Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/

  • 28 938
  • 364
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 771
Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/
Тема 2



Пускам новата тема за да бъдем в правилата.
Няма да правя 1 стр...
Защото нашата перла в това райско местенце е iva_a
Въпреки, че съм посетила острова няколко пъти Ива е човекът, който знае всичко за него.
Надявам се тя да продължи да ни помага, защото тя знае как.
Ива благодаря за всичко...



Тема 2

На всички желая страхотни спомени от красивата Доминикана ...

# 1
  • Down south
  • Мнения: 7 634

След смъртта при неизяснени обстоятелства на толкова хора през последните месеци, не знам, дали скоро ще се върнем там.
Четейки предната тема, останах с впечатление, че това има гласност основно в Канада и САЩ.

Познати отиват идната седмица в Casa  de Campo Resort.
Бил сигурен,  Кардашиян ходели там, така че не очакват проблеми.

# 2
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685

След смъртта при неизяснени обстоятелства на толкова хора през последните месеци, не знам, дали скоро ще се върнем там.
Четейки предната тема, останах с впечатление, че това има гласност основно в Канада и САЩ.

Познати отиват идната седмица в Casa  de Campo Resort.
Бил сигурен,  Кардашиян ходели там, така че не очакват проблеми.

Да ,определено тука във Великобритания нищо не се каза за смърта на толкова много хора

# 3
  • София
  • Мнения: 3 009

След смъртта при неизяснени обстоятелства на толкова хора през последните месеци, не знам, дали скоро ще се върнем там.
Четейки предната тема, останах с впечатление, че това има гласност основно в Канада и САЩ.

Познати отиват идната седмица в Casa  de Campo Resort.
Бил сигурен,  Кардашиян ходели там, така че не очакват проблеми.
Точно това ни спря и нас да отидем скоро.

# 4
  • Мнения: 10 513
За това ли говорите?
15 души за две години на фона на няколко милиона туриста?
https://www.thesun.co.uk/news/9397863/dominican-republic-deaths-latest-update/

# 5
  • Варна
  • Мнения: 105
За това ли говорите?
15 души за две години на фона на няколко милиона туриста?
https://www.thesun.co.uk/news/9397863/dominican-republic-deaths-latest-update/
Не са малко.Един да е , на човек му светва лампичката с ,,код-червено"..зависят ,разбира се и обстоятелствата покрай случилото се.

# 6
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Не, не са никак малко, още повече че става дума за неизяснени, в някои случаи, направо странни обстоятелства.

Тези горните случаи, са отделни от нещастните случаи.

Да, красиво място е Dominican Republic, но явно има и доста неизвестни. Посетихме я няколко пъти, доволни сме, но за сега, не бих планувала ваканция там.

# 7
  • Мнения: 10 513
Аз помислих, че става дума за много смъртни случаи в рамките на кратко време. Всеки си решава какъв риск да поеме.

# 8
  • София
  • Мнения: 264
И ние сме я запланували, но се чудим дали да не отпадне за момента. Head Band
Най-притеснително ми се струва това, че огромна част от починалите са консумирали напитки от бара, след което са намерени мъртви.. Sad

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 14:09 от fire_bow

# 9
  • Мнения: 1 165
Ние поради тази причина се отказахме от посещение засега. А и проблема с водораслите също е неприятен. В целия Карибски басейн е така за съжаление

# 10
  • Мнения: 434
Водораслите определено са много неприятен момент. Човек отива с нагласата, че ще види място като от картичка - с красиви бели плажове и чиста тюркоазена вода и на място се сблъсква с друга картинка. Аз бях предварително подготвена за наличието на водорасли и ги приех нормално, но повечето хора не са. Сега обмислям Мексико, но разбрах, че и там е налице този проблем.

# 11
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Водораслите определено са много неприятен момент.
...
 Сега обмислям Мексико, но разбрах, че и там е налице този проблем.
Изключително неприятен момент, особено ако човек идва от далече и не е подготвен  ooooh!
Навсякъде са, дори и по плажовете на Маями.
По-скоро зависи как ги чистят, работна ръка, налична техника и пр.


# 12
  • Мнения: 434
Уау, ужасно. Явно природата си отмъщава на по-застроените карибски райони. А във Варадеро дали пак е така положението?

# 13
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Уау, ужасно. Явно природата си отмъщава на по-застроените карибски райони. А във Варадеро дали пак е така положението?
Никога не сме били там, за нас беше по-сложно, а и да си призная не съм проявявала интерес към тази дестинация.

Проблема с водораслите датира от около 4 години и става все по-сериозен. Миналата есен се озовахме на място с много водорасли, ние знам за проблемите, но въпреки това виждайки толкова много, беше изненадващо. Имаше хора дошли от Европа и Азия, които явно нямаха представа, за тях беше още по-неприятно.

Погледни един сайт, дава някаква представа, кои части на света са засегнати и каква е ситуацията в момента
http://sargassummonitoring.com/
(горе в дясно има опции за различни езици)

# 14
  • Мнения: 2 100
Проблема с водораслите е непритен и би ме отказал  от това дълго пътуване идо Мексико и до Доминикана; Целогодишно ли ги има?

Общи условия

Активация на акаунт