Осми клас 2019/2020 Щастлив и смел полет на младите птици!

  • 48 742
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 817
Тъкмо тази наредба четох до сега. Добре е, че централизирано снасят списък.

Евала на директора на НПМГ. От 5 до 28 август. Ние подаваме там на пети. Края на месеца ще пиша от спешното на Пирогов за резултата. Innocent

# 61
  • Plovdiv
  • Мнения: 575
Ани, Hug надявам се, че не е това, което всички си мислим, защото чувството на обреченост е ужасно. 😉
Все ми се иска нещата да се случват, защото ние сме довели до този резултат, а не защото някой ГО може и ГО прави за своя изгода.🙄
Появил ли се е последният приет? Има ли инфо?
Важното е, че другото ви желание още свободно, но много време е това, 20 дни.. !?!?

Късмет на всички. Надявам се на повече радостни новини.
Смели майки, татковци и деца.🤗

# 62
  • София
  • Мнения: 3 094
АниК, стискам палци и аз!
Ако днес има изтеглени документи от НЕГ, то ще се появи ново свободно място.
А аз съм сигурна, че ще има, защото още едно желано училище все още приема документи.
Проверявай редовно на сайта им и дори звъни по телефона.

Те не можаха да ми кажат как ще процедират, ако се освободи място.

Аз все не мога да се начудя какво се случва с това СМГ - класирани на трето класиране деца да не се запишат Thinking Скоро не съм чела темата за АК - освен онези 17 резерви, пуснаха ли още места?

saffron, Kissing Smiling Eyes
Мисля, че местата се освобождават от деца, кандидатствали от други градове и не само в СМГ.
По вашият случай следете непременно кои деца ще отидат в СМГ от немската след седмица и си търсете класирането в НЕГ!

# 63
  • Мнения: 817
За 3 класиране прогнозирах 3 деца от НПМГ, и 1 от НЕГ, да запълнят местата в СМГ. Да но в НПМГ ги няма 4. Някой да заложи до 16ти, колко и как ще се разместят? Joy

Вече бяхме на море, та съм заредена да си пиля нервите.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 213
Anik,  не знам какво да кажа. Hug Моят пулс също чукна 120 докато четох премеждията ви днес. Възхищавам се на целеустремеността, смелостта и борбеността ти. Стискам силно, ама много силно палци, все пак тази одисея да завърши щастливо. Дали в НЕГ, 73то или 35то, с такава майка като теб, детето ти няма как да не стане прекрасен и успешен човек. Heart
Аз съм изключително объркана и раздвоена. Дъщеря ми разбра днес за свободните места от свои приятелки и поиска съвет от мен. А аз не можах да й дам. Страх ме е и дори не мога да го призная пред нея, че ще трябва да я натоваря с избор, който не е никак лесен.  Не искам да го взимам вместо нея, а тя е твърде малка, за да го вземе сама. Разумът крещи НЕГ, но сърцето тегли към СМГ.

# 65
  • Мнения: 7 162
Разумът крещи НЕГ, но сърцето тегли към СМГ.
Успех на детето ти Flowers Hibiscus , но когато видя твоя ник, все се сещам за този пост на NaVePa:

Скрит текст:
Преживяно. Драма, че не си остана в СМГ, а бе приет в 1 АЕГ. Първите дни ходеше всеки ден в СМГ ядеше с тях в стола, директорът го виждаше и на втория месец разбра, че вече не учи там. Трудно му беше с новия клас само по тази причина. Пет години по-късно - страхотен клас, страхотни приятелства, запази си и контактите в СМГ, но е доволен, че не остана там, защото научи перфектно езика, а бъдещето отдавна си го виждаше в друго поприще.

# 66
  • Мнения: 4 622
АниК направо се излашиха майките от другите градове.
Тук при нас не остана нищо интересно за 4-то.Само се дразня, че новините гърмят, че има много свободни места..
Проверих тези за които имах интерес при държавното класиране. Ами едните направиха кампания сутринта за два часа с оригинали и я обявиха снощи. На обяд вече обявиха, че няма свободни места. При другите искат на 3 септември да се подават документи, кой ще ги чака дотогава. Други пък за едно място искат с копия, кой ли няма да подаде и да чака няколко дни големия резултат.. Близо до нас пък училище иска за едно място оригинали които да се подават от 5.08 а резултат ще излезе в началото на септември. И това не са езикови или математически за тях места няма...
Пиша всичко това, за да не се обърка някоя майка догодина да разчита на четвърто... Това както виждам какво се случва е най- големия ад в цялата кампания. Трето също по една две бройки..... Та мисълта ми е, че последните две класирания са много рискови за деца с по нисък бал. Точно в нашето където сме учили никога не остават места в последните години, а сега имаше няколко  и те са от майки, които са видяли свободните на трето и са се отписали. Та те са направили грешка, може и да са се повлияли от нашите писания тук за подаване отписване...
Та техните места отидоха на четвърто. Само, че на четвърто бала много по висок от последния приет на второ. И реално тези които на второ са били приети с бал в по долната граница нямат алтернатива. Оказва се, че няма къде да отидат, а не могат да се върнат, защото бала на трето и четвърто се вдига.

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 02:12 от yasmina

# 67
  • Мнения: 561
Това наистина е едно необикновено лято. И лееееко се изнизва. Сменихте ми слънцето със слънчевите очила с отлитащи птици. Grinning

И благодаря, че ви има. Hug

Сигурно някои се питат какво ли прави един татко тук, но причините са същите като на всяка една от вас.
Споделена емоция, емпатия, съпричастност, подкрепа. И среда на съмишленици.
Съвместното преминаване през един вълнуващ и бурен етап от живота и родителството, едно общо пътуване, набиране на кураж, идеи и знания.

Някъде назад в темите ставаше дума какво е БГ-мама и как за всяко нещо търсено в Гугъл, най-малко като трети резултат излиза форумът. Бих поспорил. На „търся резервно стъкло за колата“ ми излезе като първи. Joy
 
Но форумът е нещо повече. Тези, които ме помнят през годините знаят, че от тук тръгнаха сериозни офлайн битки, за щастие спечелени с помощта на много знайни и незнайни никнейми и помогнаха да направим светЪТ малко по-добър. Blush Дори и това лято емоциите надделяха и преминаха в офлайн преживявания, така че няма как тази общност, зареждаща се с все нови и нови попълнения, да не е нещо специално в живота ми. Макар и да съм активен рядко и по повод, винаги ви държа под око. Blush

Исках задължително да напиша всичко това в един момент към края на кампанията с цялата си благодарност за преживяното, споделеното, за сълзите и подкрепата, която взаимно си давате, за думите, които си разменяте от типа: „Божеее, не съм вярвала как мога толкова да треперя и се вълнувам за физически непознат човек и детенцето му“. Багодарен съм, че ме допуснахте сред вас и се отнесохте с особено внимание и уважение. Беше забавно, беше по-леко, зареждащо и успокояващо.

Нещата все още не са приключили, но като че ли това, което зависи от нас приключи.
Вчера и ние подадохме заявление за четвърто. Без да искаме да сменяме училището, а само паралелката. Това ми подсказа, че сме попаднали на нашето си място. Във всяка една паралелка, която предпочиташе в началото на годината в други училища има места на 4-то, но някак вече не искахме да опитваме, даже и без риск, даже и с копие.
Разбрахме, че е имало доста желаещи за останалите  2 места. И служителите бяха учудени. Може би добрите думи за гимназията, които споделих тук са изострили конкуренцията. Grinning
Няма лошо. Нека, ако нещата са наистина добри, каквито продължавам да вярвам че са, станат известни. Да му мисли директорът и екипът как през идните години ще защитават всички добри анонси. Stuck Out Tongue Winking Eye

Мисля, че шансът ни е малък, но каквото – такова. Това ми е философията от ден първи. Кампанията беше шеметна, сюреализмът не ни пощади, всичко се разви крайно неочаквано с доста вълнуващи моменти, но и с някакво особено хладнокръвие към целия процес. Щастлив съм, че бях част от тази лудост заедно с вас.

Раницата му за скаутския лагер лежи пълна пред мен. Сутринта много рано пътува. Не ми даде даже да погледна вътре. Не че се натисках, де Grinning Помислих си, че каквото си е приготвил като багаж с това ще се оправя. Точно с тези думи и не ме допусна до нея. Пораства. Това е положението. В цялата суматоха на изпити, състезания и олимпиади, крайно несвойствени за неговия досегашен училищен живот даже забравих, а и тук не споделих, че на всичкото отгоре е и с една година по-малък от съучениците си, което не е никак без значение за тази възраст. Така се случи навремето и така остана, явно поредната част от по-висш замисъл. Така най-лесно си оправдавам някогашната глупост Stuck Out Tongue Winking Eye, вероятно и сегашните грешки, избори и решения.
Но все пак трябва по някакъв начин да продължаваме да гледаме напред, нали?

Продължавайте и вие смело и с любов, както го правите и досега. Желая късмет на участващите в поредния тур на играта, наистина страхотно лято на всички и успешна първа учебна година на гимназистите. Нов етап, нови приятели, нов живот – ще бъде по-весел, по-успешен и вълнуващ. Сигурен съм. Blush

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Na_Vesi_Pateto, повечето мъже все негодуват против БГ-мама, но почти по всеки проблем гугъл ИМ предлага решение от форума Simple Smile За останалото - децата ти трябва да са много щастливи и спокойни с такъв татко!

Ние чакаме потвърждение от Bikearea за лагер в Стара планина (преход), който е обявен за 10 август, но все още не се обаждат да ми кажат, че са събрали достатъчно желаещи Confounded Младежът го чака с огромно нетърпение, лятото му е супер скучно, ако не се състои, не знам как ще му минат оставащите до 15 септември дни (брои дните до тръгването на училище - което и да е то Grin)

jenap, на мен на този етап вече рискът ми се струва доста голям. Оставам с впечатлението, че НЕГ не знаят как да процедират в ситуации като тазгодишната и дали ще можете да се"върнете" там безпроблемно, ако не дай Боже нещо се издъни в СМГ? Каквото и да решите, стискам палци, с вас съм Revolving Hearts

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 06:49 от aniK

# 69
  • София
  • Мнения: 18 153
Да, късметлии са синовете на Na_Vesi_Pateto с такъв баща. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 138
Na_Vesi_Pateto , радвам се , че останахте при нас.  Ще дръпнем по едно кафенце на някоя родителска среща. Наистина малко са толкова загрижените бащи .

Аз така и не казах- след дълго мислене цяла година в издирване на училище само първа смяна се спряхме на паралелката  Интериорен дизайн с италиански език. Там сме от първо класиране. Балът ни е почти най- висок за училището. ПГТМД има доста плюсове за деца с творческа насоченост. Предлагат различни клубове по интереси, като сега от септември се записваме и на курса им по фотография. ( разбрах от г- жа Шошова). В училището има уникална учителка по френски език, която води допълнителен клуб за учащите френски език  Завършилите интериорен дизайн могат да продължат от втори курс в НБУ, предстоят договори и с ТУ. Голяма част от 12 клас се насочваха към специалността Инженерен дизайн в ТУ или Италия, други архитектура. Очаква се ремонт, който дано стане другото лято, макар че вътре е доста уютно . Надявам се детето да е щастливо с новите другарчета. От по- големи деца знам, че са много задружни цялото училище, т. к. е малко и всички се познават. Вярвам, че следващите пет години ще са едни от най- хубавите .

Благодаря на всички, че бяхме заедно цяла година. Вълнувах се, очаквах и съпреживявах с вас и хубави и тъжни моменти. Добре че е форума да се подкрепяме и да не сме сами в това не леко начинание.
АniK, стискам ти палци да стане най- доброто за вас.
Късмет и на всички други, които са решили да се борят и на четвърто класиране.
😊

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 09:49 от Elea Lea

# 71
  • Мнения: 2 318
Ани, три пъти прочетох последните ти постове, много съжалявам за развоя на събитията при вас Confused Силно се надявам или третото дете да не се запише  или някое друго да се отпише и да ви приемат на неговото място ( така ли става или наново се прави класиране за свободното място?)
Ако това не се случи, ще чакаме с теб края на месеца за 73то Hug

Na_Vesi_Pateto, истинско удоволствие е да чета твоите постове. Само адмирации за заинтересоваността и всичко, което правите за вашето дете!

jenap,Skulpture, какви бяха баловете на вашите деца?

# 72
  • Мнения: 66
Моята прогноза е , че детето с бал 407 ( да не кажа и следващото) ще бъдат приети в НЕГ... и всъщност това е схемата... деца с по-нисък бал да могат да се класират...

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 09:10 от anelim13

# 73
  • София
  • Мнения: 8 305
Na_Vesi_Pateto,
Joy
ха ха това с резултатите от Гугъл сочещи Бг-мама е от мен, но "най-много много третият резултат", а е естествено да е първи резултат Joy...

 

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 16:50 от Desem

# 74
  • София
  • Мнения: 962

Аз така и не казах- след дълго мислене цяла година в издирване на училище само първа смяна се спряхме на паралелката  Интериорен дизайн с италиански език. Там сме от първо класиране. Балът ни е почти най- висок за училището. ПГТМД има доста плюсове за деца с творческа насоченост.


Elea Lea, това е една от паралелките, към които се е насочила и дъщеря ми другата година заради италианския. Иска да учи този език, а в училищата няма много възможности за това. Може ли да ти пиша през учебната година за отзиви? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт