Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/

  • 29 224
  • 364
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 175
Март месец тази година пътувахме с Бохемия до Доминиканска република - 7 нощувки, нашият хотел беше в Баяхибе, 5* но това в никакъв случай не са европейски 5*, по-скоро 3.5*, но ние бяхме доволни. Писала съм назад в темата. На човек цената беше около 3.000 лв, включено всичко - чартър от София (през Букурещ да се натоварят румънците), хотел all inclusive, трансфер до хотела. Предполагам, че цените тогава са били по-ниски защото беше в разгара на Корона и още нямаше масова ваксинация -> много западни държави бяха в локдаун и никой нямаше право да пътува. Сега като гледам цените са по-високи, но все пак 13.000 за хотел ми се струват абсурдно висока цена.

# 181
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
Спокойно, онзи ден ми се мерна заглавие: оферта за България (2 нощувки - 3 дни с новогодишна вечеря) за 13к, а за седмица в Египет 600 лв, пак по Нова година.
И днес попадам на това:
Скрит текст:

В Доминикана ще ни излезе по-евтино от България, дано това е успокояващо. На мен преди 6-7 години Пунта Кана ми излезе 800 евро целият пакет, 5 звезден хотел Барселó, ол инклузив + самолетния билет от Мадрид и трансферите. Единствено сме си платили допълнително София-Мадрид-София, но като теглиш чертата, пак е около 900 евро.  (Допълнително вътрешна екскурзия до Санто Доминго, но тя е пожелателна)

За Египет няма такава цена.

Не знам защо тази тема се върти всяка година и хората се вързват яко. От години сравняват с офертите за Дубай, а е малко като да сравняваме ябълки и банани.
Няма нищо лошо да има оферти за 7-8 пък и повече хиляди в България. Със сигурност цената не е за двойна стая и е в 5* хотел. Със сигурност цена от 800-900-1000 лв., колкото са най-евтините варианти за Египет, са за най-евтината стая в 3-4* хотел, където не бих пратила никой.

# 182
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Момичета, можете ли да ми препоръчате агенции, с които сте пътували от пандемията насам и от които сте останали доволни?

Много истории чувам вече за невъзстановени пари и неосъществени екскурзии, иска ми се да се подсигурим максимално.

Затова и планирам да запазя супер ласт минът, да минимизирам рисковете, дано ми се получи, защото нямам идея как ще е напливът през идните месеци.

# 183
  • Мнения: 11 017

Много истории чувам вече за невъзстановени пари и неосъществени екскурзии, иска ми се да се подсигурим максимално.

Ами пробвай без агенция. Аз обикалям целия свят без да пълня гушите на турагенциите, макар че преди  и това ми се случваше. Но не става "от днес за утре", трябва месеци наред да следиш за изгодни самолетни билети, има сайтове за това  (от рода на Fly4free).  
Сега тук веднага ще скочи преждеговорившата (коментиралата преди теб), да си прави реклама на собствената турагенция. (Макар и на ЛС). Ще скочат и всички, които "ооо, ама как без агенция? Предпочитам по-скъпо, но да ми е осигурен трансфер и да ми казват кога да папкам и точно в кой ден да ходя до Санто Доминго, в колко часа да се прибирам, кой остров да посетя и кой не".
Но... вие си знаете.   Само запомнете: всичко е в интернет. И във вашите възможности! Вече сме 2022

За Египет няма такава цена.
Доообре! Аз лично в за Египет бях дал 300 евро за моя пакет Кайро+Хургада. Или пак ще спорим като предния път, когато за Доминикана целият ми пакет, включващ ВСИЧКО беще 820 евро? Очевидно трябва да се ровя назад в мейла и да доказвам със скрийншотове, но и това ще стане. Защото мразя да ме изкарват лъжец! И да, в Египет не съм бил на Нова година, а през април. И да, в Доминикана - от Мадрид, не от София. И да, преди пандемията беше. Цените не си ги измислям.
Способни сте да изкарате всички лъжци, невежи и неразбиращи, само и само да си рекламирате турагенцията. Вече не сме в 2002, когато ни показвахте диплянки, в които пишеше какво ли не, пък на място виждахме друго. Вече има форуми, четем в магеланци за хора ВЪРНАЛИ СЕ ОТТАМ и разказващи пресни впечатления, гледаме реални снимки от хора, четем как стават летищните трансфери, всичко е на 5 клика.
Никой не казва, че вие не го можете. Но разберете, че го могат и други!

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 11:58 от diziler

# 184
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
От агенцията не ти казват нито кога да ядеш, нито кога и каква екскурзия да си организираш. Екскурзиите могат и на място в хотела да се организират, както може и без.

# 185
  • Мнения: 11 017
От агенцията не ти казват нито кога да ядеш, нито кога и каква екскурзия да си организираш. Екскурзиите могат и на място в хотела да се организират, както може и без.
Ооо, да да... добре. Не е като да не съм бил. Сиииииииилно препоръчват и настояват. И повтарят по няколко пъти: Какво решихте? В Тунис: "Няма ли да се запишете за двудневната обиколка"? В ЕГипет "горещо препоръчваме екскурзията до Луксор, няма ли да се запишете"? А за десеторните цени в Турция за Ефес, Памуккале и т.н. да не говорим. Затова - всичко сами! И е безумно лесно. Специално в Пунта Кана си видяхме една оферта на лоби бара и решихме "от днес за утре" да идем до Санто Доминго, времето беше хубаво. В Канкун/Плая дел Кармен пък случайно на улицата се спряхме пред една местна турагенцийка, която органицираше до Тулум, Чичен Ица/Валядолид и т.н. И излезе доста изгодно. До о-в Косумел го решихме "отсега за след малко", спонтанно. Който иска да пълни гушите на бг туроператорите и на  Галактик Вояджър.. аз лично ще се въздържа.

# 186
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Е, като ти е слаб ангелът и не можеш да отказваш, не е проблем на агенцията. Да настояват колкото си искат. И на круизите настояват, и по хотелите настояват, това им е работата. Единият от организаторите, на който имах неблагоразумието да си оставя номера, по цял ден ме агитираше за това или онова. Дали отидох някъде с него?

# 187
  • Мнения: 11 017
Всеки си решава.
Скрит текст:
За Тунис следващото ми ходене ще е до о-в Джерба и още отсега знам как ще стане (с полет от Париж до Джерба с "Transavıa", на доста ниски цени). До Египет вече има нискобюджетни полети до Хургада, Александрия, Шарм ел Шейх... Полетите на Уизеър до Хургада от Будапеща са 29.90 евро, а от Софея до Будапеща на Раянеър са 10 евро. За невярващата г-жа Вояджър мога да приложа и скрийншотове

.
Когато човек рови, търси, чака и проверява редовно... всичко става. До Аржентина и Уругвай пак бяхме така, без агенция... излезе оферта "2 билета за един" на KLM и трябваше да се реагира в рамките на 3 дни за София-Б.Айрес-София за 1000 евро за двама. Мислите ли, че не се оправихте? Незабравими спомени имам от тези две страни.  Така че... с бг турагенции в краен случай.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 12:21 от diziler

# 188
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Относно месните екскурзии, никой не може да те задължи да купиш такива, освен ако не влизат в някакъв пакет, на който си се съгласил авансово.
Аз имам въпрос към самоорганиращите се. Какви застраховки (ковид) купувате, полети/трансфер/хотел.
Имам предвид, какъв е план Б, в случай, че се окажете позитивни?

ПП Приятели от Канада имаха много неприятен край на ваканцията. Половината семейство, баща и две деца позитивни, цялото семейство остана в изолация до негативни тестове.  Драстични допълнителни рзходи, бе да се броят загубите.

# 189
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Е, застраховката си е застраховка, независимо дали пътуваш самостоятелно или през агенция. Аз държа да има покритие на медицински разходи при разболяване от ковид специално, както и разходи по карантина. Около 70 евро на човек ни излезе последния път, разбира се, нормалните покрития също( полет, багаж, хотел и пр).

# 190
  • Down south
  • Мнения: 7 682
Какво включва карантината? Упоменати условия. Престой в същата стая/храна или престой в крилото за карантинирани? Две различни неща.
Включени тестове? Смяна на полети? Лесно ли е да се справи човек, при сегашните объркани, пълни с неизвестности времена.

Обикновено пътуваме с травел агент и тя се грижи за всички детайли.

# 191
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
Момичета, можете ли да ми препоръчате агенции, с които сте пътували от пандемията насам и от които сте останали доволни?

Много истории чувам вече за невъзстановени пари и неосъществени екскурзии, иска ми се да се подсигурим максимално.

Затова и планирам да запазя супер ласт минът, да минимизирам рисковете, дано ми се получи, защото нямам идея как ще е напливът през идните месеци.
Ако става въпрос конкретно за Доминикана от България с чартър, няма голям избор. Туроператорът е Онекс, другите са агенти.
Аква тур имат седалки на полета им и също са туроператор.
Що се касае до връщане на пари в случай на неосъществено пътуване, те са важни.

Ако гледате вариант през Мадрид, Барселона или Германия (това обикновенно се предлага) - там туроператор са чужди  фирми и за съжаление имаше същите ситуации, като при нас.
Ако ви правят изцяло пакет с полет с прекачване от България, вече е друго. Там е добре да се провери застраховката на ТО.

diziler, никъде не съм писала, че лъжете. Твърдя, че цените преди една, две, три години, когато еднократно сте си търсили почивка по дадена дестинация, не са същите като днес. Смело твърдя, че следя цените на пазара по организираните програми и доста добре знам и специалните оферти и last minute офертите на чартиращите фирми.

Имам доста приятели, които обичат да си организират сами всичко. Това не са туристи, това са страстни пътешественици, които месеци наред ровят, проверяват, следят, дебнат...Често си говоря с тях и си споделяме информация. Аз ги уважавам и им се радвам, че са такива ентусиасти, те се обръщат към мен, когато решат, че с нещо не им се занимава и аз мога да им съдействам. И никой, на никого не обяснява дали е алчен, стиснат и т.н.

# 192
  • Мнения: 118
Проблема на застраховките е : първо си плати, а после като се върнеш ще ти ги върнем парите, уж... Демек я си представете ви се случи нещо, я Ковид, я друго... И се получи една дебела сметка, която трябва да платите кеш? Не мога да се сетя коя застрахователна беше, но те казаха, в случай на фал, директно говорят с болницата и директно се разплащат, ти не се занимаваш въобще

# 193
  • Мнения: 10 614
Ако застрахователят има представител в съответната държава и той осъществи координацията с болницата, или тя се съгласи да приеме застраховката, клиентът не плаща нищо и наистина застрахователят се разплаща директно.
Всички БГ застрахователи използват едни и същи  3-4 асистиращи компании в цял свят, така че няма особена разлика в коя Бг компания човек ще си направи застраховка.
Говоря за заболяване по принцип, не за Ковид. Ковид покриват Евроинс и Лев инс, доколкото ми е известно.

# 194
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ми не е така точно, или поне не всички. Зет ми се обезводни от повръщане на втория ден от почивката. Ползва си медицинската застраховка, не е платил нито цент в лекарския пункт на хотела; вляха му една банка да го оводнят и му дадоха хапчета за спиране на повръщането. Сумата надхвърляше 150 долара по фактура, но директно си я изпратиха на застрахователя, не е плащал нищо той.

Общи условия

Активация на акаунт