Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 806
  • 802
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 110
Хрумна ми нещо. Всички може да имат право да се явят на вторите дати, но оценките от тях да се вземат с коефициент - 0.8 или 0.85.
Така няма да има фалшифициране на бележки. Но ще са мотивирани да се явят само деца, които наистина се се сринали на първите дати или пък са били възпрепятствани.
Същевременно е шанс за децата, които наистина са били в невъзможност да се явят все пак да реализират добри резултати и бал, който да стигне за добри училища.
Примерно при 90 точки на двете НВО и коефициент 0.85, биха могли да постигнат бал от 406 точки, което е доста различно от 100.

# 76
  • Мнения: 6 925
Само, че ако детето е с варицела кога ще отиде? Когато ще има 1,0.нво или когато ще има 0,8.нво? Май ще отиде на 1,0.нво и ще пръска зараза.

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 17:28 от maria77bg

# 77
  • София
  • Мнения: 9 110
Е те ако са през седмица датите, може и на двете да пръска зараза. Едва ли има идеално решение. Винаги ще има аргументи против.

# 78
  • Мнения: 6 925
Представи си целият клас е минал на 09.06. Олекнало им е. Говорят кой какво е направил. Спокойни са. Започват да учат да ги оформят по история, гео, физ, хим, био, език, класни и т.н. Но Пенчо е бил болен. На него все още му е притеснено. Трябва да готви разказвателните и нво. И да се притеснява ще е здрав ли на 20.06. Освен това на 20.06 ще се яви някъде си с разни непознати деца, с които няма на може да свали напрежението преди нво. Дали Пенчо би излъгал и злоупотребил с втората дата? Защо да го наказваме и с намаляване на точките?

# 79
  • Мнения: 7 150
Трябва да настоявате за две дати и да се взима по високата оценка, както при студентите. Защото причината не е задължително да е физическа настинка или друго. Има и психологически причини за срив, когато детето знае, че сто пъти да отиде на пробни няма значение, изпита е само веднъж.
Това е и моето мнение.
Ако регламентират болните деца да имат възможност да се явяват на втора дата, ще настане каша. Тотална.
Кой ще определи едно дете колко е болно? В България всеки може да отиде при ЛК и да си вземе бележка. А момичетата с болезнен цикъл ще могат ли да се възползват?
Ако поне с телбода се преборите, ще го броим за голям успех.

# 80
  • Мнения: 6 925
Идеята беше не болните, а неявилите се и заявили след датата на нво, че искат да отидат. Защо не са се явили си е техен проблем и в техен негатив.
Коментирахме го и доводите бяха: две дати за всички ще оскъпи ужасно нво (двойно); ще се изместят сроковете; неволно всички ще се явят и на четирите дати, за да не изпуснат по-лесния евентуален тест, което пък е излишен тормоз за децата; още 2 неучебни дни за гимназиален етап.

# 81
  • Мнения: 7 150
Идеята беше не болните, а неявилите се и заявили след датата на нво, че искат да отидат. Защо не са се явили си е техен проблем и в техен негатив.
Извинявам се. Не съм разбрала правилно. Щом може един човек да не е разбрал/в случая аз/, значи напълно е възможно и те да не са вникнали в проблема. Както по-назад и писахте, личните срещи май ще са полезни.
В такъв случай подкрепям напълно и мисля, че е лесно осъществимо. Въпрос на желание и разбиране от страна на МОН.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 035
И аз съм на мнението на Мария, не бих подложила детето си доброволнo на 2 НВО, аз за едно се треса Simple Smile

Добавих сруктурирана информация за балообразуването в първия пост, приемам всякакви забележки и допълнения Simple Smile Не че се надявам да спрат запитванията по въпроса Grinning

# 83
  • Мнения: 6 925
Аз се обърквам къде коментирахме всички хипотези, дали тук или във фб, преди да напишем писмото. Явно е било във фб. Естествено, че по-скъпият вариант е решение, което за всички ще е ок, но лесно може да се обори от държавата. Сегашното предложение ни се видя лесно изпълнимо и приемливо за държавата. Но явно не познаваме науката за тестовете и се издънихме Simple Smile.

# 84
  • Мнения: 4 586
Момичета това че няма да има злоупотреби с втората дата няма да мине. Никой не може да докаже, че няма да е така . Звучи лаконично ами никой няма да злоупотреби, защото ще иска всичко да свърши на първа дата. Ние тази година минахме през този ад. Съвета ми е да оставим настрана варианта за втора дата само по медицински причини. Ще видите, че цяла година ще ходите на пробни. Тестовете са почти идентични както и точките Значи може датите да са две задължителни за всички. Така или иначе всеки месец детето е на пробен.... При нас  всичко мина тази година, но това че датата е само една ни  спъна много... Такова напрежение и нерви не съм преживяла никога и то само заради това, че датата е една.

# 85
  • Мнения: 6 925
Добре, какво като някой поиска да "злоупотреби" и да се яви на втората дата? Какво предимство му дава това и какво пречи на останалите?

# 86
  • Мнения: 4 586
Добре, какво като някой поиска да "злоупотреби" и да се яви на втората дата? Какво предимство му дава това и какво пречи на останалите?

Реално никакво. Но те си мислят, че ще има много деца с фалшиви болнични, които целят да видят какво се е паднало, защото нали на другата дата по сложност теста трябва да е идентичен. Но излизат и с това, че може да има претенции, че на едната дата теста е бил по - лесен  от колкото на другата. Затова е добре да има две задължителни дати. Така или иначе цяла година ходят на пробни.

# 87
  • Мнения: 21 455
Затова е добре да има две задължителни дати. Така или иначе цяла година ходят на пробни.
Ходят в градовете, в които се провеждат такива. А това за двете задължителни дати не го разбрах съвсем.
Да се редактирам, че се сетих нещо друго, което тази година не беше на дневен ред. НВО за седми и десети клас са на едни и същи дати с различен начален час. Simple Smile Организацията по влизането на едните и излизането на другите без да се създава излишен шум, също ще е предизвикателство за училищата, в които има и седми, и десети клас.

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 18:51 от Дидева

# 88
  • Мнения: 6 586
А кое налага НВО за 7- ми и 10-ти клас да е на една и съща дата?

# 89
  • Мнения: 6 925
Нека са си на една дата, така или иначе е неучебен ден. Просто да си нагласят часовете. Според мен седмокласниците са с предимство поради важността на нво, трябва да са си първи и 30 минути след като приключат да започнат да пускат 10ти клас. Не сме го видели това и не сме писали, но до 22.08 има време и за такова писмо. Така или иначе се съобразяват Simple Smile))))

Общи условия

Активация на акаунт