Магията на изтока - тема 58

  • 14 998
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Отново показаха в епизодите любимият ми японски лек през зимата с дайкон.
Помага, поне аз имам полза и го научих от японците.

Kore wa Keihi de Ochimasen! - 10/10, изгледан изцяло

Изгледах го преди седмица, но така и не коментирах повече след първите пет епизода, а сериалът заслужава добри думи.
Отлична екранизация са направили по книгата на Юко Аоки от 2016 г.
След като приключих и с последния епизод мога да кажа... Да, със сигурност това беше японската драма номер 1 от японците това лято. Категорично побеждава Нагито.
Завършиха с отворен край и ако няма втори сезон, то със сигурност ще има спешъл (надявам се съвсем скоро).
Включването на актрисата Норико Егучи (във втората половина на сериала), като нова колежка в счетоводния отдел, беше култово.
Тази жена е страхотна актриса. Играла е/ играе всичко и всеки път ме оставя без думи от превъплащенията си. Години наред. Знае си му занаята и е много добра.
Микако Табе и Дайки Шигеока бяха много кавай-екранна двойка. Ще ги запомня. Мечтая си за таква счетоводителка, като героинята на Микако.
Удоволствие беше тази драма. Браво. Дисциплинирана нация. Законите и правилата за тях са над всичко.



# 676
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Хе, хе , Норико Егучи и тук ли е огряла. Не са сбъркали като са я включили. Аз съм на кънки и такава отпуска съм им отпуснала на моите приятели преводачите, качвачите и сие , че даже не съм им хвърлила поглед какви ги вършат. Другата седмица да му мислят.

# 677
  • Мнения: 5 231
Рьохей Отани, леко петъчно
Скрит текст:

# 678
  • DE
  • Мнения: 9 068
У Лей, страхотно дете.


Голям потенциал се очерта Grinning

# 679
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
bell, ми мятай го тогава Рьохей и в Choosing Spouse By Lottery. Отдавна ти е време.
Сериалът е много добър, а Рьохей беше в една от главните двойки (мъж-жена). Неговата история, с жената, с която се събра дори ми беше най-интересна. Там имаше и малко драма, но всичко завърши добре.

# 680
  • Мнения: 5 231
О, имам го предвид този сериал, няма да му се размине на Рьохей Отани!

# 681
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Шо, имам много приятна японска изненада. Чета новините от днес и...
Нашите хора от Gibo to Musume no Blues се завръщат с допълнителен епизод (спешъл) на 2 януари 2020 г. Онзи ден споменах сериала, покрай новият на Такеру и Моне Камишираиши, която е сестра на Мока и ето на, зарадваха ни.
Ще имаме бебе, хаха, а нашият любим хлебар Такеру Кеншин отново ще е в действие.
Еххх, зарадваха ме японците! Страхотна новина, не можеха да оставят финала така - тя да тръгне за Осака, а той да остане сам.
Такеру Сато-седмица за мен. Май трябва да изгледам отново Кеншин-филмите, за 547974893 път.
Новата 2020 година ще започне ударно с Такеру Сато, явно и за да ни подгрее за двата нови филма от Кеншин-поредицата, които ще излязат лятото.





Скрит текст:

И да си припомним отново главното парче от сериала, в изпълнение на Мисиа и Хиде от GReeeeN.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 07:53 от rossonera

# 682
  • DE
  • Мнения: 9 068
"10-годишно българче би съучениците си в Пекин на теста по китайски"
https://m.dir.bg/life/otnovo-v-chas/10-godishno-balgarche-bi-sau … 1yX-u25A4RPIqFhFQ

# 683
  • Мнения: 6 773
Малко музика за начало на седмицата.

В тон с предстоящата премиера на "Замръзналото кралство 2" и основната песен в изпълнение на Тaeyeon за корейската версия.




SuperM с подкрепата на Korean Air - Let’s Go Everywhere
Печалбите от тази песен ще бъдат дарени на Global Citizen


И една 16 годишна девойка, която не звучи зле като за дебютираща - ORLY - Need You Now.

# 684
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Тая певачка пак с обработено парче, защото си я знаем как е с високите тонове, но нали е баш-баш връзкарка я бутат навсякъде.
Що да даваме парчето на истинска корейска певица, с големи възможности, с невероятен глас, като Хьолин, Ейли, Юджу и още, и още страхотни корейски айдъл-певици, като може на тая бездарна кифла... Бааа, тия корейски чеболи и техните протежета.
Хьолин изпълни преди години корейската версия на Let It Go и беше страхотна.
Идина Мензел отново изпълнява парчетата и във втората версия, ама не, ние не можем да поканим отново Хьолин, защото трябва да набутаме друга.

Севернокорейският войник Хьон Секси Бин с нов тийзър на новия му сериал Crash Landing on You, който започва на 14 декември.



# 685
  • Мнения: 9 197
Още от трейлъра на Crash Landing on You си личи,че Тя ще е кифла,но Бини вместо да бяга с 200 и да се кланя на лидера ще се влюби в нея.
Обаче Heart Eyes му ходи униформа Heart Eyes Heart Eyes

# 686
  • Мнения: 6 773
Може и кифла да я изкарат, но поне е готина и може да играе. А и добре стои до Бини, че ми омръзна от нуна-романси или пък аджошита с разни недорасли фръцли.

# 687
  • DE
  • Мнения: 9 068
Като гледам тази китайка ми се доживя природосъобразно Grinning Heart Eyes
https://www.facebook.com/liziqitv/videos/3472001229476753/?t=12

# 688
  • DE
  • Мнения: 9 068
Xiao Zhan  и Na Ying в реалитито "Our Song"


Хита "The Untamed" и на лед, много са актуални братята китайци.

# 689
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Tuon, трябва да залагаме - в кой епизод точно главната ще се нафирка и дали севернокорейският офицер ще бъде шокиран, все пак на север пияни корейки няма, хаха.

След като тя ще е в ролята на богата нследница, предполагам, че ще има и властни родители, които ще се опълчат срещу севернокорейският ѝ любим.
Най-голямата мистерия (обаче) в този сериал ще е по какъв начин севернокорейски офицер, от висшия еталон, ще се озове под 38-ми паралел?!?
Това може да стане само с позволението на злото севернокорейско човече, което сигурно отново ще дадат в кадър, както в Melting Me Softly или ако Бини избяга (тежко му и горко му тогава).
Южнокорейските братя се заиграват с Великият вожд, но той ще гледа. И ние ще гледаме, но само заради Бини след 14 декември. Друга причина за мен лично няма, за да гледам/ прехвърлям новата корейска мехурка.

Общи условия

Активация на акаунт