Египет /Тема 9/

  • 51 685
  • 747
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 883
После да разкажеш как е минало с детето .

# 106
  • Мнения: 3 019
Искам да попитам билите вече там има ли нещо по особено от обикновенните забрани , за носене в чекирания багаж? Защото ние ще вземем детето ни с нас и мислим да му вземем 10 л вода, защото пие все още само Девин изворна. Дали ще е проблем ? Да не мислят че е алкохол или нещо?
Кой ще ви разреши да вземете 10 л. вода със себе си? Те и 1/2 л. не разрешават на секюрити проверката. И това е за всички авиокомпании - евтини, скъпи, чартъри, редовни полети.

# 107
  • Мнения: 630
Ами аз понякога като пътувам си слагам един стек малки шишенца от по половин литър, мисля, че и в Египет като ходихме направих така. Вярно 10 литра не съм мъкнал, но може би да са били някъде около 5 л пръснати на малки шишета из куфара.

# 108
  • София
  • Мнения: 13 135
Искам да попитам билите вече там има ли нещо по особено от обикновенните забрани , за носене в чекирания багаж? Защото ние ще вземем детето ни с нас и мислим да му вземем 10 л вода, защото пие все още само Девин изворна. Дали ще е проблем ? Да не мислят че е алкохол или нещо?
Кой ще ви разреши да вземете 10 л. вода със себе си? Те и 1/2 л. не разрешават на секюрити проверката. И това е за всички авиокомпании - евтини, скъпи, чартъри, редовни полети.
Toва е само за ръчния багаж. В чекирания може да напълнят целия куфар с вода, стига да е в рамките на позволените килограми.  Laughing Но не знам какво би станало ако шишетата се спукат при хвърлянето на багажа.  Laughing

# 109
  • София
  • Мнения: 378
Разбира се че за чекирания питам 😂😂
Имаме право на два куфара по 20 кг и два по пет ръчни. Така че мястото не е проблем. Въпроса ми беше дали ще ми направят проблем, в смисъл допълнителни проверки какво, защо и как 😂

# 110
  • Мнения: 210
    Здравейте, много бих искала догодина да посетя Хургада. Интересува ме има ли много морски таралежи ако си влезеш във водата без шнорхели просто да си поплуваш? Някой пострадал ли е от убождане от морски таралеж по време на почивката си в Египет? Аква обувките могат ли да те предпазят от тези животни?
    Благодаря предварително!

    # 111
    • Мнения: 824
    Здравейте ! Има ли засилени охранителни мерки и ако ходим без организирана екскурзия опасно ли е? Пирамидите, като посещавате, съпровождат ли ви въоръжени?

    # 112
    • Мнения: 1 652
    Здравейте ! Има ли засилени охранителни мерки и ако ходим без организирана екскурзия опасно ли е? Пирамидите, като посещавате, съпровождат ли ви въоръжени?
    Има засилени мерки. В автобуса с нас имаше цивилен полицай с пистолет. По пътя и на обектите има блокпостове с военни с автомати и тежка техника. А без организирана екскурзия можете да стигнете само до курорт, т.е. да си организирате сами самолет и хотел. Няма кой да пусне чужденци свободно да се придвижват из страната.
    Например от Асуан до Луксор има магистрала, но автобусите с туристи минават само по пътя край Нил, по който има стотици села, безброй „легнали полицаи“ и съответно скоростта е 40-50 км/ч. Но това е защото там има блокпостове с военни и близък достъп до медицинска помощ (пази Боже), а на магистралата няма.

    # 113
    • Мнения: 615
    Да има охрана по пътя и постове за проверки ,дори ни каза екскурзоводът ,че трябва да сме много организирани с програмата за да излезем от Луксор до 17 часа ,това е свързано с охраната на пътя.

    # 114
    • Мнения: 630
    Няма кой да пусне чужденци свободно да се придвижват из страната.


    Това не е вярно, може да се ходи самостоятелно навсякъде. Мисля, че има забрана да се продават на чужденци билети за обикновените пътнически влакове (заради самите влакове - египтяни има много, но ако пострадат туристи в катастрофа е проблем за държавата). Може да се пътува с автобус, нощен спален влак, вътрешни полети...

    # 115
    • Мнения: 1
    Здравейте! Някой има ли опит с Александър Тур за пътуване до Египет?

    # 116
    • София
    • Мнения: 378
    А в чартърите има ли вода, кафе или кетъринг? Или трябва да си купиш от летището?

    # 117
    • Мнения: 1 652
    bonetti, може и да сте права. Преди време имахме идеята да пътуваме самостоятелно с нает автомобил, правих рисърч из руските форуми, но в крайна сметка се разубедих. За обществени автобуси и влакове през ум не ми е минавало. Все пак тук е женски форум и надали и 1% от четящите биха се подложили на подобна авантюра.
    Скрит текст:
    Извън хотелите, корабите и автобусите местните всячески засвидетелстват своите почитания на женския пол. Аз се придвижвам с дълга рокля, покрити с шал ръце и рамене и придружител с ръст 1,90, което не пречи на местните да свирят, викат и спират. Та в ограничено пространство не ми се мисли какво се случва. Няма да забравя отзива на две рускини, пътуващи с влак с местни, които не са смеели да отидат на тоалетна една по една през целия път...

    dornrose, в чартъра напролет даваха вода 330 мл, чай или кафе по избор, но аз винаги си купувам вода от летището, защото пия много (в Сф. е 2-2,50 лв/0,5 л). В нашия чартър нищо не продаваха и не предлагаха, даже нямаше от стандартните книжки с парфюми/цигари.

    Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 20:23 от Розова маслинка

    # 118
    • Мнения: 370
    В нашия чартър всичко беше срещу заплащане и не беше евтино - единствено помня ,че малка вода 500 млн беше 3 лева.

    # 119
    • Мнения: 630
    Само посочвам, че никой не спира туристите да си обикалят из Египет самостоятелно. Коли под наем не бих препоръчал в никакъв случай обаче.

    Общи условия

    Активация на акаунт