Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 75

  • 41 846
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 169
Аз бях на пункция, излязох, ходих до андрологията( бях с пълномощно за замръзен материал от мъжа ми), попълвах и документи. Може би беше минало час- два след пункцията. Предполагам че и време им е трябвало да се размрази, но след това бързо ми звъннаха, че се е оплодила яйцеклетката, до два часа беше някъде.

Да се поправя- не ми звъннаха, че се е оплодила, а да ми кажат,  че яйцеклетката е годна и ще чакаме евентуално ембрионче.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 10:59 от AnMary

# 376
  • Мнения: 60
Здравейте,
вчера бях на преглед, но всичко се случва толкова бързо, съответно нищо не разбарах.
Добре, че мъжът ми си води записки , 19 мм, фол., 8 лигавица, Е2- 130 ,Лх -7,7. Биха ми нещо в манипулационната, какво не разбрах, дадоха ни още една, която трябваше снощи в 23,00 часа да я поставя/ същата, като преди инс-та, преди няколко месеца/ Всичко това на 9 ден.Утре на 11 ден, съм на пункция .
Гледам, че си говорите за хормони, че Е2 трябва да е поне 200... при мен е 130, не е ли нисък ?

# 377
  • Мнения: 4 097
Здравейте и от мен!
Чакам изследването от АМХ да излезе и дано е добре стойността, за да мога в понеделник да отида до клиниката и подадем документи за втори опит. People Baby

# 378
  • Мнения: 6 041
ANI, миналата седмица при такъв естрадиол и ЛХ 8 преди Хориомона, ми извадиха зряла яйцеклетка без забележки. Стана чудесно 3дневно ембрионче на 8 клетки, което замразихме. Не го мисли, при всички е различно. 200 е на теория, практиката е показала много изключения.

# 379
  • Мнения: 592
Добре де, смятате ли, че е нормално всички тези стойности и цифри да ги помним и да ги проверяваме и анализираме и защо се стига до там, че да не вярваме на лекарите си? Мен лично това страшно ме натоварва, защото имам доста отговорна работа и ежедневни задължения и искам просто като ми каже - пий това и това в еди колко си часа, или си бий инжекциите еди кога си, да го направя и толкоз. Каква компетентност бих имала самата аз да преценявам стойносттна на естрадиола дали е подходяща .... Размишлявам си просто.

Аз едни стимулирани инсеминации изживявах ежедневно, а като правим инвитрото просто не си го представям.

Дали не е правилно просто да се пуснем на хорото и едва при евентуани поредни неуспехи, да се търси друго мнение или клиника, и толкоз. Не знам ...

Споделете при вас как е, повече е помогнало или ви е навредило участието ви заедно с доктора при анализа на изследванията , хващали ли сте грешки или си оставате само с притесненията?

# 380
  • София
  • Мнения: 23 165

Дали не е правилно просто да се пуснем на хорото и едва при евентуани поредни неуспехи, да се търси друго мнение или клиника, и толкоз. Не знам ...

правилно е, повечето жени са така, отиват, казва им се какво и кога и се приключва.
доста често и си забременяват от първия опит.

# 381
  • Мнения: 98
Добре де, смятате ли, че е нормално всички тези стойности и цифри да ги помним и да ги проверяваме и анализираме и защо се стига до там, че да не вярваме на лекарите си? Мен лично това страшно ме натоварва, защото имам доста отговорна работа и ежедневни задължения и искам просто като ми каже - пий това и това в еди колко си часа, или си бий инжекциите еди кога си, да го направя и толкоз. Каква компетентност бих имала самата аз да преценявам стойносттна на естрадиола дали е подходяща .... Размишлявам си просто.

Аз едни стимулирани инсеминации изживявах ежедневно, а като правим инвитрото просто не си го представям.

Дали не е правилно просто да се пуснем на хорото и едва при евентуани поредни неуспехи, да се търси друго мнение или клиника, и толкоз. Не знам ...

Споделете при вас как е, повече е помогнало или ви е навредило участието ви заедно с доктора при анализа на изследванията , хващали ли сте грешки или си оставате само с притесненията?


Аз мисля, че е по-добре ние като пациенти да си следим нещата, понеже неведнъж съм била свидетел на пропуски от страна на лекарите....

# 382
  • Мнения: 32
Здравейте, включвам се екстремно в темата със следната чуденка... 13 ден след инсеминация и резултата от кръвен 1.9 U/l при референтни стойности 0-1. Flushed Как да го разбирам този резултат? Ще бъда благодарна яко някоя от вас успее да внесе малко яснота Thinking

# 383
  • Мнения: 410
Добре де, смятате ли, че е нормално всички тези стойности и цифри да ги помним и да ги проверяваме и анализираме и защо се стига до там, че да не вярваме на лекарите си? Мен лично това страшно ме натоварва, защото имам доста отговорна работа и ежедневни задължения и искам просто като ми каже - пий това и това в еди колко си часа, или си бий инжекциите еди кога си, да го направя и толкоз. Каква компетентност бих имала самата аз да преценявам стойносттна на естрадиола дали е подходяща .... Размишлявам си просто.

Аз едни стимулирани инсеминации изживявах ежедневно, а като правим инвитрото просто не си го представям.

Дали не е правилно просто да се пуснем на хорото и едва при евентуани поредни неуспехи, да се търси друго мнение или клиника, и толкоз. Не знам ...

Споделете при вас как е, повече е помогнало или ви е навредило участието ви заедно с доктора при анализа на изследванията , хващали ли сте грешки или си оставате само с притесненията?
Здравейте! Всичко е въпрос на лично усещане. Аз лично започнах да следя нещата след като изпуснаха две яйцеклетки на ЕЦ. А аз бях убедена, че пункцията трябва да е един ден по- рано, тогава не са ми изследвали Естродиола което може и да е било грешка. На 10 ден фоликулите ми бяха два по 21 мм. и ми назначиха пункция на 13-ти ден сутринта умирах от болка докато пътувахме за пункцията и споделих с мъжа ми, че всичко е приключило, което се потвърди след ехографа. Но подчертавам, че аз бях убедена просто защото съм следила овулацията в продължение на година и половина и знам, че при мен фоликулите ми се пукат около 24-25 мм. и нарастват точно с по 2 мм. на ден.  Аз смятам, че е много важно ако вие си познавате тялото да се опитвате да комуникирате с лекуващият доктор, защото от организъм до организъм има разлика. И на всичко отгоре има твърде много работа за докторите та е добре да ги подсещате какво мислите за вашия случай. Препоръчвам да направите това което Ви успокоява Вас самата. Ако се чувствате спокойна в ръцете на доктора се отпуснете и дори не четете нашите мнения за да не Ви изникват съмнения и притеснения. Успех!

# 384
  • Мнения: 956
Зависи от мерните единици, моя приятелка имаше също 1,3 и е бременна. Но всички се чудихме на резултатите, обикновено е от 0 до 5 небр. Защо не звъннеш в лабораторията за пояснения?

# 385
  • Мнения: 32
Точно това ме кара да се осъмня дали пък не е станало чудото. Обикновено мерните единици са mIU/ml, а моите са U/l. И понеже до сега винаги резултата ми е бил <0.10 и всички различно от това ми е чуждо Cold Sweat Може би наистина ще прескоча до лабораторията, защото навсякъде намирам информация само за стойности в мерни единици mUI/ml. Благодаря Simple Smile

# 386
  • Мнения: 956
Звънни им един телефон и питай как ги тълкуват те 😊 Стискам палци!

# 387
  • София
  • Мнения: 2 630
Добре де, смятате ли, че е нормално всички тези стойности и цифри да ги помним и да ги проверяваме и анализираме и защо се стига до там, че да не вярваме на лекарите си?
Винаги съм се доверявала на лекарите си, но сега малко съжалявам, че при втората си бременност се доверих на преценката да остана без терапия, а е имало нужда, че не потърсих второ мнение, когато ми казаха, че ембриона е спрял да се развива.....И това в резултат на огромно доверие и уважение към лекаря. Нямам време( годинките напреднаха)  да чакам поредни неуспехи и за мен лично това предоверяване се оказа фатално. Може никога повече да нямам шанса да забременея спонтанно. Та не винаги пускането по течението е добра идея, особено ако вече имаш натрупан някакъв опит.

# 388
  • Мнения: 32
Звънни им един телефон и питай как ги тълкуват те 😊 Стискам палци!

Ходих до лабораторята, но нищо не можаха да ми кажат..на въпроса ми различава ли се стойността измерена в U/l спрямо тази в mUI/ml каза, че е възможно, тъй като са различни мерни единици и по нейно мнение /недостоверно звучащо/ има наличие на начална бременност. Утре ще звънна на Персенска да видим какво ще каже тя, въпреки  че за мен това си е отрицателен резултат.

# 389
  • София
  • Мнения: 2 630
Ходих до лабораторята, но нищо не можаха да ми кажат..на въпроса ми различава ли се стойността измерена в U/l спрямо тази в mUI/ml каза, че е възможно, тъй като са различни мерни единици и по нейно мнение /недостоверно звучащо/ има наличие на начална бременност.
http://www.endmemo.com/sconvert/iu_lmiu_ml.php

Общи условия

Активация на акаунт