Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 733
  • 802
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 3 558
Умът ми не го побира това за МГ-Плевен. Завършила съм го това училище, вярно преди повече от 20 години, но с много малки изключения всички учители от мое време бяха много добри. Години наред след това излизаха много силни випуски. Явно 20 години му трябват на едно училище, за да си отиде...

# 211
  • Мнения: 6 581
Solnichka, 😅 нещо подобно , да:)

# 212
  • София
  • Мнения: 4 035
                        Момичета,не слагайте всички в един кюп. Yum Както навсякъде и при учителите има добри и не толкова добри.Същото може да се каже и за родителите и ако вие сте отговорни и загрижени не всички са такива.Какво бихте казали за родител,който дори не е погледнал как и къде кандидатства детето му? В другата тема цяла седмица се нищеше този проблем.Детето пропуснало нещо в регистрацията и....не участваше в първите две класирания.Всички родители ли са такива?Е,такива са и учителите - различни.Омръзна ми да повтарям,че не ме интересува в кое у-ще ще учат,а КОЙ ще ги учи.И в елитното има учители ,дето за нищо не стават и в обикновеното има забележителни педагози.

Виж, парадоксът в цялата тема е, че учителите се втурнаха по команда да оплюват родителите, което ме изуми. Не ми стана ясно с какво точно им попречи искането, в какво ги обвини или как ги засегна. Аз лично съм писала солидна част от писмото и даже не съм споменавала учителите. Във въпросната публикация обаче децата бяха квалифицирани като мързеливи, лигльовци, невъзпитани, неграмотни, симуланти, а родителите бяха порицани, че не ги поглеждат, не се интересуват от тях, обвиняват родителите и са основната причина децата в 4ти клас да сричат.

# 213
  • Мнения: 24 467
В моето писмо с предложението за втора дата изобщо не съм споменавала ни учителите, ни капацитета им.
Интересно тези цитирани определения мен ли касаят, моите деца ли, за кого се отнасят и на какво основание се дават. И изобщо каква е връзката им с това предложение изобщо.
 

# 214
  • Мнения: 3 040
А учителите какъв проблем имат с втората дата?

Ако е за допълнителните ангажименти по квесторстване и проверка, нали им се плаща?
Ако е така, има наистина мързеливци в процеса и лидери не са децата или родителите....

# 215
  • Мнения: 6 920
Ето ви малко цитати да се насладите на учителите:

Голем смех

Ама както е тръгнало нека има поправки на поправките на поправките! Седнали били да учат...юли месец...а миналия септември какво са правили????

Все ще се намери кой да мрънка!!! Все стресирани и напрегнати миличките ученици... А когато ние сме били 7 и 12клас защо нямаше такива мрънкания? Вечно сте недоволни от учителите, а родителите сте основно проблема децата Ви да са необразовани. Половината деца едвам пишат и четат до 4 клас, направо е смешно и жалко!

Напълно съм съгласна, че вината на родителите е голяма,за неграмотността на децата!!!

Защо за едни трябва да се променят правилата??? С какво Вашите деца са по-различни от мен? Преди време беше още Май изпитите сега е Юни. Нямате угодия! Ама кога ли някой е спазвал правилата?

о хайде стига жалване. Точно вечерта пък се разболява! Допусне ли се втора дата или поправка, както искате го наричайте, точно тези слабите ученици ще се усетят и изведнъж всички ще са равни. Нали е учил/а цяла година, няма да му е проблем с оценките от училище да влезе. Даже промениха на точкова система, а не оценки и пак все да се мрънка. Много можете да спорите и плюете в фб, а повечето родители не ск поглеждат децата изобщо.

Смях, ама много смях!

Да бе, да! Няма поправителни в 5-ти и в 6-ти клас, за да има в 7-ми. И защо?

Горкичките ни деца! Толкова са натоварени, че в 12 лас много от тях сричат, не разбират половината думи и трябва да им ги обясняваш. Всички ученици в Европа имат всяка година, след всеки клас тестове по всички предмети и минимумът е от 100- 50, не 23 точки като при нас

Поправка на какво?!
На безумната система?!
Безумие, което МОЖЕ ДА БЪДЕ МАНИПУЛИРАНО!
Възможно ли е ученик, който на външни оценявания (например олимпиади)
да получава максимум 4,00,
след НВО в седми клас да влезе във втората по бал гимназия?!
Не!
Не може!
Някой е помагал!

Заповядайте в Добрич! Има много свободни места

В живота никога няма втори шанс за добро първо впечатление.

Даже възможността "втори шанс" да се въведе още от ... родилния дом. Simple Smile Така ще се гарантира, че няма да се изпусне нечие семейно "генийче" Simple Smile

Цяла година много от учениците ги мързи да учат,обикалят моловете,а накрая родителите им искат високи резултати,за да учат децата им в ,,престижните училища".Е няма как да стане.Така,че който е учил както трябва през учебната година ще има високи резултати на матурите.Тази година по Български и литература матурата беше лесна и въпреки всичко имаше ученици с 10 точки.Такива и 20 поправителни изпита да имат смисъл никакъв.

# 216
  • Мнения: 47 902
Да
Дъщеря ми имаше стажантки целия 7 клас, написаха точно един единствен преразказ, за домашно
И да кажеш- случайност, ок. Но от канцеларията си позволиха дълго и напоително да убеждават децата да си останат в същото училище, накараха някои деца направо да подадат документи само в същото училище, НЕ обясняваха на родителите коректно при подаване на желанията( тогава още нямаше онлайн) и даже не желаеха да осигурят квестор за двете деца със СОП. Абсолютно всичко това го видях с очите си и го преживях.
Поне има обяснение, искат да си запазят бройката след 7 клас...но...това ли е начина?

# 217
  • Мнения: 7 362

Виж, парадоксът в цялата тема е, че учителите се втурнаха по команда да оплюват родителите, което ме изуми. Не ми стана ясно с какво точно им попречи искането, в какво ги обвини или как ги засегна. Аз лично съм писала солидна част от писмото и даже не съм споменавала учителите. Във въпросната публикация обаче децата бяха квалифицирани като мързеливи, лигльовци, невъзпитани, неграмотни, симуланти, а родителите бяха порицани, че не ги поглеждат, не се интересуват от тях, обвиняват родителите и са основната причина децата в 4ти клас да сричат.
                   Не съм чела обсъжданата тема,но си мисля,че това едва ли е представителна извадка.Не ги оправдавам,но не мисля,че всички са такива.Жалкото е,че свестните и отговорните са трън в очите на некадърните.Прекалено добре познавам съсловието и точно за това при издънка от страна на учител съм взимала необходимите мерки.И колкото и грозно да звучи съм започвала възпитано спора,но съм го завършвала и със скандал.Там където не помага възпитанието и добрия тон съм ги нарушавала.
                    maria77bg, докато пишех видях твоя пост - грозно,злобно и....отвратително е това,което коментират учителите в показаните цитати..Това говори за качествата на пишещия.Е,с такива учители аз воювам и не отстъпвам.Детето имаше проблем с такъв учител и....хич не му мислих ,а направо в очите пред директора и казах,че е злобна,нетактична и че няма място в у-ще.Уволниха я след месец.Явно не бях единствената защитила детето си.
                  

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 11:44 от Didia

# 218
  • София
  • Мнения: 2 437
Мария, благодаря за цитатите. Думи нямам!

# 219
  • Мнения: 24 467
Цитат
Ама както е тръгнало нека има поправки на поправките на поправките! Седнали били да учат...юли месец...а миналия септември какво са правили????
Това не виждам да има изобщо отношение към нашия въпрос за вторите дати за НВО. Какъв юли при тях? Май за поправителни изпити говорят или ако не - става много зле положението. Съвсем не могат да схванат какво се предлага и обсъжда.

Цитат
децата Ви да са необразовани
Цитат
С какво Вашите деца са по-различни от мен?
Това ще да е някакво уважително обръщение към кокретен потребител... с тази главна буква...
С кого разговарят тия хора, та го уважават толкова, че му говорят на "Вие"?

Мда, вЕрно, че е
Цитат
Голем смех
.

Цитат
maria77bg, докато пишех видях твоя пост - грозно,злобно и....отвратително.
Коe е "грозно, злобно и ... отвратително"? Това, което Мария цитира?
По белия свят публикациите във ФБ от този сорт служат за доказателство при налагане на дисциплинарни наказания - така се излага престижът на институцията. Навремето бях на едно такова дело - една учителка беше пускала разголени снимки и я бяха наказали за това. Но тези писанки, честно казано, излагат доста повече престижа на училищата, в които тия учители преподават.

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 21:18 от Judy

# 220
  • Мнения: 6 581
JUdy, мисля, че Didia има предвид постовете на учителите, или греша?

# 221
  • Мнения: 24 467
И аз така мисля. Затова и тях обсъждам - те излагат много институцията, в която всеки от обсъждащите с този "език" работи. В крайна сметка те не пишат от името на обикновени хора, които се плюят един друг по форуми и платформи, а точно като учители.

# 222
  • Мнения: 6 581
И аз така мисля. Затова и тях обсъждам - те излагат много институцията, в която всеки от обсъждащите с този "език" работи.

Едва ли се замислят за това...Ми,така, де. Сега няма само себе си да излагат. Като ще е гарга- да е рошава.

# 223
  • Мнения: 7 362

Цитат
maria77bg, докато пишех видях твоя пост - грозно,злобно и....отвратително.
Ко е "грозно, злобно и ... отвратително"? Това, което Мария цитира?

                     Това,което коментират учителите в показаните цитати! Редактирах за да не ме разбирате погрешно,въпреки,че след това в поста си съм обяснила точно за учителите! Yum Твърде добре познавам съсловието за да имам илюзии за качество на преподаване,отношения и т.н.

# 224
  • Мнения: 3 869
Благодаря на Мария77 за въведението
Милите, жалки душици .. и никой от тях не си  задава въпрос - защо децата излизат неграмотни след 12г в училище ...
Определено не знам какъв им е проблема с допълнителна дата за НВО в 7 клас, но явно работят по команда от МОН и послушно изпълняват партийните поръчения (пардон синдикалните).
 Учителите като съсловие в голямата им част ги отписах окончателно, когато Янка Такева подкрепи Мая Манолова за кмет на София в качеството си на председател на учителския синдикат ... Дето викаше баба ми : Нерде Ямбул, нерде Стамбул

Солничка, за приема след 10 клас ми го изтъкнаха като довод , че 7 клас така или иначе не е решаващ.  До 10 клас няма да има профилиране и всички ще могат да се местят, видиш ли  ако е болен в 7 клас на НВО, все ще е здрав в 10-ти

Общи условия

Активация на акаунт