Бременна съм, а той е с друга

  • 15 270
  • 278
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 234
На колко години е той?
Много безотговорно и тъжно...

# 211
  • Мнения: 25 749
На колко години е той?
Много безотговорно и тъжно...
30 уж бил Rolling Eyes

# 212
  • Мнения: 18 530
Случая е често срещан за съжаление. Много мъже се дънят точно когато жена им е бременна. Хайде и после заслужавали да са си бащи и всичко им било наред с детето. То ако беше така, щеше да ги е грижа поне малко тази жена да има спокойна бременност. Мега противна история. Не заслужава нищо подобен мъж, ама съвсем нищо.

# 213
  • Мнения: X
Случая е често срещан за съжаление. Много мъже се дънят точно когато жена им е бременна
Скрит текст:
. Хайде и после заслужавали да са си бащи и всичко им било наред с детето. То ако беше така, щеше да ги е грижа поне малко тази жена да има спокойна бременност. Мега противна история. Не заслужава нищо подобен мъж, ама съвсем нищо.
Да те подгони шубето/да ти се накриви капата, че ще ставаш баща и все съпътстващи отговорности, и тайно оправиш някоя, за "упокой на оная ти работа", е едно.
Да завъдиш официална любовница, да живееш с нея, да заявиш на бременната си жена "Не те искам тук, не се връщай!", а после да се правиш на супер "татко", е гнусарско, откъдето и да го погледнеш.

# 214
  • Мнения: 134
Потресена съм, че си в такава ситуация! Миличка, да износиш и родиш дете не е шега работа! Стресът и притесненията ти трябва да са запазени за теб, бебето, раждане, изследвания, здравето ви и добруването ви, здравословно хранене, витамини, спорт, финансовото ви положение. Да четеш по форуми какво да купуваш, да ходиш на курсове за майки, за раждане...в това трябва да ти отива енергията, силата, менталният фокус! Трябва да си виеш гнезденцето и да се грижиш за себе си!
Този мъж, който ти го сервира това по време на бременност, той не е човек! Това е мръсно животно и не му търси оправдание! Една бременна не трябва да бъде подлагана на такива емоции. Била си му мрънкала...ами ти си бременна, това какво оправдание е за паралелна връзка?!?! Аз съм бременна и Бога ми не мога д аси представя да трябва да минавам през такова нещо, много е гнусно и отвратително! Този човек ако майка му не го заплюе в лицето, значи няма майка.

Наранена, само едно ще ти кажа, жената по време на бременност Господ я пази, който действа срещу нея всичко му се връща. По време на първата ми бременност бях в наистина много лоша ситуация, не заради мъжа до себе си, а служебно. Много подло бяха постъпили с мен и, когато си позволих да се възпротивя и да посикам да се спазват регулации, ми се отвърна нагло "ами съди ме", но нещата ми потръгнаха и лека полека стана моето, по-малко от година след раждането на сина ми, всичко се нареди в моя полза.
Но това мъж да започне нова връзка и да ТОРМОЗИ бременната си партньорка говори за изключителна душевна подлост и низост!

# 215
  • Мнения: 7 276
Абе човек трябва да се самоуважава и обича. Не е лесно, но не е и чак толкова трудно да си самотна майка на 28 години с едно дете. Бих записала детето на мое име и не бих му искала издръжка.

# 216
  • София
  • Мнения: 24 839
Бих записала детето на мое име и не бих му искала издръжка.

Защото това дете си си го донесла зестра от вкъщи ли?
Или защото ще му е много сладък живота без баща, че да му го подсладиш допълнително, пишейки че е неизвестен?
Ами като почне да те пита, как така не знаеш с кого си спала и кой го е направил?
Или тогава ще промъцаш, че има баща, знаеш кой е, ама щото ти е изневерил, си решила еднолично, че детето ще бъде с неизвестен произход?
Бива егоизъм, ама безпросветен и за сметка на детето, е престъпление!!

# 217
  • Мнения: X
Е бащата също има думата, съвета е безсмислен. Иначе да, човек трябва да се самоуважава и обича, особено ако няма кой друг!

# 218
  • Мнения: 7 276
Законът неслучайно дава право на майката в описания случай да пише детето си с баща неизвестен. Той, ако иска, да оспорва. Всеки разбира достойнството по различен начин. Аз така чувствам нещата.

# 219
  • София
  • Мнения: 24 839
Законът неслучайно дава право на майката в описания случай да пише детето си с баща неизвестен. Той, ако иска, да оспорва. Всеки разбира достойнството по различен начин. Аз така чувствам нещата.

Би ли ми дала линк към закона, че не можах да намеря?
Или поне кой закон третира материята?

# 220
  • Мнения: 18 530
Ако майката ражда без брак, тя трябва да уведоми бащата, че е родила, а той да припознае бебето. Ако тя не го уведоми, а той е достатъчно незаинтригуван тя родила ли е, не е ли, значи може детето да се пише с баща неизвестен напълно законно. Бащата като не може няколко месеца бременност да удържи, докато му се роди детето, да има що-годе приемливи отношения с майката, кой закон я задължава да го преследва да подписва той декларации? Ето моето тълкуване Simple Smile

# 221
  • София
  • Мнения: 24 839
В тълкуването всички сме силни.
Мен ме интересува законът какво казва.

# 222
  • Мнения: 25 749
В тълкуването всички сме силни.
Мен ме интересува законът какво казва.

Писаха ти какъв е закона. Дете родено извън брак се води с имената на майката, ако не се яви мъж да го припознае.
Кой закон нарушава тя, ако го запише с баща неизвестен? Би ли ми разсяснила?

Не подкрепям детето да не е припознато, по принцип. Ама този нерез не заслужава да се води баща. Сложно е, не е нито черно нито бяло.

# 223
  • София
  • Мнения: 24 839

Писаха ти какъв е закона. Дете родено извън брак се води с имената на майката, ако не се яви мъж да го припознае.
Кой закон нарушава тя, ако го запише с баща неизвестен? Би ли ми разсяснила?
А, къде съм писала, че тя нарушава закона?
Попитах съвсем човешки кой закон урежда материята.

Що се отнася до кой заслужава или не да се впише като баща, не ти решаваш, а и не тя дори. Ако бащата пожелае, ще си го припознае и това е. Законът важи и за двамата родители.
И да, нищо не е черно-бяло, но да отмъщаваш че ти е изневерил, като оставяш детето с "баща неизвестен" е некоректно- към детето.

# 224
  • Мнения: 217
"Припознаването представлява едностранно извънсъдебно изявление на едно лице, че определено дете произхожда от него. С акта на припознаване, произходът се обявява за установен считано от момента на раждането на детето и в този смисъл припознаването създава титул за произход. Като правна последица от припознаването възникват родителско качество на припозналия и съответно той става носител на родителски права и задължения спрямо припознатото дете, при това от момента на неговото раждане.

Припознаването е едностранен правен акт. Това означава, че за да бъде то валидно и да породи предвидените в закона правни последици, за извършването му не е необходимо съгласието нито на детето, нито на другият родител или на компетентен административен орган."

Общи условия

Активация на акаунт