Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/

  • 29 283
  • 364
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 105
Намерих автобус от Баваро до Санто Доминго, но не виждам да спира в Ла романа.
Е как ще спира в Ла Романа, то изобщо не е по път. Ла Романа е много по- на юг... на брега на морето. Санто Доминго къде е? Гледайте картата.
Аз съм пътувал от Пулта Кана до Санто Доминго с бус, но без Ла Романа.



Уж гледам и все на юг ги виждам и двата града.
Да, на юг са. Проблемът е, че автобусът за Санто Доминго не влиза в Ла Романа, а заобикаля по околовръстен път. Преди Ла Романа магистралата се отбива директно за столицата.

# 346
  • София
  • Мнения: 5 967
Санто Доминго много ми хареса. Препоръчвам да се разходите из града, който може и се интересува ... "Градът който никога не спи" .. Статуята на Колумб, първата катедралата в Новия Свят ( местните вярват, че самия Колумб е погребан в катедралата).  Града е кръстен на бащата на Колумб от самия Христофор Колумб, Доменико Коломбо.
Сина му пък е управлявал там по-късно , пази се двореца му...
Това е първият град в откритите земи.. абе много мога да пиша... ама да не досаждам, стана ми мило като се сетих за пътуването си там и се вълнувам.  Blush Приятно прекарване на всички, които отидат и видят.. . плажа Бока Чика, пък остана завинаги в сърцето ми...

# 347
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Благодаря на всички. Круизът е от Ла Романа на 18.02. Кацаме в Пунта Кана късно - около 8 вечерта на 17.02. Според вас къде е по-добре да спим - в Баваро и на сутринта автобус до Ла романа, или направо частен трансфер до Ла романа още на 17 вечерта и да търся там хотел за вечерта.
Връщането ни е от Санто Доминго - но за там ще има време за придвижване, защото акостираме сутринта в Ла романа, а полета е в 22 вечерта.

# 348
  • Мнения: 2 135
Здравейте. Мина и нашата почивка в Пунта Кана и съм тук да споделя отзиви.

1. Първо да започна с плажът, морето и природата, че са уникални! Всичко беше много чисто, водата - топла, времето - прекрасно. Сутрин и вечер беше хладно, през деня - горещо, с други думи - раят на земята Laughing
Притеснявах се за водорасли, защото бях чела тук, но нямаше много, а и когато ги имаше не са гнусни като нашите по черноморието, които са лигави и ги кацат мухи хахаха Някак сухи са, сливат се с пясъка, ако мога така да се изразя.

2. Хотелът. Бяхме в Мелиа Карибе Бийч 5* и първите два дни прекарах в скубене на коси защо за бога не отидохме в Азия или на Малдивите, а се набихме на Карибите - стаята, обслужването и храната в основния ресторант са много, мнооооооого далеч от 5*! В банята нямаше закачалки за хавлии, вентилаторът издаваше звуци като реактивен двигател, климатикът ме беше страх да го пусна (добре, че не ни се наложи, защото в стаята беше перфектна Т денонощно), чистачката не идваше изобщо да почиства, в ресторанта приличаше на столова в университет Money

На третия ден видях, че американците дават бакшиши и реших да се пробвам. ПОмолих на рецепцията да ми дадат 200 долара на по 10-20 и започнах да давам навсякъде из хотела - на чистачката, на севитьорката в хотела, на гишето за резервации, в СПА-то, на бара, на плажа. О чудо! Животът ми се промени - всички ни поздравяваха, стаята ни се почистваше, в ресторанта изведнъж ни намираха неща, които ги нямаше на блок-масата и пр. Някъде на ден 5ти от престоя ни научих, че де факто хотелът има и ВИП секция, с отделен ресторант, басейн, и цялостно обслужване и се ядосах страшно много, че не съм знаела да си букна ВИП стаите (ние взехме фамилна стая, заради двойните легла за децата, а там нямаше такава опция). Ако някой иска да ходи мога да препоръчам това - вземете си стая към The Level  (ВИП секцията) - струват само с 1000 евро повече за целия прстой, но всичко си е за 5*. И си обменете 100-200 долара и давайте смело още преди да са ви обслужили - ще си изкарате страхотно!

Сега определено мисля някой ден да се върнем Green Heart

# 349
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 395
Не стига, че плащам 5- звезден хотел, че и да раздавам щедри бакшиши! Напротив, ще се оплаквам до припадък и ще изисквам. Бакшишите са отделно, ако заслужават. Но да си купувам внимание, не е моето. Направо тъпо се почувствах, докато те чета. И да, всеки хотел си има по- висок левъл стаи предполагам, имат и клубни членства и пр.

# 350
  • Сф
  • Мнения: 4 771
В много държави бакшишът е основната движеща сила. Да, плащаш си, ама накрая чакаш на петсонала, който приоритизира гости, които му дават нещо отгоре.
Мен повече ме е яд, ког давам бакшиш и не виждам разлика в обслужването. То тогава и аз, и те сме за бой, ама това го разбираш, след като си дал

# 351
  • Мнения: 2 135
Не стига, че плащам 5- звезден хотел, че и да раздавам щедри бакшиши! Напротив, ще се оплаквам до припадък и ще изисквам. Бакшишите са отделно, ако заслужават. Но да си купувам внимание, не е моето. Направо тъпо се почувствах, докато те чета. И да, всеки хотел си има по- висок левъл стаи предполагам, имат и клубни членства и пр.

Доста агресивен коментар. Да не мислиш, че не сме се оплакали? 😀 При това съпругът ми говори перфектен испански и е два метра мъж, та респектира само с вид. В крайна сметка ако се карам постоянно с всеки бих изхабила повече енергия, отколкото ако прежаля едни 200$.

И не, не всички хотели имат ВИП секция, поне не и тези на Изток. Има различни нива стаи, разбира се, но не и цяла секция с отделен ресторант, храна, напитки. Все пак съм попътувала, че и поживяла по света, за да съм видяла и да мога да сравня 🙄

# 352
  • Мнения: 666
Snowche, хубаво е, че все пак сте си изкарали добре. Ние преди години отседнахме в Маджестик Елеганс, страхотен във всяко едно отношение. Храната и плодовете бяха безумно вкусни, и не, не съжалявайте за избора си на Карибите, на мен са ми на сърце пред Азия . Следващия път искам обаче на Ла Романа да отидем , тук се коментираше, че е по-добре от Пунта Кана.

# 353
  • Мнения: 2 135
Благодаря, Нана! Да, определено мисля че изборът на хотел беше грешен 😰 Ще имам предвид Маджестик Елеганс.

И ние вероятно ще отидем до Ла Романа другия път, за да можем да посетим и Санто Доминго, от Пунта Кана е много далеч 🤪

# 354
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Някой буквал ли е трансфер летище Пунта Кана - хотел през Букинг?  На Лос коралес е хотела.  20 лв за двама, че и с табела ще ни чака.... Кацаме късно и ми се ще да съм сигурна.
След кацане има ли от къде да купим нещо за хапване на летището?

# 355
  • Мнения: 666
Благодаря, Нана! Да, определено мисля че изборът на хотел беше грешен 😰 Ще имам предвид Маджестик Елеганс.

И ние вероятно ще отидем до Ла Романа другия път, за да можем да посетим и Санто Доминго, от Пунта Кана е много далеч 🤪

Snowche, Ние ходихме с кола под наем от Пунта Кана до Санто Доминго. Около 4 часа  беше пътя.

# 356
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 395
Агресивен коментар?! Казвам как бих постъпила аз. Все ми е тая кой за какво си дава парите.

# 357
  • Мнения: 55
Здравейте. Мина и нашата почивка в Пунта Кана и съм тук да споделя отзиви.

1. Първо да започна с плажът, морето и природата, че са уникални! Всичко беше много чисто, водата - топла, времето - прекрасно. Сутрин и вечер беше хладно, през деня - горещо, с други думи - раят на земята Laughing
Притеснявах се за водорасли, защото бях чела тук, но нямаше много, а и когато ги имаше не са гнусни като нашите по черноморието, които са лигави и ги кацат мухи хахаха Някак сухи са, сливат се с пясъка, ако мога така да се изразя.

2. Хотелът. Бяхме в Мелиа Карибе Бийч 5* и първите два дни прекарах в скубене на коси защо за бога не отидохме в Азия или на Малдивите, а се набихме на Карибите - стаята, обслужването и храната в основния ресторант са много, мнооооооого далеч от 5*! В банята нямаше закачалки за хавлии, вентилаторът издаваше звуци като реактивен двигател, климатикът ме беше страх да го пусна (добре, че не ни се наложи, защото в стаята беше перфектна Т денонощно), чистачката не идваше изобщо да почиства, в ресторанта приличаше на столова в университет Money

На третия ден видях, че американците дават бакшиши и реших да се пробвам. ПОмолих на рецепцията да ми дадат 200 долара на по 10-20 и започнах да давам навсякъде из хотела - на чистачката, на севитьорката в хотела, на гишето за резервации, в СПА-то, на бара, на плажа. О чудо! Животът ми се промени - всички ни поздравяваха, стаята ни се почистваше, в ресторанта изведнъж ни намираха неща, които ги нямаше на блок-масата и пр. Някъде на ден 5ти от престоя ни научих, че де факто хотелът има и ВИП секция, с отделен ресторант, басейн, и цялостно обслужване и се ядосах страшно много, че не съм знаела да си букна ВИП стаите (ние взехме фамилна стая, заради двойните легла за децата, а там нямаше такава опция). Ако някой иска да ходи мога да препоръчам това - вземете си стая към The Level  (ВИП секцията) - струват само с 1000 евро повече за целия прстой, но всичко си е за 5*. И си обменете 100-200 долара и давайте смело още преди да са ви обслужили - ще си изкарате страхотно!

Сега определено мисля някой ден да се върнем Green Heart

Ужас, ще бъдем в същия хотел в началото на март, щом е толкова зле положението ще търся други варианти. Определено ме притеснихте.

# 358
  • Мнения: 73
Някой буквал ли е трансфер летище Пунта Кана - хотел през Букинг?  На Лос коралес е хотела.  20 лв за двама, че и с табела ще ни чака.... Кацаме късно и ми се ще да съм сигурна.
След кацане има ли от къде да купим нещо за хапване на летището?
   Резервирали сме през букинг, само, че от летището на Санто Доминго До Лас Теренас. Чакаха ни с табела с името ни, бяха много точни. И цената беше най-ниска.

# 359
  • Мнения: 79
Здравейте. В петък летим за Мадрид и от там на следващият ден за Доминикана. Резервирали сме през агенция хотел Hyatt Sunscape Punta cana, но без допълнителни екскурзии. Моля за съвети дали на място да търсим някои местен да ни направи оферта с пакет няколко екскурзии  или да резервираме през агентната на място, защото чета че цените са по-високи през нашите  туроператори. Набелязала съм няколко места,които ми се иска да посетим Simple Smile чудя се дали е удачно да използваме такси или градски транспорт ...
Също така четох , че е хубаво да се плаща само кеш в долари. Някой може ли да сподели еврото  дали върви също.Като цяло мисля да обменим малко тяхна местна валута за сувенирчета, и се чудя къде да го направим /летище, хотел, има ли чейндж бюра/. И карта за интернет от къде да закупим най-изгодно също ще ни е необходима. Предполагам на летището ще са завишени цените и курсът ще е висок. Като цяло всякаква информация ще ми е от полза Simple Smile  Благодаря предварително на отзовалите се!

Общи условия

Активация на акаунт