Бебета родени в чужбина -Нова тема

  • 24 902
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Алекс а ти кога си ?
Бюти да а дойде да се похвали да и честитим официално Simple Smile !

# 361
  • Мнения: 2 170
Алекс а ти кога си ?
Бюти да а дойде да се похвали да и честитим официално Simple Smile !
Ааа, ами аз родих днес, иначе бях за 1.12, но госпожицата беше на друго мнение🙂

# 362
  • Мнения: 1 923
Честито Алекс, да сте живи и здрави, разкажи, как мина? Как я кръстихте? Simple Smile
Честито и на Beautiful, дано мине да се похвали.

# 363
  • Мнения: 2 170
Мерси, Веджи!

Анна се казва😍, роди се големичка, или поне по-едра от кака си, която също не беше дребна. Така де, 4.200кг и 53см този път, за сравнение с миналия 3.830кг и 50см.
Раждането беше естествено , след секцио. Не беше от най-леките, но пък крайният резултат си го бива😆
Всичко си тръгна естествено на термина ми (1.12). Постъпих и ме оставиха да се разхождам и да подскачам на пилатес топка, мериха тонове. В общи линии нищо особено от обед до вечерта. После ми сложиха Cirvidil за предизвикване. На сутринта на 2.12 го махнаха, провериха ме за разкритие и пак никакъв прогрес. Оставиха ме отново да се разхождам и да опитвам сама. До обед нищо. Почнаха да вливат окситоцин. Едвам си дочаках епидуралната, мислейки , че ще отърва и всичко ще е рай🤭
Подържа ме един час и после малко по малко започнах да си усещам стяганията, а после и с болката, въобще не се повлия от топ-ъпа. Вляха ми някакво друго лекарство, за да бъда поне малко адекватна, то също бързо ме отпусна, въпреки, че определено нямаше действие, като на епидурална. С подкрепата на мидуайфката и ММ стигнах до 10см и като ми казаха, че съм готова да напъвам , всички болки забравих , за момент😁
Първо правихме пробни напъни само с мидуайфка и акушерка, около 30 мин, пък аз като реших, че ще викам, с кой акъл. Нищо не направих.
Като дойде лекар напъните продължиха още 2 часа. Накрая съм викала “секциоо, секциоо, искам да ме режат”🤭😂😂😂
Нямало е закога обаче и са ме окуражили. Като се свестих последните минути , бях доста изморена , но док. ми каза “Или напъваш, или епизиотомия”. Е, като го чух това и бебка беше вън на следващия напън.
После плаценти и други работи въобще не съм и разбрала.
Имам едно шевче🙂

Малката засука, запознахме каката с бебето и съм доволна. Правиха ѝ някакви тестове и изследвания, всичко е наред.

Утре се прибираме😉

# 364
  • Мнения: 1 923
Страхотно, и естествено след секцио, браво, герой си. Голямо бебче си отгледала Simple Smile Бързо възстановяване и по-малко безсънни нощи с Анна 💐

# 365
  • Наблизо
  • Мнения: 6 086
Здравейте! БлГодаря!!
Добре сме уж.Малкият има сополи,сълзящо око и подсечена дупара и днес му драснах главата в стената.Много се притеснявам,но според моята акушерка на която писах,всичко било ОК..
Тъжно ми е много ,че се случи..
Има и колики вече и само търси да го гушкаме и иска да спи в нас.Много съм недоспала от вчера.

Честито,Алекс!!!!!!!Здраво и спокойно бебче!

# 366
  • Мнения: 2 129
Честити бебета, Алекс и Бюти! Да са ви живи и здрави - трудностите и недоспиването са тежки, но отминават ден след ден... Бюти, разбирам отлично как се чувстваш - София беше на 4-5 седмици, когато баща й я изтърва от леглото на паркета (заспал, докато я гушкал). Такъв шок изживях тогава. Звънях на док посред нощите. А той ми зададе няколко въпроса да разбере дали е добре и ми каза да съм спокойна, че почти няма семейство да не си е изтървало детето Stuck Out Tongue Winking Eye

Ние се готвим за промяната. Харесахме си апартамент в Москва. Сега сме в процес на подписване на договора. Януари месец ще се местим.

# 367
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Момичета, честити бебета!!!

Май е време да споделя и аз, че и ние чакаме бебе май месец 🥰 този път ще е момче, но не можем още да му измислим име, много ще е трудно 🙈

# 368
  • Мнения: 1 923
Страхотна новина ТеоМ83, честито, и прекрасен месец за раждане, аз си мечтаех моите да са май месец, ама не ги уцелихме. Давай насоки какво харесваш, да помагаме с имената Simple Smile

# 369
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Мерси Веджди 😁

Аз имах условие да не правим бебе през март, и ако може да се роди най-рано февруари март, по-добре април/май 😅

Ох, ние имахме няколко имена за момиче, но нито едно за момче, нито преди нито сега. За сега сме се спрели на Рафаел. Иначе на мен имената, които ми харесват не са подходящи за Германия, българско име не искам, искам да звучи що годе по един и същи начин на немски и на български, както и да се изписва на български както се изговаря - не искам да се получи примерно като Werner, което се произнася Вернъ/а, но би се изписвали Вернер. Същото е с повечето имена, които завършват на ‘р’. Не искам да е от популярните имена

# 370
  • Мнения: 1 923
Ами хайде, трети Рафаел ще е в темата, тя Якамоз повлече крак с нейния Рафаеле, после е моят, сега и вашият. 😝 Сериозно , наистина е по-трудно с мъжките имена, аз имах доста за момиче и буквално нито едно любимо за момче. Голямо мислене падна чак докрая, че таткото не хареса нищо от моя списък, само Рафаел ни съвпадна. Като трябваше да звучи добре и в три страни, стана още по-сложно. Има време, сигурна съм, че накрая ще усетите вашето име Simple Smile

# 371
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Страхотни новини ! Честито на Алекс и на Бюти ! Да са живи и здрави и много да радват мама и тати !

Тео стеаххотна новина ! Много се радвам!
Аз предлагам имена, които на мен ми харесват но са класическо популярни.
Нилс, Хуго, Емил, Ерик, Оскар, Габриел, Елиас, Елиот, Мартин, Филип, Матс, Пол
И разбира се Лео Simple Smile .
Не знам как биха се произнасяли на немски но шведски ударението е на първата сричка и Лео се произнася с у.

# 372
  • Мнения: 2 170
Тео, честито!
Значи все пак темичката ни не остава без бременелки😉
Аз предлагам Ноа, Филип, Итън и  Браян

# 373
  • Наблизо
  • Мнения: 6 086
Teo,аз предлагам Филип или Томас.Бяха ни в топ 5.Може и Борис,среща се в Германия както и Георг,който се доближава до Георги но пък звучи остаряло.

# 374
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Момичета, много ви благодаря 😘

Така, предложенията ви... Ноа е хубаво, но в момента мега популярно в Германия, както и Фин, Александър, Елиас и Милан, и не знам още кои. Филип, Томас, Борис... неее, не са моите имена просто.
Две в Едно, от подготвителния ни курс за бременни преди 3 години две от децата се казват Ерик и Нилс. И това не са моите имена. Лео пък е единия племенник, а и на мен името ми идва късо ☺ Мартин, Михаел, Кристиян, Даниел, Стефан ги изключвам по дефолт, защото са хубави, но не са ми нищо особено.
Алекс, ММ не иска английски/американски имена. Освен това тук имена като Кевин, Джейсън, Шантал и т.н. се асоциират или с източна Германия или с хора с “ниско интелектуално ниво”... абе трудно е.

Матис ми харесва до някъде, но на ММ не му харесва. Себастиан също е ОК, но името с фамилията ще стане мноооого дълго, ще ми се да е с 2-3 срички.
Габриел е хубаво, но ударението е различно на БГ и на немски, а и л-то е меко на немски, но не на български....

Виждате ли сега какъв голям проблем имаме? 😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт