Хайде, ЯНУАРЧЕ покажи колко силно риташ ти

  • 30 053
  • 721
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 6 944
Да досега от лк без да ми взимат кръв и урина сега от болницата сигурно ще ми взумат все пак 1 час .Така и не разбрах за какво е това прекъсване от лк и после пак може да се върна там

# 451
  • София
  • Мнения: 145
Странно ми е като ви чета. Аз съм в болничен от 7ма г.с. и досега не са ме “приемали” в болница. Оставям си направление за болничен (или там каквото се води от АГ) на регистратура за лекарска комисия и на другата седмица го взимам готов. И пари не са ми искали до сега.

# 452
  • Мнения: 125
Аз също съм в болничен от края на м. Май и само ми го дават от лкк всеки месец. Вече 2 пъти им нося и някакъв лист от женската консултация.
Нанася се в картона, нося го на работа и това е.

# 453
  • Мнения: 142
Странно ми е като ви чета. Аз съм в болничен от 7ма г.с. и досега не са ме “приемали” в болница. Оставям си направление за болничен (или там каквото се води от АГ) на регистратура за лекарска комисия и на другата седмица го взимам готов. И пари не са ми искали до сега.
Зависи АГ ти къде работи, и дали има контакт с ЛКК. По принцип всеки може да те прати на такава, но съответно трябва да те преглеждат- и ако ти няма нищо да не ти издадат болничен. Все пак нямаме право на такъв, ако няма някакъв проблем. Ето затова всеки АГ процедира по различен начин.

# 454
  • Мнения: 33
Здравейте, мами!
От скоро чета във форума и реших вече и аз да се запиша.
24 седмица. Момиченце Heart
Първа бременност. Термин 27.01.2020.

Лека бременност и само положителни емоции! BlushHug

# 455
  • Мнения: 4 660
Какво пиете при запек?
По принцип кафе кисело мляко плодове люта чушка ми действа, но понякога ходенето до голяма нужда е направо мъчение Weary Мисля ,че се сдобих и в вътрешни хемороиди от напъването....

# 456
  • Мнения: 4
Пробвай с мюсли или сушени сини сливи☺️

# 457
  • Мнения: 1 459
Какво пиете при запек?
По принцип кафе кисело мляко плодове люта чушка ми действа, но понякога ходенето до голяма нужда е направо мъчение Weary Мисля ,че се сдобих и в вътрешни хемороиди от напъването....

Дуфалак - предписа ми го АГ, подейства веднага.

# 458
  • Мнения: 39
Здравейте мами.Одавна не съм писала,но най накрая след три години опити и един спонтаннен аборт , най накрая съм в тема за бъдещи мами.Вече съм 24 г.с.,термин 23.01.2020.Момиченце.
Желая на всички безпроблемна бременност и лесно раждане.Blush

# 459
  • Мнения: 4 660
Добре дошли на всички Hug
Какво правите през свободното си време? Аз обичам да чистя, но в рамките на разумното. Понякога плета това ми действа релаксиращо. Ако е хубаво времето отиваме с количката до кухнята с малката.Първата бременност искарах лежейки, но тази съм на крак и сякаш по бързо минава. А сега към края си почивам колкото мога и се радвам на малката и на бременността.

# 460
  • Мнения: 156
Какво пиете при запек? ....
Аз имах точно един подобен случай след едно дълго гости на приятели + разходка цял ден (където не хапвах нещата, които обикновено хапвам) - беше ужасно!

Също като Татяна Златева 642743 бих казала мюсли с кисело мляко (аз слагам и каквито други семена имам под ръка - чия, ленено семе), много вода, малко кафе (ако не си го спряла - моето например в твърде слабо, според повечето хора, но, мисля, оказва влияние), доста плодове (сини сливи, круши), също четох някъде за кокосова вода - все още нямам наблюдения за нея, ако някой има, да сподели. Като цяло май е добре да има фибри в менюто ни, за да го избегнем.

kikair, мога ли да помоля да ме запишеш и мен в началото на темата под дата 10 януари? Първа бременност, момиченце Heart, София, 30г.

А, мили мами, аз да попитам и аз за едно неразположение - някоя от вас има ли болка в тазобедрената област? Не е постоянна, но понякога е доста силна, започва от малко под едната страна на кръста и продължава по едното бедро, стигайки горе-долу до средата му. Четох някои неща по темата и разбрах, че тазът се разширява, но чак толкова осезаемо... Flushed

# 461
  • Мнения: 39
Medlinniel,болка в тазобедрената става имам от втори месец (най вече от дясно)и то на моменти направо непоносима.Знам,че по принцип е нормално,защото тазът се разширява.

 Относно свободното време,аз имам препоръка да лежа ,цъкам на телефона,бродирам,чета книги.Когато много се "спътъхна"психически и физически от лежане,почвам да поошетвам във вкъщи и лека разходка.Иначе се препоръчва поне един час разходка на ден за да сме в тонус за раждането.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 10:45 от AnMary

# 462
  • Мнения: 1 459
Какво пиете при запек? ....
Аз имах точно един подобен случай след едно дълго гости на приятели + разходка цял ден (където не хапвах нещата, които обикновено хапвам) - беше ужасно!

Също като Татяна Златева 642743 бих казала мюсли с кисело мляко (аз слагам и каквито други семена имам под ръка - чия, ленено семе), много вода, малко кафе (ако не си го спряла - моето например в твърде слабо, според повечето хора, но, мисля, оказва влияние), доста плодове (сини сливи, круши), също четох някъде за кокосова вода - все още нямам наблюдения за нея, ако някой има, да сподели. Като цяло май е добре да има фибри в менюто ни, за да го избегнем.

kikair, мога ли да помоля да ме запишеш и мен в началото на темата под дата 10 януари? Първа бременност, момиченце Heart, София, 30г.

А, мили мами, аз да попитам и аз за едно неразположение - някоя от вас има ли болка в тазобедрената област? Не е постоянна, но понякога е доста силна, започва от малко под едната страна на кръста и продължава по едното бедро, стигайки горе-долу до средата му. Четох някои неща по темата и разбрах, че тазът се разширява, но чак толкова осезаемо... Flushed
Толкова е осезаемо, заради тая болка отидох специално да ме види АГ Simple Smile)

# 463
  • София
  • Мнения: 702
Добре дошли на всички и от мен.🤗🌷
kikair аз този проблем си го имам и от преди бременността, нищо не действаше - говоря като храна, аз така или иначе основно се храня с плодове и зеленчуци и въпреки това... опитвала съм всякакви народни медицини, зеленчуци с повече целулоза, водата от накиснати сушени сливи, круши ,вода от  варена  кора от ябълка, мюсли , както са писали по-горе и какво ли още не.
На мен лично ми помогна сок от Арония-български е на русенска фирма - Арониада. Студено пресован , без добавени захари. Пие се по 30-40мл 3 пъти седмично преди лягане, може да се разреди с малко вода. Освен лаксативното действие има много други плюсове за тялото.
Аз лично от известно време имам болка в дясно на кръста , не е нещо кой знае какво, от време на време е, но си се усеща.
Свободното време, когато го има или на разходка в парка с кученцата, или ако има време до планината, гледам да се срещам с приятели и много обичам да чета книжки. Гимнастиката и йогата за бременни ми действат много разтоварващо.
Иначе не знам за вас, но от както научих че съм бременна до сега, някак всичко мина за миг. Вероятно защото беше лято, почивките са тогава, море, слънчево време, а и бяха първите месеци. Всички мои приятелки все ми казват ооо , най-тежкото предстои... ще видим кога ще стане тежко и при мен.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 21:27 от Ray Of Light

# 464
  • Мнения: 20
Здравейте момичета Simple Smile Аз също от рано имах болки в таза, предимно в дясно. Предписаха ми биолектра и сега само от време на време ме понаболява. Със свободното време се справям като ходя на работа Grinning Стоях си 2 седмици в къщи в принудителен болничен, но след като обещах да не се натоварвам много ме пуснаха пак да работя. Така се справих с досадното безсъние. Сега обаче нов проблем- почивните дни ги изкарах гърчейки се от болки в бъбрека. Днес на прегледа ми изписаха неоренал. Та някой друг имал ли е такива проблеми? Някакви съвети?

Общи условия

Активация на акаунт