Магията на изтока - тема 58

  • 14 889
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 133
Дане,наистина ли?
Аз си го представих по-друг начин.По-сладникав,с овално лице и не толкова изразени скули.
Не се сещам как е описан в книгата.Blush
Въщност въобще не харесвах Саймън.Blush като герой,както и фейте когато се появаваха.

Yang Yang за Джейс
Скрит текст:
По-важното е Барон в коя роля да е.Joy

# 91
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Nagi no Oitoma - епизод 5

Не мога да се сетя за по-безгръбначна японска патка от Наги. Тая е жива корейка. Напълно ѝ изпиха мозъка. Нищо общо с първи епизод и действията на героинята.
От тъпа по-тъпа. Малката Урара има повече кураж от тази (уж) зряла жена. Презирам такива безгръбначни човешки същества, които не проявяват дори мъничко, мъничко характер. От добра домакиня я превърнаха в мърла. И така ли променя живота си?!?! Лежи по цял ден и само се чуди как да угодничи на онзи мърльо, съседа, който ми идва да бия с една лопата, ама да го бия...
То вече сме дефицит и на добър японски женски образ.
Исей. Исей продължава да е образът, който само гради и се променя. И Сакамото-сан (съседката с камъните) ми харесва много, както и Урара, майка ѝ и бабчето. Само заради тях все още гледам.

Тази супер корейска прокурорка ме оставя също без думи.
Радвам се само на адвокатчето. Останалото е добре познатото и изтъркано до болка корейско. Не я пребориха тази корупция/ мафия, а толкова сериали направиха. Язък за усилията и похарчените милиони.

# 92
  • София
  • Мнения: 562
Дане, мерси Flowers Hibiscus Ще пробвам да го гледам, все пак целия е превен на руски.

Не спирам да се възхищавам на всеможещата китайка, това момиче просто е уникално, няма нещо, което да не може да направи, браво на нея. Вижте какво е сътворила в това видео.

# 93
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Тайна, честит имен ден! Да ти е живо и здраво името.

Аз пък да помрънкам за And, Live 2.  Yoshikazu Okada го порицавам за нещо конкретно.
Скрит текст:
Сценката дето се признаха в чувства двамата герои така издишаше отвсякъде на текст , че силно наруши нивото на заглавието до тук. Що за инфантилизъм, що за празнота, то по-добре хептем без текст да беше отколкото така с недостатъчен  ooooh! Rolling Eyes, уж нищо пък цяло бебе съумяха да сътворят, ей така м/удругото.Както и да е, ясно накъде завиха в това кратко заглавие. Да видим как ще завършат. Но честно казано очаквах друго или същото но поне малко по-стилно и с повече акъл.

Ей на  Crossing Arms и Наги значи развалиха. Е  що така ?!  Confused

Изгледах нашата китайска приятелка и силно ѝ завидях за материала. И аз обичам да майсторя такива работи но нямам кой знае какви машини и подръчни средства и съм силно ограничена а да не говоря за такива вериги като Практикер и сие , които въпреки че имат машини за рязане и кроене и то и идеята е такава но ......е пълна "българска работа" при тях  Close Tired. Но да се върна на нашата приятелка. Видях готовото творчество и как се настаниха тези две елегантни , слаботелесни миниатюри и се сетих какво ли ще стане ако се появи един прилично закръглен нашенец  Wink Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 21:48 от Шошулчо

# 94
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ян Ян ми е сладникав, няма я бруталноста на Джейс.
Барон освен за приятеля на майката, върколака на тази възраст не става за друго Grinning Heart Eyes
Всъщност май не съм гледала Ян Ян никъде Thinking
Струва ми се, че Майки ще е идеален за ролята, но и той постарая, отивам да го мисля Crazy

За протокола имам собствен куфар с инструменти и мога да боравя с тях bowuu, дори разпознах едно мое трионче Grinning

# 95
  • Мнения: 9 133
Барон освен за приятеля на майката, върколака на тази възраст не става за друго Grinning Heart Eyes
Не.Незнам дори как си го помисли.Scream

Yang Yang е точно сладникавия тип който харесвам. Blush
Първо го гледах в късометражен и после и в няколко пълнометражни докато се усетя,че виждам позната физионоия.
Няма как да си наясно с целия небосклон на китайски артисти.
Aко искаш ще видя в каталога,кои са филмите.Все романтични,но единия беше романтично-трагичен.
Играе,не е някакво дърво.
Ето в две реклами на Пума и часовници,за да се види в движение.
Скрит текст:




И целувки,но не е случил на партньорка.




# 96
  • Мнения: 5 144
Изгледах 4 епизод на Наги. Първо, героят на Исей все повече ми харесва. Интригуващ е, защото действително търпи някакво развитие. Поведението на Наги се опитвам да го разбера. Изхождам и от личния си опит. Според мен тя се е вкопчила в тази нова връзка (която не е  съвсем истинска връзка, но сега тя не го осъзнава), защото я смята за съществена част от новия си живот и от промяната, която се опитва да направи със себе си. Освен това отвсякъде постоянно ни се набива в главите теорията за сродна душа, подходящ партньор и някой, който да те направи щастлив. Затова много хора наистина не могат да повярват, че щастието им не зависи от друг човек, а от тях самите. Може би това се опитват да покажат в сериала, тази масова заблуда. Аз самата съм страдала дълго от нея. Отне ми много време (и не само), за да разбера, че моето щастие си зависи само от мен. Може би ще вървят в тази посока с образа на Наги, не знам.

Да се допълня, понеже нямах достатъчно време да пиша сутринта. Все още си държа на мнението, че този сериал е много "мой", навежда ме на разсъждения, защото наистина ми напомня за мен самата. Включително за грешките, които съм правила. Също като Наги бях в ситуация, от която търсех изход. И също като нея реших, че изходът се крие в лицето на друг човек. Започнах връзка и умишлено сама се заблуждавах, че това е правилният избор. Обаче не беше и свърши зле както за мен, така и за другия човек. Но иначе нямаше да осъзная, че не бива да чакам друг да решава моите проблеми, а трябва сама да се заема. Умението да се учиш от грешките си не е вродено, придобива се. Когато си се сблъскал с трудности и си се справил сам, тогава порастваш, ставаш по-мъдър, по-уверен в себе си. Също така започваш да се отнасяш наистина зряло и отговорно към себе си и към другите. Много се надявам в този сериал да ни покажат едно такова израстване на Наги.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 12:25 от bell_87

# 97
  • DE
  • Мнения: 9 068
Точно заради тази актриса не гледах "Леката усмивка покорява света" макар, че бе много хитов. Не я понасям още от първия китайски "Метеор гардън"  ooooh! на всичкото отгоре си я причиних още няколко пъти, защото я бутаха да партнира на Джан Хан който обожавам Grinning
Не се съмнявам, че Ян Ян играе, все някога ще го засеча.

# 98
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Шо, втори епизод на Soshite, Ikiru го превъртях набързо. Разбирам те.
Нищо интересно и там. Японците яко са сдали багажа. Дори не мога да си спомня кога беше последният японски сериал, който наистина ме грабна и гледах с удоволствие.
Тази година няма такова заглавие.

Нали каза да пиша за корейските любовници..., та, хаха, ох, не знам откъде да започна.
Да се смееш и да плачеш.
Нали ги хванаха, та, съпругата засече гълъбчетата да си гукат в библиотеката и като вдигна един скандал, едно чудо. По корейски образец. И, естествено, всички посетители започнаха да снимат и разпространиха видеото в интернет. Бруталното/ жестоко корейско общество.
И учителят напусна работа, защото го принудиха и тя напусна магазина, защото, видиш ли, според собственика хората спрели да го посещават след като разбрали, че служителка е изневерила на мъжа си, хаха. Гледам и не вярвам на ушите си. Не ми го побира мозъка.
Тези корейци са напълно сбъркани. Все едно си в някое родопско село.

Малко пица, че се натрових с толкова ужасно японско и корейско. Нищо интересно няма за гледане текущо.

# 99
  • MJF
  • Мнения: 8 528
дането, значи не съм само аз с "мои инструменти"  Laughing. Всеки да си знае своите и да не пипа моите  Naughty  иначе ставам люта  Mr. Green. Не за друго ами защото ту лепило останало, ту друга мръсотия недопочистена а така прибрани инструментите, ту не са там където им е кутията ..... Stop

За Наги
Скрит текст:
, това "бохемско" отклонение го разбирам да е за епизод , епизод и половина ама те вече толкоз минаха пък в 5 значи продължават с него и аз за това реагирах така на тази новина.
Иначе мен ентътейнъра ме забавлява като го гледам така отстрани. Такива хора и в живота са ми забавни гледани отстрани, погаждам се с тях като съсед но не повече  Simple Smile, като останалите съседи на Наги и той.
Томоя Накамура иначе добре го играе тоз Гон-сан. Разнася се един такъм аморфен, като  "народна песен", раздава си ключовете, прегръдки на всеки трети срещнат и т.н.  Wink Laughing, сладур ли е да го опишеш  Mr. Green. Можеше и още по-колорите да го направят. Да речем някакъв червен конец да виси нейде от косата и т.н. Сетих се за един подобен герой в японски сериал  но после ще се разтършувам кой точно е.
Шинджи-сан иначе виждам че се превъзпитава но му е много трудно, голям инат има у него, голям. И даже е добре че срещна и той такава скица като Гон-сан, че даже и в хладилника му се натика  Mr. Green Joy, ще се поразчупи малко и той и малко по-леко да погледне на живота си с 1001 правила и догми. Но нашата Наги е крайно време да я "подхванат" като хората в нейната ваканция, Гон-сан си е глъдка въздух, разнообразие но не повече от това, има си други задачи тя. В епизод 4 в сценката  когато той я покани за раходка с мотора, хич не бяха достатъчни опциите за отговор дето възникнаха у Наги, за разлика от сценката в кафето в епизод 3. А и тук много бързо и с размах Наги ги "изтри" и се "понесе по течението".

Е ти щото помниш заглавията от тази календарна година а забравана като мен еле пък и с начина по който гледам-преведено-качено , хептем ми се губи кое от кога е и като добавя и паметта ... Ама да речем това за подсъдимата майка и тематиката бе добре, повдигна актуални неща на екрана. Сега за него се сетих без да се напъвам  Blush. Макар че и то можеше да бъде по-добре направено и затова и мрънках тогава.

Е не , това е каменния век. Туй за "Депресията".
Скрит текст:
Излиза че въобще не показаха поне една що годе адекватна реакция на такава ситуация. А от каменната епоха в каменната епоха и на крачка от това буквално да хвърлят камъни. Туй дори не е за коментар  Shocked.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 15:45 от Шошулчо

# 100
  • Мнения: 6 683
Корейските любовници съм го зарязала някъде към 8-ми епизод. Той май скоро трябва да приключи и тогава, евентуално, ще го прехвърля набързо да видя какъв край са сътворили.

Прочетох, че по Нова тв на есен ще започват да излъчват наша версия на King of Mask Singer. Опита им с I Can See Your Voice не им се получи сега и това ще опропастят. Следващото Immortal Song ли ще е Smirk?

# 101
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Вярно ли ще правят български The Masked Singer? Пак онзи арменец ли?
Ще опропастят поредното корейско шоу, което е наистина интересно. В бг-вариант всичко пропада, изгнива, умира.
За Immortal Song, хаха, абсурд. Ние нямаме толкова певци, то след десет епизода ще трябва да приключи, освен, ако не започнат да въртят и чалгаджийките, от зората на мутренските години и да ги водят "безсмъртни песни", хаха.
Ако има такова и в бг вариант, то ще се изредят първо леля Данче, после Васко Кеца, щото кралица Лили няма да се съгласи. После Орлин, Маргарита с нейният "Устрем" и там какви бяха други дует "Ритон", Грамофон, Магнитофон и пр.

# 102
  • Мнения: 6 683
Пак Халваджиян ще е с абонирания при него антураж, което ме насочва на мисълта, че ще е поредната кофти интерпретация на един наистина добър корейски формат, какъвто между другото е и I Can See Your Voice.

# 103
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 493
Ясно. Познатото и до болка изтъркано. Добре, че отдавна не гледам българска телевизия.
А и като знам какви набедени за "певци" има в България...

Да си припомним една от корейските класики. По-добре да въртя/ гледам отново корейските епизоди, защото там наистина се пее. Качествени и силни вокалисти, а не връзкари близки до продуцента.



# 104
  • Мнения: 5 144

За Наги,
Скрит текст:
това "бохемско" отклонение го разбирам да е за епизод , епизод и половина ама те вече толкоз минаха пък в 5 значи продължават с него и аз за това реагирах така на тази новина.
Иначе мен ентътейнъра ме забавлява като го гледам така отстрани. Такива хора и в живота са ми забавни гледани отстрани, погаждам се с тях като съсед но не повече  Simple Smile, като останалите съседи на Наги и той.
Томоя Накамура иначе добре го играе тоз Гон-сан. Разнася се един такъм аморфен, като  "народна песен", раздава си ключовете, прегръдки на всеки трети срещнат и т.н.  Wink Laughing, сладур ли е да го опишеш  Mr. Green. Можеше и още по-колорите да го направят. Да речем някакъв червен конец да виси нейде от косата и т.н. Сетих се за един подобен герой в японски сериал  но после ще се разтършувам кой точно е.
Шинджи-сан иначе виждам че се превъзпитава но му е много трудно, голям инат има у него, голям. И даже е добре че срещна и той такава скица като Гон-сан, че даже и в хладилника му се натика  Mr. Green Joy, ще се поразчупи малко и той и малко по-леко да погледне на живота си с 1001 правила и догми. Но нашата Наги е крайно време да я "подхванат" като хората в нейната ваканция, Гон-сан си е глъдка въздух, разнообразие но не повече от това, има си други задачи тя. В епизод 4 в сценката  когато той я покани за раходка с мотора, хич не бяха достатъчни опциите за отговор дето възникнаха у Наги, за разлика от сценката в кафето в епизод 3. А и тук много бързо и с размах Наги ги "изтри" и се "понесе по течението".
+1

Общи условия

Активация на акаунт