Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 22

  • 21 061
  • 770
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 414
От Бургас съм, моята лична е друга но като я знам и педито на бебчо се отказах. В началото точно тя ни обърка с това кърмене и недостиг на кърма и започване АМ Sad, най много да ми каже че не съм при нея и да отида при УНГ.

# 616
  • Перник
  • Мнения: 435
Здравейте! Може би въпросът ми не е на 100% за тук, но има пряка връзка с кърменето, а и тук получавам най-адекватните съвети. Та бебо е на 7м, кърмен на поискване и захранен със зеленчукови пюрета, от няколко дни въвеждам и месо. Заместено хранене няма, винаги след пюрето му давам да суче ако иска. На ден изяжда по едно бурканче от 125 гр и останалите му хранения са кърма, не мога да кажа колко. Преди си спеше по цяла нощ, от около месец почна да се буди нощем по 1-2 пъти. През месеца му избиха 4 зъба, донякъде си го обяснявам с това, но напоследък е спокоен, не е от зъби, но пак се буди. Дали е само от глад, защото вече не му стига яденето и трябва ли да давам по-голямо количество пюре (и каша като ги въведа)?

# 617
  • Мнения: 4 419
Това е положението след захранването, нощните хранения се връщат с пълна сила. Според мен си гледайте по детето, ако му се яде повче, давайте повече.
Аз за моето дете установявам, че нощем се буди, когато и се пишка и не може да заспи сама, съответно суче, после след 2 часа пак и се пишка и така до безкрай. Случва се понякога вечер да няма много мляко (не, че е важно да има, яла е вечеря преди това) и ако суче съвсем малко, тогава почти не се буди. Убедена съм, че като се отбие ще започне да спи нощем.

# 618
  • Мнения: 7 776
Просто е - кашите и пюретата не са основна храна, не дават достатъчно калории, около 80 процента от калориите за бебето идват от млякото до годинката. За това храната е за опитване и опознаване, не за наяждане. Затова и си наваксват мляко през нощта. Не е нищо притеснително,че се буди. Нека яде колкото иска твърда храна и колкото желае кърма😉

# 619
  • София
  • Мнения: 9 111
Момичета, от 1-2 дни ме болят зърната и ареолите. Не е променял нещо в сукането бебчо. Може ли да е от това, че евентуално ще ми дойде след 2 дни ориентировъчно?
Боляли са ме само първите 1-2 месеца понякога, докато свикнат гърдите и като ги намажех с Авентското кремче, минаваха веднага. А сега ги мазах, но няма промяна.

# 620
  • Мнения: 4 419
От хормоните е, ще мине. Мен ме боляха миналия месец, имах леко зацапване след 5 дни болене и сега пак ме болят, току виж се появило...

# 621
  • Мнения: 365
Здравейте!
Отново съм аз ☺️
Дъщеря ми, която е на 45 дни с кървави нишки в акото, изключително кърмена, според педиатъра има съмнения за АБКМ.
Според гастроентеролог обаче няма.
На моя глава пазя твърде ограничена диета (нишките не минават и включвам по 1 зеленчук на 48 часа, та общо взето ям свинско, защото нишки си има и не знам, от къде да започна).
Моля ако има кърмещи майки на деца с АБКМ и не само, да ми препоръчате някакви витамини, които да приемам и да не навредят на бебето? Имам чувството, че скоро зъбите и косата ми ще си заминат.
Отделно калцият на таблетки минава ли в кърмата и ще и навреди ли?
Благодаря Ви!

# 622
  • Мнения: 4 419
Аз пия калций с магнезий на Доплехерц. Витамини като прегнакеър стават или актив мама.

# 623
  • Мнения: 697
Гери и на мен гастроентеролог ми каза, че няма, дори ми каза да ям всичко без прясно мляко.... Аз така и не разбрах имали ли сме, но 6ти месец отивох при алерголог направихме тестове и вече нямаше. Преди това над 5 м. пазих безмлечна диета с няколко неуспешни опита да си върна млякото, неуспешни, защото реагираше и нямам съмнения, че е било на млякото вече, дали алергия, дали непоносимост или само реакция така и не разбрах.

Иначе аз пия калций магнезий и цинг н джеймисън, нямат лактоза, пих ги в началото по 2 заради диетата, сега продължавам по 1. Също ям много сусамов тахан и от скоро пак започнах да взимам колаген. Цялостно вече се чувствам по енергична и тн. Косопадът ми спря още преди повече от месец, но той не мисля, че имаше връзка с безмлечна та диета, беше си стандартния след раждане..... А пък и доста нова коса ми е пораснала:)

Момичета пак да ви питам, по време н кърмене получавало ли ви се е мастни топче не на самата гърда, а на деколтето, точно преди гърдата и третирали ли сте го ?

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 09:15 от teg

# 624
  • Мнения: 4 419
Баба ми има такова под гърдата и от време на време се възпалява и му слага компреси с ихтиол.
Аз бих отишла на лекар, защото ми се струва странно. Не знам как се третира, допускам, че може да се пунктира от лекаря.

# 625
  • Мнения: 7 776
Ако е мастно топче и не е на гърдата, сигурно ще те насочат към дерматолог. Мъжът ми има такива. Едното е в областа на гениталиите до лимфни възли. Общо взето в неговия случай е безобидно, може да го отстрани хирург. Вече си е махал подобна киста от гърба, но тя си беше голяма като едро грахово зърно. Това е малко и го наблюдава за момента. В заключение, трябва да го види специалист със сигурност и да ти каже мнение. Но не се шашкай, обикновено са нормални малки мастни "депа".

# 626
  • Мнения: 697
Аз си мислех нещо около кърменето... явно ще трябва да се консултирам все пак, а никак не обичам. Благодаря ви!

# 627
  • Мнения: 1 414
Тег , също така може да е и подут лимфен възел.
Какъв колаген пиеш?

# 628
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Здравейте!
Отново съм аз ☺
Дъщеря ми, която е на 45 дни с кървави нишки в акото, изключително кърмена, според педиатъра има съмнения за АБКМ.
Според гастроентеролог обаче няма.
На моя глава пазя твърде ограничена диета (нишките не минават и включвам по 1 зеленчук на 48 часа, та общо взето ям свинско, защото нишки си има и не знам, от къде да започна).
Моля ако има кърмещи майки на деца с АБКМ и не само, да ми препоръчате някакви витамини, които да приемам и да не навредят на бебето? Имам чувството, че скоро зъбите и косата ми ще си заминат.
Отделно калцият на таблетки минава ли в кърмата и ще и навреди ли?
Благодаря Ви!
ние сме сходен случай- на 7 седмици, от месец зелено ако с доста слуз, според педиатърс да спирам млечни, според гастро- нищо й няма, не е алергия. Аз си пазя безмлечна диета вече 3 седмици, като от 5 дена е по-строга- не ям дори вафли и подобни съдържащи минимално количество следи от мляко. Ям филии с маслинова паста, баница с тиква, ябълка, банан (това са ми закуските), супа/салата за обяд и нещо такоа за вечеря. И от тези био десертите на основа фурми и сурови ядки.
Колбаси и месо също, според някои не трябва кайма например, но засега ям.
Уви няма ефект особен, след седмица ще включа нещо млечно и ако е все така, ще ги ям по малко, явно не е от тях.
Подозирам проблем с лактозата (колики) или стомашен пробшем (пила е АБ в родилното).
Калций с магнезий пия аз и редувам с актив мама на допелхерц през ден.

# 629
  • Мнения: 4 419
Съветвам да спрете ядките и семената. Голямото ми дете реагираше така на ядки, на моя приятелка детето също е така. Голямото ми дете няма проблем с млякото, ядки също яде от 2 годишна, само кашу не съм давала, защото към него беше най-категорична реакцията с акото.
В лидл има детски пастет, на едни мини бомбички в опаковка от 5, той става за деца и мами с АБКМ и става за закуска. Има и такива кренвиршчета, който стават за сандвичи. Аз ям основно филии с лютеница на закуска.

Общи условия

Активация на акаунт