Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/

  • 28 928
  • 364
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19
Ние също ще летим на 29.04 за Доминикана, говорихме с агенцията и те също казаха, че полетите са потвърдени и ще се лети. Също така в наредбите на Румънските власти нищо не пише за изрична карантина от Доминиканска република.

# 76
  • Мнения: 1 107
Здравейте, решихме да си спретнем една почивка края на април - началото на май до Доминикана. Времето за организация ми се струва крайно недостатъчно. Опитвам се да чета малко от старите теми, но времето лети, а нищо не се сме запазили.
Имам няколко въпроса, на които не намерих информация до момента. Тъй като прочетох за водораслите на Пунта Кана, обмисляме варианта за почивка Баяхибе/Ла Романа. Има ли голяма разлика с Пунта Кана, освен плажа? Иска ни се също да посетим разни атракциони - плуване с делфини и разни подобни. Дали на тези места има или са само в Пунта Кана? Допълнителни екскурзии до о.Саона и др на място ли се запазват или предварително? Прочетох в старите теми за "Ива", с която мога да се свържа за такива екскурзии, но не намерих контакт. Също се чудех за придвижването от Пунта Кана до друго място, което е допълнителен път и малко ме притеснява.
Наблюдение на китове може би ще го изпуснем, но само тогава ни е възможно да направим почивка.
Ще съм много благодарна, ако има наскоро завърнали се или подготвящи пътуването си да се включат. Ако имате и препоръка за място "only adults", би било чудесно.


Здравейте,
И аз мога да потвърдя, че на Ива изобщо не и се занимава. На нас не ни отговаряше с дни, а и условията, които предлага са далеч по-лоши (финансово) от сами да си уредите екскурзия. Например ние си купихме до о.Саона от местен за 50 долара на човек, а от Ива щеше да бъде около 70€. Да подчертая, че става въпрос за от Баяхибе, не от Пунта Кана.

За Баяхибе (плаж Доминикус) мога да дам съвсем прясна информация, че няма никакви водорасли. Нито във водата, нито по плажа. Морето беше спокойно и топло, прекрасно за плуване. Другото голямо предимство на Баяхибе е, че е много близо до най-големите забележителности - островите Саона, Каталина и Алтос де Шавон, което за съжаление в момента е полу-затворено заради Ковид и ние не успяхме да посетим.

Полетът с Гъливер е около 45 Мин до Букурещ, престой там 1 час и после още около 12 часа. Кацнахме в Ла Романа около 6 часа сутринта местно време. В 7 вече бяхме в хотела. Разбира се, чист късмет си беше, че полетът беше до Ла Романа, по първоначална информация трябваше да е до Пунта Кана. Организацията с нощните полети е супер защото не се губи никакво време, 8 цели дни от сутрин до вечер си там. Това е голямо предимство на чартъра.

Да споделя и относно комарите, понеже е дискутирано назад. За 8 дни ме ухапа само 2 пъти, без да съм се мазала с каквото и да е било. Репелентите си ги върнахме неотворени. В София лятото е в пъти по-зле. И от двете ухапвания нямах и следа на следващия ден, а по принцип ме сърбят с дни. Не знам дали има някакво значение, но комарите бяха супер дребни, нищо общо с чудовищата по Гърция.

# 77
  • София
  • Мнения: 89

GerKa99, мерси много за прясната информация!
И ние ще сме в Баяхибе, но плажа нямам идея как се казва..
В хотел Хилтън Ла Романа ще сме. Вече нямам търпение.

Успяхте ли да поспите в самолета? ПСР тест не сте правили за там, нали?

За островите, местен на плажа ли намерихте?

# 78
  • Мнения: 19
Да споделя, че и ние в края на април планираме почивка в хотел Хилтън Ла Романа. Свързах се с хотела по имейл и те предоставиха доста подробна информация за наличните екскурзии, цени и т.н. Моя съвет е и вие да го направите, ако не мога да препратя брошурите, който изпратиха.

# 79
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Информативно, предлаганите екскурзии от хотела са по-скъпи, отколкото същите, закупени на плажа. Също така, с "продавачите" на плажа, можете да обсъждате цената.

# 80
  • Мнения: 1 107

GerKa99, мерси много за прясната информация!
И ние ще сме в Баяхибе, но плажа нямам идея как се казва..
В хотел Хилтън Ла Романа ще сме. Вече нямам търпение.

Успяхте ли да поспите в самолета? ПСР тест не сте правили за там, нали?

За островите, местен на плажа ли намерихте?

В залива на Хилтън има много хубав коралов риф за шнорехелуване, препоръчвам! Simple Smile

Не сме правили PCR тест за влизане в Доминикана.

Да, успяхме да поспим малко в самолета. Така времето минава по-бързо. Дават храна, напитки и одеалце. Хубавото е, че самолетът е със седалки 2+4+2 и така е улеснено излизането на пътечките за леко раздвижване. Няма интернет за съжаление.

Да, от човек на плажа купихме екскурзията - пазарете се задължително. Навсякъде има такива, ще ви втръсне да ви заговарят, но не са нахални Simple Smile Ако знаете малко испански, ще ви е от полза.

Попитайте в хотела за PCR test. Хора от нашия самолет бяха в Хилтън и споделиха, че им е влизал безплатно в пакета. Бяха много доволни от хотела и почивката.

Желая прекрасна почивка и да споделите после впечатления!

# 81
  • София
  • Мнения: 89
NikolayNNN, мерси, ще изпратим и ние имайл в някакъв момент.

GerKa99, благодаря много! За съжаление нямаме никакво познание по испански, силно се надявам да се разберем някакси. Другата опция е гугъл Grinning

Още един въпрос ми изникна. Купувахте ли мобилни карти с интернет от някъде (летището например) или използвахте само WiFi в хотела?

# 82
  • Мнения: 1 107
Не сме купували сим карти. Карахме с WiFi от хотела, който беше много добър и с идеално покритие, дори на плажа. С удоволствие си изключих телефона Grinning

# 83
  • Мнения: 3 575
Еха, супер - събрахме се, и ние ще сме в края на април в Хилтън Simple Smile 

Много се чудих за него, защото плажа му е мъничък на фона на останалите хотели, но пък искаме хубава храна.
Сега покрай намаления капацитет някои хотели започват да пестят откъм качество и разнообразие на храна, а отзива за Доминискус беше, че не е била нещо особено.

# 84
  • София
  • Мнения: 89
Maroonka, и ние бяхме точно в такава дилема - Пунта Кана или Ла Романа, но заради информацията за по-чиста вода (без водорасли) се спряхме на Карибско море.

Стискаме сега палци всичко да е наред и да пътуваме успешно Simple Smile

# 85
  • Мнения: 3 575
Ние вече сме били в Пунта Кана, наистина имаше водорасли - нещо като подводни тревни полета, но имаше и чисти зони, така че това не ни развали почивката тогава.

Сега по-скоро притесненията са ми като не се изисква PCR на влизане, да не се окаже че пътуваме с болни в самолета. За мен това е минус - предпочитам всички да са изследвани и да пътуваме една идея по-спокойно.

# 86
  • Мнения: 3 575
Да споделя, че и ние в края на април планираме почивка в хотел Хилтън Ла Романа. Свързах се с хотела по имейл и те предоставиха доста подробна информация за наличните екскурзии, цени и т.н. Моя съвет е и вие да го направите, ако не мога да препратя брошурите, който изпратиха.
Би ли споделил мейла на хотела, че нещо не мога да го намеря на сайта?

# 87
  • Мнения: 19


Да споделя, че и ние в края на април планираме почивка в хотел Хилтън Ла Романа. Свързах се с хотела по имейл и те предоставиха доста подробна информация за наличните екскурзии, цени и т.н. Моя съвет е и вие да го направите, ако не мога да препратя брошурите, който изпратиха.
Би ли споделил мейла на хотела, че нещо не мога да го намеря на сайта?

https://hiltonbyplaya.com/la-romana-adults/contact-us



TOGROUPS@PLAYARESORTS.COM На този имейл им писах, за 1 ден отговарят.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 727
Сега по-скоро притесненията са ми като не се изисква PCR на влизане, да не се окаже че пътуваме с болни в самолета. За мен това е минус - предпочитам всички да са изследвани и да пътуваме една идея по-спокойно.

Ако изберете вариант с пътуване през Испания, ще ви искат тест при всяко влизане - и на отиване, и на връщане.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 230
Здравейте, ние смятаме да пътуваме до Пунта Кана на 28.05. Полетът ни е с прикачване в Мадрид, на връщане имаме една нощувка в Мадрид. Ще правим ПСР тестове и в двете посоки. Чудя се има ли да какво да се притеснявам и подходящо ли е сега да там?

Общи условия

Активация на акаунт