На море в Гърция 2019 - V

  • 47 133
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • Там където
  • Мнения: 792
Как да няма румънци на Лефкада- миналата година през юни имаше цели колонии. Даже ни обясниха, че са въвели таксата шезлонг именно заради тях Simple Smile Аз по-мръсни, шумни и нахални хора не съм виждала... Не съм ксенофоб, работя в огромна корпорация, имам контакт с румънци и те са чудесни, но това , което го има по плажовете на Гърция е ужас. Въпреки това дори на претъпкан плаж може да се избере спокойно място. Сърбите и македонците са по-тихи. Може би на север в Гърция са по - шумни, но по островите се бяха навряли в миша дупка, не знам защо. 

# 16
  • София
  • Мнения: 553
Параход и аз благодаря за новата тема и за търпението, както и на всички други, които отговарят на питанията ми.
Вчера го обсъдихме със съпругът ми и решихме да не е Лимнос Simple Smile Пак съм на изходна позиция, а време няма и за търсене и за резервиране ... накрая ще си отидем на познатия Тасос и те така те Simple Smile (поне него си го харесваме).

# 17
  • Мнения: 11 091
Мария,
ти нали от Варна пътуваше? Ако искаш, виж планинката между Верия и Едеса. На мен там много ми харесва, има и за разглеждане. Мога да препоръчам и хотели. Около 30-40 км се отклоняваш от магистралата за Атина (повечето е пак магистрала, по Егнатия), но то и за Кардица и Трикала същата работа. А там никога нищо не ми е хващало окото. Може и да има.
А първата снимка е от любимото ми място в Гърция Simple Smile

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 461
Като скакалци сме балканците - https://www.dnes.bg/balkani/2019/08/01/domateni-turisti-ot-syrbi … ninata-tam.418241
Приятелка разправяше, че гърците имат нова клетва: "Да ти дойдат 3 автобуса българи с хладилни чанти на плажа."

# 19
  • София
  • Мнения: 11 765
ооо това са майка ми и баща ми. 7 дни на Халкидики на Касандра с транспорт им струва 150 евро, там ще изхарчат допълнително още 50 евро. Тръгват с малко дрехи и меню за 7 дни Grin, купуват само вода + 2 дни макс да хапнат гироси. Много се гордеят с това. Аз им свикнала, от както съм родена така се ходи на почивка в Гърция с тях, едно време имахме едно Рено 4, едвам вдигаше 80км в час заради доматите, чушките и картофите Flushed, там се купуваше единствено шоколадово мляко, но си остават най-хубавите ми спомени от детството в Лептокария Yellow Heart

# 20
  • София
  • Мнения: 1 247
Масово ми прави впечатление наистина, че точно сърбите по таверни не ходят. Те си пазаруват от магазина, или си носят, и си ядат по терасите в стаите.
 И наред с това миналата година бях изумена, че във всяка, ама във всяка кръчма на крайбрежната в Лутра имаше меню на сръбски.
Та наистина това с мъкненето на храна не е патент само на българите.
Ние от тук обичайно си купуваме вода, както съм казвала и преди, защото тяхната вода хич не я харесвам.
Съпружието си взима понякога и някоя и друга бира, но напоследък не влачи от тук (Признавам, че в началонот на почивките ни в Гърция той специално много, ама много трудно свикна с цена на бирата в заведение 3-3.5 евро Simple Smile ). Все по-запален фен е на техния Митос и Амстел Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 14 687
Ох, Мацето 😂 и моите са същите, а живеят много близо до морето, та съвсем евтиня им излиза. Само за курабиедес правят изключения и си купуват.
Тази година сме прозаични с Платамонас, но десет дни няма да пипна готварска печка, та и това ми е бонус, освен релакса и шума на вълните.

# 22
  • Мнения: 222

Приятелка разправяше, че гърците имат нова клетва: "Да ти дойдат 3 автобуса българи с хладилни чанти на плажа."


Не съм много съгласна с тази "клетва". Обикновено сърбите и румънците са тези, които ходят с големи хладилни чанти на плажа (по мое наблюдение). Обичаме много Тасос и веднъж годишно сме там, последните 5 години. Гърците харесват българските туристи, защото имат отношение към хубавата природа, храна, местната музика, забележителностите. Освен това "харчат" пари по таверните и магазините. Няма място, на което да сме били и да сме срещнали лошо отношение, затова, че сме българи. Напротив. И ние сме заразени от "островната" болест. Засега сме били само на Тасос, Корфу, Лефкада, Амулиани. Доста често отскачаме до Кавала, Фанари, Ароги, Александропулос. Навсякъде сме били посрещани като добри съседи. И се надявам да остане така.
 

# 23
  • Мнения: 11 091
Ketka111,
ще се радвам да дадеш малко по-подробна информация за района на Фанари и Ароги, защото много хора тук се интересуват заради близостта до България и хубавия плаж, а не получават кой знае какви отговори.
Самата аз съм била само веднъж за кратко, намерихме си настаняване на място (нищо особено, но евтино), тогава все още нямаше интернет почти никъде в селото - май само в един хотел на центъра.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 926
Макарон, Лимни беше единия, другия, на който имаше пак рибки беше Свети Спиридон. Там обаче имаше много хора.
Исках да отидем и до Порто Тимони, но децата искат пясъчни плажове и се съобразихме и с тях.
Бяхме и на аквапарка - какво да се прави - с деца на море😆

# 25
  • Там където
  • Мнения: 792
Определно все по-малко българи са с хладилни чанти на плажа и торби от кауфланд и била с провизии Simple Smile Основно сърби и македонци не ползват шезлонгите (дори и с малки деца) и няма пукнат сърбин и македонец по таверните и кафенетата. Ходя от 2009 по 2-3 пъти на море на година в Гърция и е все така. Основно българи и румънци сме в заведенията.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 559
Ketka111,
ще се радвам да дадеш малко по-подробна информация за района на Фанари и Ароги, защото много хора тук се интересуват заради близостта до България и хубавия плаж, а не получават кой знае какви отговори.
Самата аз съм била само веднъж за кратко, намерихме си настаняване на място (нищо особено, но евтино), тогава все още нямаше интернет почти никъде в селото - май само в един хотел на центъра.
+ 1

# 27
  • Мнения: 3 386
Не съм си правила статистика за другите, но за мен 50% от удоволствието на почивката в Гърция е хапването на вкусно приготвена морска храна на тераса до морето. 😁
Сега ще споделя една история, голям срам брах тогава, но вече го преодолях и си спомням с усмивка. В едно от първите си посещения в Гърция сме. Аз и сина ми излизаме на разходка. ММ отказва, защото е уморен (път, плаж и т.н.). Поръчва ми да купя нещо за вечеря на връщане. Така... разхождаме се ние и преди да се приберем,  заставам до една скара близо до къщата, в която сме отседнали. Поръчвам на младежа 4 пил.шишчета. Той се усмихва широко и ми слага в една пластмасова чиния парче пилешко, свинско, печен патладжан... решавам, че английският му не е добър, махвам с ръка и си мисля, няма да се разправям с него, каквото- такова.  Подава ми чинията и аз питам какво дължа.  Насреща въпрос - от къде сте? Казвам, България. "Greetings from Greece!" И пак се усмихва широко, а аз усещам как цялата почервенявам от срам. Та така... изпросих вечерята, но бе за пръв и за последен път 🤪
 

# 28
  • София
  • Мнения: 11 765
Имайте предвид че платежната способност на сърбите и македонците по-ниска от тази на българите и румънците, средните заплати са доста по-ниски и не могат да си позволяват таверни всяка вечер, та ще предпочитат българи и още как Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 832
 Не знам как са им заплатите на тези хлебарки, но са отвратителни. Целият хотел беше пълен със сърби и малко румънци за цвят. Вярвайте ми, че 8 дни не спря да мирише на печени чушки, лютеница и всякакви манджи. Целият хотел смърдеше потресаващо. Даже с комшиите румънци имах челен сблъсък след третата поредна сутрин, в която събудиха мъжа ми в 7 сутринта. 7 броя бяха се настанили до нас и сутрин излизаха да закусват на терасата, в което няма нищо лошо, стига да се съобразяват, че не са сами. То викове, хлопане на чинии, влачене на столовете по терасата, а вратата ни отворена заради жегата. Вечер същата история - бири на терасата, викове, разговори на висок тон по месинджър - пълен кошмар!  Аз никога не съм попадала на по-кошмарно място с такава силна концентрация на селяндури, включително и по съседните хотели. Данданията беше 24/7. Сърби по заведенията не видях, за сметка на това в една от таверните почти на всяка маса бяхме българи.
 Ние си носим от тук вода. От там обаче си купуваме храна от Лидл и само вечеряме навън, за закуска също си купуваме от вкусните им тестени нещица. Това го правим, защото спим до късно, закусваме късно и отиваме на плаж към 12-13 часа. Връщаме се в 16:30 - 17: 00, когато вече е късно за обяд и много рано за вечеря. Хапваме по някой сандвич до вечерята. А и аз хич не съм фен на гръцката кухня. На плажа също нося хладилна чанта, но не е пълна с домати. Simple Smile Слагам си вътре водичка, хелче, студен чай и нещо за хрупане. Това пък го правя, защото никога не ходим на плажове, на които има заведения, избягваме плажове с хора - колкото по-малко, толкова по-добре.
 

Общи условия

Активация на акаунт