Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 75 937
  • 697
  •   1
Отговори
# 345
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Супер  много помагате. Благодаря! Моля кажете къде са ви правени снимките...В Горна баня ни правят за сколиозата винаги по 2 снимки - една до кръста и една надолу.... (и  още 1 в профил-за кифозата)....НЕ сме правили снимка в корсет, то след 3 снимки през 5- 6 месеца....

# 346
  • Мнения: 3 638
Снимкте са от Горна баня и Токуда. В Горна баня на нас ни правят 2 снимки профил и анфаз, предполагам, че понеже дъщеря ми е все още малка не се налага двойна снимка.

# 347
  • Мнения: 5 637
Да не би лекаря да е написал по 2 снимки.
На нас пак там са ни правили по 1.

# 348
  • Мнения: 3 638
Искам да ви покажа и снимка с първият ни корест, който е правен във Вип+, да видите как въобще не коригира, за разлика от другия по-горе и ако не бяхме проследили щяхме да си останем с него дълго време...

Тук освен снимката имахме и преглед при Ябалански, който потвърди, че корсета въобще не коригира, кривата е същият градус със и без корест и според него дори е направен прекалено малък за дъщеря ми.
Аз забравих да разкажа и за стелката.
При правенето на втория корсет в Загреб, установиха 1 см разлика в краката и й изписаха стелка. Мярката на корсета беше взета със стелката, после направихме и обувки за вкъщи със стелки. Твърде вероятно и изравняването на дължината на краката да е дало такъв добър резултат, заедно с шрота и корсета.
Сега като й гледам снимката виждам, че разликата която имаше в тазобедрените стави вече почти я няма. Може би няма да ни се наложи да носи стелка повече.
Ще видим като направим новия корсет как стои въпроса и със стелката.

# 349
  • Мнения: 249
Привет момичета. Минавам да кажа, че операцията на моето дете при Яблански приключи успешно. Всичко е наред, тя вече е в много добра форма. Много сме щастливи всички у дома, и най-вече детето. Екипа е повече от професионален, нямам никакви оплаквания от престоя ни в болницата и отношението на персонала и доцента към нас. Сега ни предстои кандидатстване за ТЕЛК. Благодаря на всички за помощта, снимките и насоките, които ми изпращахте!

# 350
  • София
  • Мнения: 5 184
Ренка, браво! Чудесни новини и при вас! Дано всичко върви по план за детенцето ти!
Да са живи и здрави всички отдадени на децата специалисти!

Аз, вдъхновена от последния пост на anbibian, да попитам :
Къде да отидем за стелки, ама истински. При ортопед д-р Кацаров мериха с подръчни материали,  изключително непрофесионално (не помня дали беше с дърводелски или шивашки метър) и казаха, че разликат в дължината е в рамките на нормата,  около 6-7мм. Настоях за по-сериозно, поне повторно измерване - вече били измерили два пъти. Толкова аматьорско нещо...
После отидохме в ателие за стелки и като споменах за 6-7 мм, жената отказа без лекарско назначение да прави стелки.

# 351
  • Измир
  • Мнения: 641
Ренка, чудесни новини!
Бързо възстановяване на детенце 🙏!

# 352
  • Мнения: 3 638
ЗаСлон 6-7 мм може би наистина не се налага стелка. Забравих до колко см. не се смятало за проблем. При нас, обаче се получи една разлка във височината на тазобедрените стави, тя се вижда на тази снимка, която е с по-големия градус и за да изравянт тазобедрените стави, сложиха стелката.
Но всеки ортезист си има неговите методи на работа. Факт е че при нас всичко е точно за момента, последната снимка сме я правили без стелката.
За домашните обувки правихме стелка в Ортотех, идентични са с тези които ни направиха в Загреб, даже цветовете които ни предложиха бяха подобни.
Там се стъпва в калъп от пяна, трябва да носите обувките, за които се правят стелките.

# 353
  • Мнения: 68
Здравейте,
Може ли малко повече информация за лечението на сколиоза след края на пубертета? Аз съм на 20 години и имам сколиоза. Най-вече ме интересува дали може да се оперирам и ако да, каква е цената на операцията при д-р Яблански? Благодаря предварително.

# 354
  • Мнения: 5 234
Удачно ли е да заведа дъщеря ми профилактично на преглед при д-р Яблански, на 14 год. е?

# 355
  • Мнения: 5 637
А защо да не е удачно?
Какво Ви притеснява?

# 356
  • Мнения: 5 234
Чудех се дали се занимава с профилактика или само с доказани проблеми.

# 357
  • Мнения: 5 637
Реално, не знаете дали има проблем детето, така ли?
Не виждам причина, ако имате съмнения да отлагате преглед. Даже колкото по-скоро, по-добре. Дано всичко е наред.

# 358
  • Мнения: 165
Здравейте, на 36 година съм и преди две години родих едва сега разбрах, че имам сколиоза. Никои досега не ми беше казвал, а и не съм имала сериозни проблеми, само ме е наболявало от време на време, докато не родих. Започнаха болки в кръста почти постоянни, изпратиха ме на физиотерапия и казаха да правя упражнения. Има ли някои с оплаквания и да успява да задържи състоянието да не се влошава, как се справяте. Сигурно се повтарям, но не мога да изчета всички теми.

# 359
  • Мнения: 255
Здравейте, дъщеря ми е на 12 години и преди 2 седмица и откриха сколиоза 22 градуса.Лекаря препоръча корсет с който само да спи. Търся специалисти в София и терапевти във Варна. Много страници прочетох останах с впечатлението че се препоръчва Чолов.Моля за препоръки!

Общи условия

Активация на акаунт