Бебета родени в чужбина -Нова тема

  • 24 877
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Min пиши, труден период преминавате !
Корея най добре досега се е справила с вируса, въпреки секти и т.н.
Всичко ще се оправи !

Ние за поредна нощ не спахме, болен е нашият юнак и нощите са кошмар.

Сноуче четох вчера за Путин овековечава се този диктатор. Децата пускаш ли още на градина ? Ние още миналата седмица по средата спряхме Л.

Лия не всеки вирус е Корона, дано тм си намери нова по добра работа. Пазете се !

Тео как сте ?

Английските  и германските мами как сте ?
Дари в Унгария как е положението ?

Фифи при вас как е ? Моята приятелка каза, че е зле ама тя е тук все пак. Какво решихте вие с местенето ?

Много здраве желая на всички ! И по малко икономически загуби !

# 556
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Две в едно 😘

Ние хем сме добре, хем не сме. Аз пак се разболявам, пак хрема и кашлица 😣 Иначе съм добре, бебчето расте и вече е 2200гр. ММ вече 6-7 седмици не може да се оправи, вчера беше на CT и се оказа че от кашлицата си е пукнал 3 ребра, които зверски го болят. Весело е при нас. Малката и тя покашля по малко, но иначе е добре.

Сега ще сме си поне 5 седмици вкъщи, което мен хем ме натоварва, хем ме притеснява откъм адаптацията в ДГ - точно беше свикнала и ходеше с удоволствие и сега като нищо ще трябва да започнем всичко наново. Аз се надявах да си почина на спокойствие 1-2 месеца преди раждането, а сега ако имам късмет ще са 1-2-3 седмици най-много. Нищо де, важното е да сме живи и здрави!

Иначе и тук тотален shut down на държавата, нова ситуация за всичко ни. Радвам се че се взимат някакви мерки, не ми трябва да ходя по магазини, кафета и т.н. Но времето се оправя, а децата не могат да излязат да поиграят на площадката дори, а имат нужда да изразходват енергия.

На вашия юнак какво му? Дано бързо оздравее!!!

# 557
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Вирус някой, температура, запушен нос, гърло.
Тео много неприятно това за ребрата, и бавно зарастват. Съчувствам ви за излизането, ние поне този проблем нямаме. С малки деца вътре е много трудно.
Браво за бенка, прекрасни мерки !

Брюксел как си ти ? При нас направиха много облекчения в твоята област във връзка с вируса. Ти продължаваш ли да работиш денонощно ?

# 558
  • Мнения: 2 122
Децата бяха 10 дена вкъщи, защото бяхме болни. Обикновен вирус уж, обаче една след друга го изкарахме. Те се оправиха за 3-4 дена, аз вече 8ми ден не съм на 100%... Първите 4 дни бях много зле, а дори не е корона. Честно, много се притеснявам за себе си, защото съм изключително изморена и иявно иммунната ми система с слаба в момента. Ако се събудят и двете след 6:00 ми е щастлив ден... Как няма да съм уморена. Отделно и двете се будят абсолютно всяка нощ и искат грижи.

Сега са на градина, но те са 4 деца в група с по 2 учителки. Тази седмица им подготвям програма за хоум-скулинг и правя списък с материали. От другата седмица ще ги спра и ще учим вкъщи. Ако не им направя структуриран и организиран ден, ще искат само ТВ да гледат по цял ден. Точно срещу нас има голям парк и ще излизаме на разходка да повърим. Ако стане мн напечено, говорих с ММ да наемем къща в покрайнините за месец-два и да се преместим там с филипинката (а, да, тя идва да живее вкъщи от днес, за да минимизираме риска от зараза), за да може децата поне да играят навън. ММ също ще работи от вкъщи и е разпуснал целия офис.

# 559
  • Мнения: 505
Две в едно, благодаря че ме мислиш. Heart Eyes
Тук се очаква след Макрон да се затвори всичко, но политическата криза е много голяма в сраната и се карат повече на какъв език да се говори отколкото да се направи нещо конкретно.
От събота са затворени заведенията от всякакъв тип, хранителните магазини и другите са отворени, но тези извън хранителния сектор ще са затворени през уикендите. Вече няколко големи вериги магазини затвориха без да са ги карали, но предприеха сами тези мерки.
Иначе има и тъп народ, и такъв който се ограничава.
Белгия е между три коренно-различни държави и понеже има инфлуенция от всички е супер трудно.

За моята работа, още нищо не е решено...Министерството обяви мерки за фирмите, като план за плащане на задълженията, анулиране на глоби и лихви, но едно от условията е: Декларациите да са подадени навреме....та, сещайте се сами...
Моят персонал е в хоумуъркинг защото работа има, но масово клиентите обявяват че спират да работят. Периода ДДС е доста застрашен, което значи че няма да мога да си пусна фактурите, а това са ми разходите за един триместър. Добре че имам резерва с която мога да изкарам около 6 месеца, но ще е много трудно за всички.

При ММ днес има двама човека който са тествани - единият е сина на шефа, който работи пряко с ММ. Жена му е със симптоми от вчера и не знам какъв и е резултата. Радвам се че ММ беше в болничен четвъртък и петък и само вчера беше на работа. Дано да няма нищо, но сега го мисля.

Миа е на ясла. Яслите тук са отворени, но няма много деца. 2 бебета са и около 8 дечица малко по-големи.
Йоан е при приятел. Направихме перманентно гледане между 3-4 родитела и се надяваме на откровеност помежду ни.
Та аз успявам да работя поне през деня докато няма никой в нас.

Сноуче, преди малко казаха че може би Москва ще обяви строга карантина.

Якамоз, дано всичко бъде наред при вас и ТМ да успее да излезе невредим от работата си.

Тео, съчувствам. Голямо бухане трябва да е било, че да си пукне 3 ребра. Милият ти мъж. А ти стискай във вас и не излизай.

Лея, точно това казвах при коренно-различните мнения. Франкофоните тук са с Макрон, тоест искат shutdown, но холандско говорящите са с Холандия, която държи същата политика като Англия - нужен е общ имунитет, нищо друго няма да правим. И от трета страна е Германия с различните мнения за всеки регион.

Мин Хо, предполагам че ти е много трудно. Стискай зъби , всичко ще мине и отмине и ще си спомняме за тези моменти с усмивки на лицето. Те ни правят по-силни и разбираме на кого можем да разчитаме и на кого не. Изпитание си е сериозно, но съм убедена че ще излезете с ТМ от тази дупка по-сплотени от всякога. Кураж

Давайте новини по често, да няма притеснения....

Хубав слънчев ден Kissing Heart

# 560
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Здравейте,ние преди 2 месеца се преместихме във Франция.От днес имаме пълен lockdown.Ходене до магазина,аптека,лекар,всички които могат са в хоум офис и има все още неща,които работят.
Добре сме иначе,за мен няма кой знае каква разлика - така или иначе съм вкъщи с детето,а на разходка обикалям и страня от хората.Сега нещо ме е хванало шубето,та не сме излизали вчера,за днес се чудя..

# 561
  • Мнения: 2 170
Здравейте!

При нас положението също не е изобщо добре....Затворени сме вкъщи вече не знам колко време. Излизаме само на двора. Добре, че имаме кътче, наподобяващо площадка, за да може Вики да се позабавлява малко, а и да изразходи малко енергия.

Имам чувството, че ме хванаха лудите. Нямам търпение просто цялата сага с коронавируса да приключи и да се върна към нормалния си ритъм на живот. Разходката из парковете, без да гледаш едни маски с очи и тоалетната хартия по щандовете в магазините ще ми се сторят като голям лукс.

Иначе, здрави сме, все още спокойни. Работим от вкъщи и се занимаваме с децата предимно. Взели сме да пием някакви добавки, уж за имунната система, като вит. D, С..селен и такива.
На пазар ходи ММ, не излизаме всички. Пазаруваме и на баба ми и дядо ми, както и на някои по-възрастни съседи, за да не излизат сред много хора. Като цяло не се притеснявам за нас, колкото за по-възрастната част от семейството.

# 562
  • Мнения: 1 782
Унгария продължава да ме изумява - молове работят до 15:00. Дано поне хората са малко по-отговорни и не ходят.

# 563
  • Мнения: 2 122
Русия от днес напълно затваря границите за чужденци, освен руски граждани и такива с жителство, но и те ще трябва да стоят под карантина 14 дена. Училищата от понеделник ще затварят уж, но детските радини остават отворени. Тук животът си тече нормално и въобще хората смятат, че това няма да ги застигне Angry Това изключително много ме напряга и ядосва, но явно такава е човешката раса, докато не ти се случи на теб, не можеш да повярваш, че е истина...

# 564
  • MT
  • Мнения: 538
Вкъщи официално е “Ден номер 1 под карантина”.
Малта затваря границите на 20Март, като само малтийски резиденти и граждани могат да се върнат на острова(под карантина). Мъжа на моята близка приятелка не може да си тръгне, а той си заминава завинаги... много кофти ситуация.

А в цялата суматоха покрай короната, министъра на икономиката изръси егати простотията. Всички чужденци репортват фейсбука му за “hate speech”:
Скрит текст:

Днес правих хляб, аз не съм излизала от седмица и вече се побърквам. Искам да отида някъде, където няма хора, да подишам малко въздух.. 😭🙄 Тук няма такова място... (а ако има с количката няма да можем да отидем).
Але трябваше да започне ясла на 1-ви, но всички учебни заведения да затворени, затова ще е по-нататък.

# 565
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Лия, това е много малоумно изказване на министъра, възмутена съм! Не ви е лесно и нас, ама изобщо!

Трудно е с малко дете по цял ден затворени вкъщи, аз се надявам ние все пак да можем да излизаме някъде по горите и полетата, където няма други хора, за чист въздух и движение, поне малко

Само се моля всичко да минава по-бързо!

# 566
  • Мнения: 2 122
Момичета, как сте всички???

Две в Едно, как е положението при вас? Знаем от медиите, че само при вас няма никакви сериозни ограничения. Има ли много болни? Как се пазите?

Ние от вчера сме официално под карантина в Москва. Мерките са същите като в България в момента. Само в Москва за момента има около 1200 заболели. Аз преди три седмици се разболях и допреди 2 дена все още не се чувствах добре. Даже послдната седмица бях убедена, че след грипа съм хванала корона - треска (но без Т), загуба на апетит, лека суха кашлица и някаква зверска умора изпитвах в продължение на 5 дена... Така и не разбрах дали просто беше остатъчно от грипа или си беше друг вирус, но ако е било наистина корона, го изкарах супер леко и дори не бих помислила, че съм болна, ако не беше епидемията...

Другите как сте? Разказвайте за ситуацията около вас и се пазете!

# 567
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Ние сме добре,във Франция сме.Пълна карантина,можем да излизаме само до магазина и за лекар.
Почнах много да се панирам Sad

# 568
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сноуче, радвам се че писа. Наскоро си мислих за вас и положението в Москва. Аз още съм възмутена от това как гласувайа Путин да е президент во веки веков. Голям диктатор е за мен той.

Бюти важното е че сте добре ! Дано сте в къща поне на двора да може да се разхождаш.

Швеция както е известно е предпиела мерки на самотговорност, тоест разчита се на личната отговорност и се апелира към мислене с разум във връзка с вируса. Да се пазят възрастните хора, да си стои човек вкъщи ако е болен поне два дена след оздравяване, да се мият ръцете и да се избягват пътувания дори в страната и посещение на роднини. Да не се разпространява невярна информация от рода на градски легенди и да сме критични към източниците на информация. Който има възможност да работи от вкъщи.
Забранени са единиствено сбирки над 50 човека и посещения в домове за възрастни хора.
Шведите като цяло си спазват дистнация дори и без вирус.
Засега вървим според прогнозите на специалистите тук. Има достъпна информация и много се държи на трансперантността.
Полагат се мерки и за материали за здравната грижа и за информация да достигне до всички. Строи се полева болница за да има възможност да поеме още повече болни с нужда от интензивна грижа. Икономически нещата са пагубни за цялата страна, но то и за целият свят малко или много. За съжалние и ние лично сме от засегнатите.
Ние сме добре самоизолирали сме се вече 3 седмица и ходим само на пазар веднъж на 10 дена.
Л. имаше много тежка гнойна ангина но вече е добре.

Надявам се всички други да са добре и този филм на ужасите да свърши по скоро.

# 569
  • Мнения: 441
При нас в Швейцария, още от 17.03 не работи нищо освен супермаркети и апетки, болниците и държавните институции. Навсякъде те посрещат с дензифектант и на входа на магазините седят служители и броят хората. Карантина няма, можеш да се разхождаш... Границите са затворени за всички, освен швейцарски граждани и хора с документи за пребиваване.
Започвам да се тревожа как ще се случи за в бъдеще и как ще се нормализират нещата и дали въобще скоро ще се върнем към нормален живот.. Sad

Общи условия

Активация на акаунт