде и от никой с "казване на истината" и "без цензура" по тАлАвизора, смяно и сдъвкано.

Все се чака Бати, Тати, ЕС, Русия или някой там "да ни оправи" със здравата си ръка... Много е писано и говорено за това търсене на бащината фигура, която да ни освободи от всякаква отговорност, но не става така. И да, ниска политическа култура е да се гласува за поредния Месия, обещаващ някакви невъзможни неща. Гласува се за програми, бих добавила реалистични такива, защото всеки може да се изтъпани и да обещае пенсии от 3 хилки, а минимална заплата 5 и български космонавт на Марс до 2021 г...
И това е точно така. Радвам се колко здрав разум виждам в тази тема.

# 68
  • София
  • Мнения: 28 678
За мен Слави е в една категория с Росен Петров, Бареков и подобни хора, избрали ролята на обществени шутове. Тъй като съм далеч от мисълта, че Слави би направил нещо самостоятелно, то по-скоро ще е интересно с кого ще влезе в екип, ако реши да прави политическа кариера. И въпреки това прекалено много ми напомня за сегашния ни премиер с неговия бабаитски изказ и маниери, а смятам, че той предостатъчно се изяви за последните 10 години.
По-скоро са им я избрали.
Поредният шут на конци.

# 69
  • Мнения: 2 199
Няколко пъти ви питам, нали сте здрав разум, дайте ми някой за пример, някой стойностен политик.

# 70
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Като няма стойностни, дайте още един шут да вкараме в Парламента.

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839
Хайде да си спестявате епитетите. Високата политическа култура я видяхме до сега.
Дайте пример за добър политик, ще ми е интересно наистина.

Аз за Слави не бих си спестила епитетите, ако ще помогне на някого да разбере, че не бива да смесва шоуто му с просташките изцепки, с политиката.

Ти гледа ли интервюто на Славчо с Борисов, след като години го плю, след като години наред обясняваше, че го било страх да седне на диванчето, за да отговаря на въпросите "на народа"?
Видя ли колко му е капацитета на учиндолеца, че и на сценаристите- ошашка се, държа се като плазмодий и стана за смях. Защото, да ръсиш цинизми в скечовете и да се гавриш с хората от екрана, не е като да проведеш смислено нападение.

# 72
  • Мнения: 21 514
Вижте, това е просто поредният, който ще обере някакви гласове на хора, които се връзват на такива неща. Спомнете си Жорж Ганчев, Бареков, забравих кого още,  вижте Марешки сега...

Даже няма смисъл да се караме заради тоя човек.

# 73
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хайде сега, как би стоял като политик. На кое няма да отива, на сбирщината, която в момента управлява ли?

Не е необходимо да отива на нещо, просто капацитетът му, ако се съди по референдума и точките, които беше заложил, е слаб, необмислен, популистки. Като политик, ако следва същата линия, може би ще спечели някакви гласове, но няма да му стигне потенциала да се реализира.

# 74
  • Мнения: 21 514
Като гледам, мотивацията на много от хората, които биха гласували за него е "Да го видя какво ще направи". Какво да направи - ще вкара някакви хора в парламента, които ще се качват на трибуната да бълват всички тия неща, които зрителите слушат години наред в предаванията му, после гласовете на тия 5-10-15-... човека ще подпрат в съответните моменти, този, когото трябва - най вероятно Бойко, после ще се разцепят, разчетворят, половината ще напуснат групата, другите ще ги изгонят, и така. До следващия подобен "проект".

Общи условия

Активация на акаунт