WIZZ AIR - 35

  • 47 396
  • 983
  •   1
Отговори
# 945
  • Sofia
  • Мнения: 647
Ще ми бъде първият полет в живота Grinning Ще пътуваме до Ница за три дни по Коледа. Отиване и връщане за двама души излезе към 250 лв. Решихме, че няма смисъл да носим излишни вещи и затова сме само с ръчен багаж, та почвам да се чудя какво може и какво не може да се носи.
1. https://www.decathlon.bg/ranitsa-za-prehodi-nh100-10-l-id_8331385.html Тази раница дали е подходяща, който я има, знае горе долу какви са размерите. Ще я измеря със сигурност, де.
2. Обаче, аз искам да взема и фотоапарат - DRSL e. Видях,че коментирате батериите. Вероятно трябва да проверя каква е.
3. Отделно пия едни витамини за кожа, коса и нокти, трябва ли да нося рецепта за тях или това важи за само за лекарства? Имам и мазила за кожата, понеже лекувам акне, те са двечки, в опаковки от по 30-40 мл. Четох, че може да носиш опаковки до 100 мл.
4. Мога ли да взема със себе си малка дамска чантичка или всичко приключва с ръчния багаж?
5. По мейла са ми пратили известие, че вече мога да се чекирам. Пише, че някои летища изискват разпечатана бордна карта. Май е най-добре да я разпечатам? И има ли нещо по-специално по време на това чекиране?
6. Както писах по-горе в един от коментарите, не съм избирала места, сега, при чекирането мога ли/трябва ли?
Извинявайте за много питанки и благодаря за отговорите, предварително! Simple Smile
Раницата наистина е много малка. Малка чантичка ако вземете, гледайте много да не се набива на очи. Точно в Ница имаше един клип как човек облича 25 тениски, може да са по-заядливи, не знам. Летяла съм оттам, но нямах нищо извън правилата. Така или иначе за обратния полет ще трябва да се чекирате в Ница, освен ако не си платите места. Ако се притеснявате, че приложението може да блокира, може да си направите screenshot на бордните карти.

# 946
  • Мнения: 541
Благодаря за отговорите!
Витамините са един блистер, без опаковка, защото не я пазя.
Такива пликчета от къде мога да си взема?
Иначе тази раница я имам, и по-голяма имам. Най-добре да измеря и така да преценя. А вярно ли е, че не може да си носиш паста за зъби? Сестра ми подметна, че не можело.
А чекирането за на връщане трябва да стане в дните, в които сме в Ница ли да разбирам? Така, де, нали е до два дни преди полета, значи от там.

# 947
  • Мнения: 4 349
Всичко може, без остриета и оръжия. Течности и кремове в опаковки до 100мл.
Ако не сте платили за повече багаж, имате право да вземете една бройка багаж на човек. Дамската чанта естествено е една бройка.
Не може да се избират места безплатно. Ако много държите да седите заедно се плаща за места, но смисъл от това според мен няма, освен ако сте с дете (тогава ще го сложат с вас и без да избирате) или възрастен, или ако има нужда от помощ, но вие си знаете.
То е все едно автобус от градския транспорт, ти сядаш където има място, мъжа ти някъде другаде, защото до теб няма място...

# 948
  • Мнения: 541
Двама възрастни сме. Да, и аз не мисля, че не е проблем, че няма да сме седнали един по друг. Иначе за дамската чанта, най-добре да не я вземам. Няма какво толкова важно да нося в нея. Ще побера всичко в ръчния.

# 949
  • Мнения: 12
Пликчетата ги вземам от магазини като  Jysk, Метро, понякога и в Кауфланд има. Представляват пликче с вакуумно затваряне отгоре. Много са удобни. А за козметиките вземам травел шишенца от ДМ примерно и ги пълня с моята козметика. Паста за зъби съм си носила, без проблеми минава- има малки разфасовки в ДМ, аз лично бях с паста 75мл., в козметичното пликче. Ако не Ви стигне вашето пликче , ползвайте и на другия човек😉

# 950
  • Sofia
  • Мнения: 647
Пликчета дават на летище София, ако нямаш. Паста до 100мл може, аз лично съм купувала на място паста и дезодорант 1-2 пъти, и после ги изхвърлям. Може и от летището. Това ме подсеща-ако си купиш от летището вода, и някакви други неща-дават ти ги в найлонов непрозрачен плик. В него може да си сложиш чантичката, едва ли ще го проверяват. На този плик имаш право отделно от багажа.

# 951
  • Мнения: 541
Утре ще проверя в Юск за пликчетата. Иначе мисля да взема паста за зъби, кояте е 50 мл - случайно или не, преди ден-два "хванах" промоцията на любимата ми и към нея имаше малка опаковка Grinning От мазилата ще взема само един крем. Ще си взема червило, спирала и кърпички за почистване на лицето (че мицеларната ми вода е 500 мл). Благодаря ви дами, много полезни съвети! Simple Smile

# 952
  • София
  • Мнения: 3 168
Пликове има в почти всички магазини. Купувала съм и от Лидл и от Кауфланд, Била, ДМ. Просто търсите прозрачни пликове с цип, с вместимост до 1литър.
Тук можете подробно да прочетете правилата за ръчен багаж.

# 953
  • Мнения: 541
Доста полезно, благодаря!

# 954
  • Мнения: 2 124
Показаната раница е малка и подходяща по-скоро за градски разходки, но не и за пътуване. Вземете си нормална раница (аз винаги пътувам само с ръчен багаж), не я препълвайте, така че при проверката може да приберете вътре дамската чантичка. Все пак, докато сте в града, е по-добре парите и документите да са ви в чантичката, отколкото на гърба в раницата.

# 955
  • Мнения: 541
Имам 20-литрова декатлонска раница. https://www.decathlon.bg/ranitsa-za-prehodi-nh100-20-l-id_8331244.html Не знам дали по размери ще се впише, но ако не я претъпча, както съветвате, ще стане работата май.
С половинката се шегуваме, че трябва да се обръсне, понеже е пуснал брада, за да не го помислят за терорист Grinning

# 956
  • Мнения: 9 903
Спокойно, самолетите са пълни с брадати хора.

# 957
  • Мнения: 597
Здравейте,
Следя билетите Мадрид-София за юни месец. В момента ми дава с wizz discount основна цена за билет от 59 евро. Някой по-запознат и следящ цените на билетите от по-дълго време, може ли да изкаже мнение: Възможно ли е цената да падне повече, като се има предвид, че юни вече е към летния, силен сезон?
Благодаря!

# 958
  • Мнения: 4 808
Имам 20-литрова декатлонска раница. https://www.decathlon.bg/ranitsa-za-prehodi-nh100-20-l-id_8331244.html Не знам дали по размери ще се впише, но ако не я претъпча, както съветвате, ще стане работата май.
С половинката се шегуваме, че трябва да се обръсне, понеже е пуснал брада, за да не го помислят за терорист Grinning
Бившият приятел на дъщеря ми редовно ходеше брадясал и според нея така приличаше на арабски терорист, и тя се ядосваше, че него никога не го проверяват и не им се струва съмнителен, а нея редовно я обискираха по летищата и я дърпаха за допълнителни проверки. Два пъти ми се случва по закона на Мърфи, пътуващи с мен хора, които летят за пръв път и точно тях да решат да проверяват и обискират, че и на приятелката ми и натривки и взимаха, за взривни вещества. За човек, който лети за пръв път си е малко стресиращо, но е просто до късмет, правят го на случаен принцип. После даже се шегувах с приятелката ми, че изглежда като съмнителна личност, но че поне ще има какво да разказва вкъщи.
В дм и Лили дрогерие има прозрачни несесери с празни шишенца вътре, наричат ги несесер за самолет. В дм имат и пълни травъл комплекти с пасти за зъби, шампоани, кремове, лосиони и т.н. И в двете вериги има и мини разфасовки на всякакви такива продукти, обикновено са зад касите на едни въртящи стелажи и отделно и по рафтовете пак ги има.

# 959
  • Мнения: 2 124
Изобщо проверките не зависят от външния вид - и на дъщеря ми са й вземали натривки (беше на 12 г. тогава).
Не съм сигурна, но ако един мъж ходи с брада (не брадясъл), трябва и снимката в документа да е с брада, както и обратното. Може и вече да е отпаднало като изискване.

И като уточнение към simnazh - като минавате през скенера се свалят часовници, колани, а също и обувки с платформа или обемни токове (дават калцуни).

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 21:02 от SamoDiva

Общи условия

Активация на акаунт