Любители на Котки - Тема 136

  • 22 505
  • 755
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 300
Прибрахме се, за сега уж е добре, вече яде сам, и се закача, ще го оперират във вторник. Благодаря на всички за подкрепата. Heart

# 571
  • София
  • Мнения: 16 201
Леле, 6 дена до операция...Стискаме ви палци. И при вас май е дясна предна лапа? Учудена съм, че не са ви сложили яка, при нас яката го пазеше да не си маха превръзката на лапата.

# 572
  • Мнения: 5 300
Леле, 6 дена до операция...Стискаме ви палци. И при вас май е дясна предна лапа? Учудена съм, че не са ви сложили яка, при нас яката го пазеше да не си маха превръзката на лапата.
Не, задното краче е, превръзката е сложена, където му е бил абоката.

# 573
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Glikoza, права беше - инфекциозно е - коремчето е пълно с течност - съмняват се за перитонит. Доста тестове направиха - включително ПКК, тестваха и течността, ехограф, капаха и на едни подобни на тестове за бременност за да потвърдят вирус/бактерия, но излязоха отрицателни. За съжаление явно единият тест не дава 100% точност и остана съмнение. За сега ще е на антибиотици дълго време и ако после продължи да пълни коремчето...прогнозата е летална...
А не може ли да се оперира перитонита, ако все пак се окаже че е това? Може би, второ мнение, на базата на направените изследвания?

Зуки Су, имаш право да се разчувстваш при вида на едно мило коте, за което смяташ че някой би могъл да го изостави, или поне да се грижи по-добре.
Не бих осъждала тази реакция. Не знаем обстоятелствата напълно. Всеки разсъждава от собствената си камбанария - опит, знания, взаимоотношения с хората, матерално положение.
Ако все пак видиш, че има риск да изоставят котето, то наистина трябва да го вземеш, и да убедиш домашните вкъщи, че ти знаеш най-добре как да се грижиш, когато стане дума за кастрацията. Ако в сегашния му дом се грижат да е нахранено и не го малтретират, това не е малко. В България е пълно с котки, които не получават и толкова.
За мен най-добрия вариант е, когато намериш коте на улицата, което виждаш, че няма как да оживее, ако някой не прояви човещина, и го прибереш. Може да е по-трудно, защото трябва тепърва да му създаваш навици, но пък така се привързваш. Всички котки, които съм гледала до сега са такива. 

# 574
  • Мнения: 5 300
Момичета пак съм аз, но забелязвам, че не иска да лежи на дивана, 2 пъти отива да ляга на плочките в банята, дали му топло? Чудя се дали да не пусна климатик в стаята.

# 575
  • Мнения: 3 983
Нашата стане ли лято е абонирана за банята,основно там лежи или в коридора където имаме само балатум...

# 576
  • София
  • Мнения: 13 163
Момичета пак съм аз, но забелязвам, че не иска да лежи на дивана, 2 пъти отива да ляга на плочките в банята, дали му топло? Чудя се дали да не пусна климатик в стаята.
Aко не му духа, няма проблем. Наистина е много топло.

Обаче не мога да разбера как са го пуснали като е със спукан мехур? Показателите на Рижко се бяха влошили драстично само от чакането около 15-16 часа между приемането и операцията. Катетър му сложиха веднага при постъпването. Как така ще чакате толкова много?

# 577
  • Мнения: 3 732
Нека да си познавам приятелката както и мисленето й. Съдбата на котето е изгонено или изхвърлено.
Говорих, обяснявах, но не съм сигурна, че съм била разбрана.

Храненето на моя старец е било водено от него, а му е предлагано от всичко. Когато си пред избор дали да яде каквото и да било или да гладува - оставяш избора на него за да живее. По - добре човешка храна или джънк фууд колкото и да са вредни отколкото глад.
Той хляб никога не е ял. В чинийката на въпросното коте имаше само суха филия.

Стопанката е мила и грижлива, но с едновремешни разбирания. Боря се с тях, но ми е трудно.

Аз че съм странна и луда го знам, чувала съм го хиляди пъти. Темата не е за мен като човек. Темата е за котки.

# 578
  • Мнения: 5 300
Добро утро момичета, честно да ви кажа не разбирам и аз, казаха ми, че е добре и мога да го взема за домашно лечение. Изписаха ни и 2 антибиотика, които да му давам до деня на операцията. Сутринта беше добре, но предимно спи.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 07:47 от vermilion21

# 579
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
vermilion21, много е хубав Simple Smile Как се казва? Simple Smile Щом му давате антибиотици значи искат да е здрав за операцията за да е всичко наред Simple Smile Успешна операция Simple Smile

# 580
  • Мнения: 5 300
vermilion21, много е хубав Simple Smile Как се казва? Simple Smile Щом му давате антибиотици значи искат да е здрав за операцията за да е всичко наред Simple Smile Успешна операция Simple Smile
Благодаря ти! Flowers Hibiscus
Казва се Панта. 😂 Исках да питам дали има някаква хитрина как да му давам по-лесно лекарствата, защото сутринта беше  голяма борба. Лекарствата се дават със спринцовка, без игла и трябва да ги поставям в устата.

# 581
  • София
  • Мнения: 16 201
Има - ръкавици, аз слагах кожени...ММ заклещва всички лапи на “пациента”  в скута си, а аз с едната ръка отклещвам устата на. звяра и с другата ръка вкарвам сринцовката в гърлото и я изливам.

# 582
  • Мнения: 19 074
Зуки, не знам какво си обяснявала, но се хващаш за дреболии, а не успяваш да видиш цялата картинка и да асимилираш факта, че някои последствия са резултат от дългогодишни грешни решения, не са се появили от нищото, което не е добре за евентуална нова котка.
Както и да е, няма смисъл още да го коментирам, малко данък и от мен, че обикновено се отказвам да пускам.
Скрит текст:









Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 09:58 от кукумицинка

# 583
  • Мнения: 1 623
Аз слагам хапчето вътре в половин маслина без костилка и притискам леко, и Ая си го изяжда без проблем. Но тя много обича маслини, като предпочита зелените Laughing

# 584
  • София
  • Мнения: 580
Леле,кукумицинка, твоите красиви котки за първи път ги виждам! Невероятни си! Моля, качвай по-често снимки да им се радваме!
Ние се подготвяме за път (няма да ни има една седмица) и милата ми душичка е ужасно неспокойна. Само обикаля куфара и идва да се гали, което не е характерно за нея (тя не обича много да я гушкаме и най-често идва за ласки, когато сме сънени Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт