Перилни препарати и омекотители – 59

  • 42 325
  • 747
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10 211
Ама ти смяташ, че Омо ароматизира ли? Dizzy Face Аз съм с Омо от много време. Присъствах на отварянето на една пералня, "прана" със Савекс..нещо си, парфюм ли беше, не запомних, понеже така или иначе няма да мина на него. Еее, ами то вярно като че в парфюм са се въртяли дрехите. Но откъм изпиране - не ми се мисли.

# 181
  • Мнения: 5 950
Не, не си ме разбрала. Как ще искам да ви обидя? Няма такова нещо. Извини ме и ти и другите, че съм ви засегнала. Кофти ми е, че ни лъжат с качеството. Третират ни като втора ръка хора.

Не зная от кога следиш темата. Гес, която е най-компетентна професионално и информирана, писа, че праховете се произвеждат за различни страни, съобразявайки се с навиците и предпочитанията. Туркините обичали да слагат повече прах, затова праховете, носени от Турция са с голяма еднократна доза. Скандинавците държали да няма аромат. Не знам кои предпочитали прахообразен, пък други гранулиран. Съставът не е орязан за България.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 06:58 от W

# 182
  • Мнения: 2 299
От известно време, не мога да си намеря Персил.. в Метро и Т - маркет... В други вериги рядко ходим.
И докато имах Персил за бяло, си взех Савекс Платинум за цветно.
Изхабих си една кутия...не ме е впечатлил, не ме е разочаровал...става.
Взех и Савекс Платинум за бяло, като ми свърши Персил-а.
Този вече ме разочарова...не отврати ме...буквално.
Цял ден се оплаквах, че ми мирише на гадно.. накрая вече си помирисах изпраната бяла блуза и ми миришеше...извинявам се, ама на акита...
Изпрах я пак.. викам си нещо съм се изпотила, смес парфюм, пот...
Да, ама не...след пране домашните ми тениски бели, станаха с жълти подмишници...и продължиха да си миришат...гадно.
Помирисах и праха от кутията...той така си мирише...поне за мен е отвратителна миризмата му.
Същите дрехи си пера с Персил и са си бели, а със Савекс-а...жълти петна.
Вчера го пробвах и с омекотител, пак понамирисват на лошо изпраните дрехи, та не е моят прах. Не бих купила този за бяло.
Този за цветно не мирише лошо.
Взех си пак...
Но намеря ли Персил, преминавам си пак на него.

# 183
  • Мнения: 5 950
Интересно. Писах, че купих Савекс платинум за бяло ей така, да го пробвам. Изпра ми петна от кафе, шоколадено- маслен крем от сладкиш и кръв. Почти няма миризма. Мирише на сапун, на чисто и определено не неприятно. Веднаж съм прала само.

# 184
  • София
  • Мнения: 3 857
И при мен Савекс Платинум пере чудесно. Изпира петна от покривки и мирише много нежно и деликатно. Аз съм винаги много критична към миризмите, не понасям силни такива и другите Савекси в магазина миришат доста натрапчиво и гадно, но Платинум е точно по мой вкус.

# 185
  • Мнения: 2 071
2-3 кутии изхабих от този за бяло и бях доволна много, но на последното пране на покривката си личаха петната, точно такива шоколадови, детето като яде зърнена закуска с мляко. Тъй като ми свърши реших да сменя с Персил, но сигурно после пак ще купя от Платинума.
В момента ползвам и за цветните дрехи Савекс.

# 186
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
rovaru, от коя Била?
И изобщо в София в кои филиали има от евтиния стар Персил за цветно?

# 187
  • Мнения: 1 953
Онзи ден писах и за да не се повтарям не го написах вчера. Била до Парадайс, не тази в него. Вчера, мисля, взех последния, поизведен тази година, другите бяха от миналата, юни.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 10:52 от rovaru

# 188
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Благодаря ти! Сега, като прочетох Парадайс, се сетих Simple Smile

# 189
  • Мнения: 1 953
И е само сензитив.

# 190
  • Мнения: 14 966
И аз писах. Онзи ден от Елитис- Халите. 7,39 . Дата на производство- 17.01.2019.
Последен за цветно беше , с лавандулата , ама ко да правя. Нямаше друг. Но може и да са заредили още. То там е такъв катун, че, ако не търсех специално Персил за цветно, нямаше въобще да припарвам.

# 191
  • Мнения: 9 886
На мен много ми харесва миризмата на Савекс Платинум, нежна и дискретна, на чисто.
Сега ви моля за съвет.
Изпрах си завесите, купени от дрехите на килограм, точно с този платинения. Не се отмириса дезинфектатнтът. Който е влизал в магазин втора употреба, знае на какво мирише.
Сега смятам да наръся завесите със сода, и да ги оставя така, та дано се отмирише.

След това, с какъв прах да изпера, ако още мирише! Имате ли опит с тази миризма?

# 192
  • София
  • Мнения: 10 595
Аз пера на 40С с прах и накрая слагам и омекотител, и дезинфектант. Не ми мирише на техни миризми.

# 193
  • София
  • Мнения: 12 006
Сега ви моля за съвет.
Изпрах си завесите, купени от дрехите на килограм, точно с този платинения. Не се отмириса дезинфектатнтът. Който е влизал в магазин втора употреба, знае на какво мирише.
Сега смятам да наръся завесите със сода, и да ги оставя така, та дано се отмирише.

След това, с какъв прах да изпера, ако още мирише! Имате ли опит с тази миризма?
В другата тема вече ти дадоха доста ефективен съвет на този въпрос - накисваш ги поне за денонощие във вода и омекотител.

# 194
  • Мнения: 9 886
Благодаря ти, аз току що си купих най-ароматния омекотител, който намерих.
Но се колебая, че с него само ще се смесят двете миризми. А аз искам да изчезнат.
Ама ще пробвам- първо със сода, после вода с оцет, и накрая -значи поне утре ще е това, ще ги накисна в омекотител.

Но и момичето в магазина каза, че не е чувала за нещо специализирано за премахване на миризми.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт