Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 774
  • 802
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Ами ако на моето дете му е толкова умственият багаж или толкова много го мързи да учи, че не може да изкара повече от няколко точки на НВО...
...ами ако на някое друго дете родителите нямат доходи да му платят частните уроци, нито пък могат да си позволят да живеят в квартал с приемливо начално училище? Защото примерно майка му е болна, а баща му трябва да работи за трима, докато я гледа?
Защо да искаме справедливост за едни, когато за други и не помисляме?
Щом тези проблеми те вълнуват, никой не ти пречи да направиш нещо по въпроса. Миналата година родителите на седмокласници бяха против това  в НВО по БЕЛ да се включват автори, изучавани в пети и шести клас. Предприеха действия и го постигнаха. Тази година родители се борят за втори дати за двете НВО в седми клас. Не чакат някой друг да свърши работата.

# 316
  • Мнения: 5 425
Ежко, не случайно нво е елементарно. То е на УЧИЛИЩЕН материал. Никой не е задължен да ходи на уроци.


# 317
  • София
  • Мнения: 4 999
И къде е проблемът? Кой да отиде в паралелка, където половината не говорят български или това, че такива паралелки съществуват и са твърде много?

Не разбирам идеята на тези провокации. Няма значение как се е готвило едно дете - само, при светило , или никак. Важното е да попадне там, където ще го наредят неговите реални знания + психическа издръжливост в деня на изпита.
Заболявания като варицела /когато ти може и да си в кондиция, ама ще изпонатръшкаш цяла стая ученици след себе си/ или гнойна ангина с 40 градуса температура в най-неподходящия момент, са проблемът , за чието решаване  се търси начин. Може не всеки да успее и при нова дата да се възползва /счупена ръка например/, но за всички родители и деца би била по-спокойна цялата учебна година, ако не живеят с усещането, че 10 дни преди НВО детето им трябва да си седи у дома, да не се поти, да не се среща с хора, за да не се зарази, и да не ходи на училище по същите причини. Мислиш ли, че е добър вариант пет години  ПГТ „Макгахан"  за едно съвестно, грамотно и мотивирано дете заради някаква остра вирусна инфекция в деня на НВО?

# 318
  • Мнения: 6 924
Ежко, не случайно нво е елементарно. То е на УЧИЛИЩЕН материал. Никой не е задължен да ходи на уроци.



Какво точно ми казваш? Бъди конкретен! Появата ти в тази тема с цел да дразниш ли е? Нямаш седмокласник, нито ще имаш скоро, но пък държиш да ни провокираш, да не четеш и да се изказваш... Нямаше ли си дискусионна тема, в която можеш да си излееш душата с всякакви глупости?

# 319
  • Мнения: 6 584
Ежко, автопортрет ли ни представяш?

# 320
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Предлагам просто да му игнорираме неадекватните включвания. Май му обърнахме повече от хеобходимото внимание.

# 321
  • софия
  • Мнения: 25 399
Появата му И в тази тема е предизвестена и обяснима. В неговата тема, както и в другата, в която е активен, вече е добре познат, никой не му обръща внимание и тече диалог само с един потребител, а той има още много да даде от себе си Trollface. Съжалявам, че във форума няма функционалност, която да позволява непоказването на постове на определени потребители, но се толерират неадекватни и отровено провокативни включвания. Това е последният ми пост, който по някакъв начин реферира към въпросния.

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 13:33 от zvаnchе

# 322
  • София
  • Мнения: 4 035
Ежко, не случайно нво е елементарно. То е на УЧИЛИЩЕН материал. Никой не е задължен да ходи на уроци.
Скрит текст:


Това вече е забавно и смешно, точно както и в групата на учителите,  отговаряш на каквото ти е изгодно, заобикаляйки  нещата, които са ти неудобни и не можеш да оспориш.

# 323
  • Мнения: 5 425
Важното е да попадне там, където ще го наредят неговите реални знания + психическа издръжливост в деня на изпита.
Аз пък си мислех, че е важно задължителното ДЪРЖАВНО образование да осигурява необходимия минимум знания ВЪВ ВСЯКО ЕДНО ДУ, които да дават ДОСТАТЪЧЕН шанс за бъдещо развитие и реализация на всяко едно дете?
Мислиш ли, че е добър вариант пет години  ПГТ „Макгахан"  за едно съвестно, грамотно и мотивирано дете ...?
Смятам, че няма да е драмата, която се рисува тука. А може да се окаже и много полезно да види и живота извън стъкления похлупак.

# 324
  • Мнения: 3 048
Ezhko, знам че това ще е обида за теб, ама мнението ти изцяло съвпада с МОН-ското (изразено от зам. министъра на същото), което в резюме е: "к'во пък толкова"
Как стигнахме дотук? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 325
  • София
  • Мнения: 4 999
Няма смисъл, и аз се отказвам. 

# 326
  • София
  • Мнения: 4 035
Понеже радиоточките вече излезнаха от употреба, предлагам да бракуваме и тази Simple Smile
Да кажа, че журналистката от Дарик се е свързала с ganis, говорили са, но за съжаление и тя не е питала за кога да очакваме репортажа. Мойта седмокласничка замина днес на турне в Пирот с ансамбъла, много ентусиазирана, а на мен ми се е свило всичко Simple Smile Обещах да не прекалявам с обажданията, ама вече ме сърбят ръцете да я чуя...

# 327
  • Мнения: 6 584
Бубче, когато имаш информация от Дарик- сподели Wink
Тези пътувания са много емоционални за децата( и за родителите Laughing Laughing).

# 328
  • Мнения: 8 223
На моите не им звъня, когато пътуват някъде по лагери и състезания. Да не говорим, че ако все пак се случи да ги търся за нещо, не си вдигат телефоните, или не са чули, или в момента са без телефон.
Те от своя страна ми звънят само, ако не си откриват нещо в багажа. Приемам, че щом не се обаждат, всичко е наред и са щастливи и доволни.

# 329
  • Мнения: 24 467
Ежко, не случайно нво е елементарно. То е на УЧИЛИЩЕН материал. Никой не е задължен да ходи на уроци.






Цитат
Аз пък си мислех, че е важно задължителното ДЪРЖАВНО образование да осигурява необходимия минимум знания ВЪВ ВСЯКО ЕДНО ДУ, които да дават ДОСТАТЪЧЕН шанс за бъдещо развитие и реализация на всяко едно дете?
Важно е, де.
Но понеже това не е така и няма изгледи да стане така, хората се спасяват по единично.

Общи условия

Активация на акаунт