Перилни препарати и омекотители – 59

  • 42 183
  • 747
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 953
Якета, палта, деликатни и вълнени дрехи не носите ли? Якетата и палтата може и на химическо да носите, но как си перете вълнените дрехи на 60° и след това ви стават ми е много интересно? Шушляковите дрехи ще се разтопят в пералнята на 60°.
Говоря от опит. Правила съм моя жилетка като за дете, а шушляково яке си промени вида, формата.
Никой не си купува дрехи, за да го надживеят, но и за един ден също.

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
Аз също пера само бели чаршафи, бельо и хавлиени кърпи на 60 градуса. Всичко останало на 40. Дори понякога и на 30. Обикновено ежедневните дрехи ги обличам за по няколко часа на ден и не им е необходима нито висока температура,нито дълга програма.
На повечето ми дрехи на етикета е указано 40 градуса и се съобразявам с това.

# 527
  • Мнения: 5 899
И аз така-хавлии,кърпи, спално бельо на 60,другото-според етикета и гладя.

# 528
  • Мнения: 11 572
Тук вече няма да замълча: сигурна ли си, че не си сънувала това с якетата и 60-те градуса?

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 11:21 от petiaivanov

# 529
  • София
  • Мнения: 12 006
Как перете всичко, че и якета на 60гр.Thinking? Първоначалния въпрос беше за чаршафи, за тях съм съгласна и за кърпите. Ежедневни дрехи не виждам как се перат на 60гр. или поне 99% от тях - които не са 100% памук. Зимата какви дрехи обличате, та позволяват 60гр.? Моите блузи и пуловери не са 100% вълна, ама пак не бих ги пуснала на 60. На повечето пише 30, аз ги пускам на 40 и понякога имам свити. То като се замисля, аз и летни дрехи нямам, които биха издържали на 60гр.

# 530
  • София
  • Мнения: 10 558
Както има такива, дето перат всичко на 30С, така сигурно има и такива, дето перат всичко на 60С.
Истината е някъде там.

# 531
  • София
  • Мнения: 12 006
Да де, ама на 30 гр. няма как да съсипеш дреха, докато при 60 малко биха издъжали. Аз затова питах.

# 532
  • Мнения: 86
И аз пера всичко на 60.
Имаше период в който ги пусках на 40 и започнаха да миришат лошо, като на непрани.
Скоро прах шушлякови якета на 60, нищо им няма, но предполагам, че пълнежа може да се прецаква.
Проблема при мен е, че програмите за 40 градуса са ми по 2 часа и отгоре, много ми се вижда за дрехи облечени за няколко часа.
Пера на 60 градуса-60 минути.

# 533
  • Мнения: 11 572
Демек докато водата достигне 60 градуса (период от 10-15 мин. ) пералнята я изпомпва и започва да плакне. Перилният препарат изобщо успява ли да се разтвори, че и да започне да действа?

# 534
  • Мнения: 86
Пера само с течен  Персил, доволна съм от изпирането, за съжаление другите ми програми са мнооого дълги.

# 535
  • Мнения: 5 207
Нека проповедите да започнат сега! Laughing

# 536
  • Мнения: 6 622
Якета, палта, деликатни и вълнени дрехи не носите ли? Якетата и палтата може и на химическо да носите, но как си перете вълнените дрехи на 60° и след това ви стават ми е много интересно? Шушляковите дрехи ще се разтопят в пералнята на 60°.
Говоря от опит. Правила съм моя жилетка като за дете, а шушляково яке си промени вида, формата.
Никой не си купува дрехи, за да го надживеят, но и за един ден също.
Прала съм шушляково яке на 95, нищо му няма.

# 537
  • Мнения: 10 201
Късметлийка! Аз на 95 изпрах памучна дреха с ластик и ластикът изгоря. Никога повече.

# 538
  • Мнения: 1 953
Радвам се, перете си и останалите на толкова.

# 539
  • Мнения: 5 899
От какъв зор? Това за якето на 95.

Общи условия

Активация на акаунт