Бебета родени в чужбина -Нова тема

  • 24 853
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 603
Е то няма как да е като Москва, Русия все пак е огромна територия и е нормално да имат повече място за големи улици. Не че съм била, но предполагам. Може да видиш и Кузано миланино, там казват, че също е много зелено и хубаво. Бонола е хубав квартал, но е някак по-спокоен, откъм заведения не мисля, че има много, но има много паркове и детски площадки, тези, които познавам да живеят там са много доволни. Може да разгледаш и Кашина мерлата, това е изцяло нов квартал, който се строи в момента, но е далеч от центъра. Много хвалят Асаго, но аз не съм се разхождала там, казват че е много зелено. Може би Нели го познава по-добре защото е по-близо до нея.
Иначе аз харесвам и Монца, реално е супер близо до Милано, но си има всичко магазини училища, болници и най-големият парк в Европа. Във вила реале постоянно има изложби, единствено съм чувала, че нощния живот не е много добре, както и трафикът. Най - хубавите квартали са около парка. В монца има страхотни международни училища както и гимназия, в която всички руснаци искали да си пращат децата (това ми го каза една приятелка).

Сноуче, ако искаш кажи ми кой е този квартал да го разгледам със стрийт вю (не знам дали е разрешен в Русия) или сложи някакви снимки, така може да се сетя дали съм виждала нещо подобно тук.

Ps
Сетих се още два квартала. Форланини съм чувала, че е много добре, също е близо до центъра, другият е по-далеч Чернуско, но е доста хубав, може да се търси и вила там.

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 12:32 от Yakamoz

# 721
  • Мнения: 2 603
Якамоз Сноуче питаше за Милано Simple Smile, моят мъж с топ не може да го мръдне човек от Швеция.

Извинявай, но не те разбрах Joy аз нали за Милано пиша.

# 722
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сноуче аз имам предложение вместо в Милано се пренесете в Стокхолм Simple Smile.
Има всичко описано и желани от теб !
Квартала се казва Остермалм има прекрасни паркове, музеи, широки улици както във Виена, много хубави ресторанти кафета, съвсем близо е до е центъра. Прекрасни огромни апартаменти със морска гледка въобще много ми е любим.

Обсъждали сме с ММ варианта за гледачка и той се притеснява няма да се чувства добре да остави Лео с непознато момиче без опит.
Говорихме за куче и той не е съгласен кучето да е на детска градина за кучета, според него така кучето страда и т.н.
Истината според мен е, че понеже е станал късно родител и шанса  да успеем за друго дете е малък и той много много трепери за Лео. Съответно и прекаляваме с грижа и презадовошяване, но това е друга тема Simple Smile

# 723
  • Мнения: 2 111
Две в едно, времето, времето не е за мен там Grin А за ТМ - ако е младо и неопитно момиче го разбирам. Нашата е на 37 и има три деца. Филипинка е. Горещо ти препоръчвам, ако има там филипинки да потърсиш. Толкова са грижовни и внимателни, гледат децата като свои. Ние също не сме ги оставяли в началото. То става с времето. Обикновено го оставяш за няколко часа сами вкъщи да играят през деня и постепенно като свикнат един с друг, може и вечер. За кучето съм също съгласна - няма как да обясниш на едно куче защо е на "градина".

Якамоз, в Хамовники живеем. Благодаря за препоръките. Ще попрочета и за Монца Simple Smile

# 724
  • Мнения: 1 162
Здравейте ,идвам да попитам един въпрос.
Живея в Германия , тук детето може да вземе фамилията или на бащата или на майкат и доколкото разбрах до сега е по добре за тук да е с фамилията на майката.
Но понеже с таткото сме с различни фамилии -не съм взела неговата дали ще е проблем при записването в бг.
Ще има ли проблем при пътувания ?

# 725
  • Мнения: 2 603
Кучетата не мислят като хората и е грешно да им приписваш човешки качества. Те много бързо свикват с рутината и ако се оставят от малки някъде няма да има абсолютно никакъв проблем и страдание. То и децата като ги оставяш на градина често плачат колкото и да им обясняваш. Кучето не е така, особено ако се грижат добре за него няма да има никакъв проблем.

Сноуче, метнах бърз поглед на квартала,, да толкова големи улици тук няма, но зеленина определено има и според мен няма да ви се стори толкова труден Милано. Просто мъжа ти трябва да превъзмогне мнението си на римлянин. Joy

# 726
  • MI
  • Мнения: 11 803
Според мен мъжът на Сноуче надали точно заради зеленината е толкова доволен от новото място, повечето мъже са доста практични. Да стигаш за 15-20 минути до работа е безценно. Grinning Ние живеем наистина близо до работата на ММ, няма половин час пеша. Ходи с кола за да не диша толкова смига, защото трябва да мине по най-натоварените улици. Понякога му отнема половин час и повече с кола, ако излезе в час пик... И не сме в най-натоварените части на Милано и околности. Има колеги, които пътуват час и половина, два. Няма метро директно до работа, не е никак изключение.

# 727
  • Мнения: 2 111
Артемис, аз не само, че съм с различна фамилия от децата си, ами сме и с различна националност - те нямат БГ паспорти изобщо. За да не ти правят проблем властите е хубаво да имаш в себе си копие на акт за раждане. На мен не ми е нужен, защото в италианските паспорти на децата са записани имената на родителите, но знам много български родители, които носят в себе си при пътуване.

Нели, да бързото пристигане и прибиране от работа са безценни. Ние затова искахме да живеем в центъра. Той има колеги пътуват два часа в едната посока и два часа в другата, общо 4 часа на ден в трафика, за да стигнат до работа. Но ние и в Токио живяхме недалеч от офиса му. Обаче нямаше толкова паркове и градинки наоколо и това ни тежеше. Затова в Москва специално търсех такова място за живеене. А пък на децата градината е на 20 метра от вкъщи Animal Speak No EvilAnimal See No EvilAnimal Hear No Evil

# 728
  • MI
  • Мнения: 11 803
Сноуче, значи нямате проблем, виждаш къде се намира офиса и търсиш най-близкия хубав квартал. И в периферията има много приятни, с вили, зеленина, супермаркети и хипермаркети и т.н. Но ти и Рим има мисля. Щом бюджета не е проблем, наистина не бихте имали никакви проблеми от тази гл.т. според мен. Simple Smile Само и ТМ трябва да иска да се върне, разбира се, той си знае дали предложенията за работа в Италия и навън са му еднакво изгодни. Иначе ако е за децата, и в Генуа са ми казвали че има добри що американско училище, в което ходят предимно деца на дипломати, експати и т.н.

# 729
  • Наблизо
  • Мнения: 6 072
Сноуче,за гражданството-твоите дечица нямат ЕГН така ли? Че на нас ни предстои прибиране към Германия и Франция и аз не съм направила още акт за раждане.Аз нямам друго гражданство освен българското,а малкият има само чуждото за сега.

# 730
  • Мнения: 2 603
Моите деца също нямат егн и фамилиите са ни различни.

Да, според мен също в хубаво първо да се види къде ще работи и после да се търси жилище. Ние живеехме в периферията и мм стигаше за 20 минути на работа с метрото, беше наистина супер. После им преместиха офиса и сега пътува един час. Ако работи в центъра има бързи варианти и с метрото от съседните квартали. Аз просто казвам кои са хубави ако иска Сноуче да си ги проучва чисто информативно. В Милано обаче почти навсякъде има паркове и градинки или поне в хубавите квартали има. В центъра освен Семпионе има и парко Венеция, който също е много хубав за разходка, но за мен там е по-хаотично. Има и някои по-спокойни улици обаче, трябва да се гледа.

# 731
  • Мнения: 2 111
Нямат ЕГН, да. Никакъв проблем не е. По закон трябва да им дадем бг-гражданство, но неспазването на този закон не е обвързан с никакви последствия, тоест, ако нямат гражданство пак не могат да им откажат да влязат, защото са непълнолетни деца на гражданин. Аз смятам да им дам гражданство чак към 14 години, за да избегнем цялата бюрокращина около пътуването, когато децата имат ЕГН (пълномощни, паспорти т.н.).

Няма шанс ММ да пътува с градски транспорт - той си е любител на комфорта на автомобила. Проблемът е в това, че в сегашната фирма е почти нулев шансът да ни преместят в офиса в Италия, защото пазарът е много малък за неговото ниво във фирмата. Решението е или да търси работа в друга организация, на която главният офис е в Италия или да стартира собствен бизнес. По принцип имаме няколко идеи и се надяваме да реализиме поне една, та затова търсим възможни градове, в които да се установим и евнтуално да стартираме бизнесите си.

# 732
  • Мнения: 1 162
Благодаря за отговорите ,
аз искам да сложа моята фамилия  ,но се притеснявам в бг когато е регистрирам да не кажат нещо  ,нали при нас винаги фамилията нататкото носи ,да не кажат че не е негово дете Simple Smile

# 733
  • Мнения: 2 111
Дори в българия и 100% българчета могат да носят различна фамилия от на баща си. Баща ми, например, е с различна фамилия от своя баща. И до днес много семейства следват традицията да дават на децата си името на дядото като фамилия. Така че няма как да кажат по фамилия кой на кого е дете. Затова в акта за раждане са записани имената на родителите и месторежденията им. Не бива да се притесняваш за такива неща Relaxed

# 734
  • MT
  • Мнения: 538
Съжалявам за чаршафа предварително. И мерси за отговорите! Grinning

~Artemis~, доколкото знам, ако детето си има вече дадена/вписана фамилия, дори да е различна, трябва да се приеме и в БГ. И аз се притеснявах, но имаше някаква точка в закона, която позволява, ако родителите имат различни виждания, било то религиозни, етнически и блабла, то закона за българските граждани един вид "отпада". (А и като цяло, доста родители, които са българи, ползват първото име на дядото за "нова" фамилия) Аз лично пратих баща ми с пълномощно и всички документи, както и декларация за това как трябва да са изписани имената ми на кирилица(че ако объркат е доста сложна ситуацията), също и на дъщеря ми, подписани от нотариус. Малката няма презиме, защото щеше да звучи абсурдно на Български език.
Ето един рандъм пример как би звучало с побългарено презиме/или middle name/ на дете с италианско име: Франческа Джанпаулова Соттосанти .
Знам, че масово децата се пишат без нашите окончания в актовете за раждане, както и родителите, ако сключват брак в чужбина. Защото един вид се "приема" фамилята на бащата, която е примерно "Иванов", то и майката ще е "Иванов". Но в България при самото записване, ако кажете, че искате окончанието "-ва", ще ви го сложат и майката и щерката могат да си станат официално "ИвановА". Моя приятелка мина наскоро през това, информацията е от първа ръка, от Февруари месец.

Ох, как хубаво говорите за Италия. Официално да ви се оплача, че сме отново в самото начало на мислене, за това наше голямо бъдещо местене. ММ реши, че не ще да се прибира в Италия (от икономическа гледна точка сега, след короната). Донякъде е прав, донякъде си мисля, че не трябва да прибързва с толкова резки заявления. Аз обаче съм тотално объркана. Моята приятелка(която ще се връща сега) го бута да сме ходели във Варна или Пловдив, защото тя се прибира след месец и вече си е намерила работа, апартамент и бла-бла. Аз ако трябва да съм честна, бих искала да се прибера(просто е по-лесно да се виждам с нашите в този случай), НО не знам дали ще мога да свикна да съм заобиколена само с българи отново. Не знам защо имам и страх от площадките с деца и нашето махленско мислене, че можем да се бъркаме в на хората работата(и в аптеки, от лекари, училища, хранителни магазини и всякакви други места обвързани с администрация също). Има много плюсове, както и минуси. Някоя от вас да е от тези два града и да знае как стоят нещата с образование и работа, дори да е информация от приятели. Приемам всичко, за да мога да изтегля нещата на кантар. Мъжът ми май се навива, пък аз не мога да реша.

Също искам да кажа колко било хубаво да си на 30 часа, вместо на 40. Имам толкова свободно (с детето де) време, че не ми се връща на пълно работно време хиииич. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт