Кървене при бременност, утрогестан, дуфастон...

  • 610
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте,бих искала да получа съвет от вас,ще бъде безкрайно благодарна ако ми помогнете! Август 2018г. Имах мисед аборт за първи път,след това януари 2019г. отново... от февруари/март (не помня точно) подновихме опитите..е получиха се нещата..отидох на 05.08 на преглед има бременност започнах да пия фолиева киселина 1×1,утрогестан 2×2 вагинално и папаверин 3×1,ноо днес сутринта като се събудих видях кафеникаво течение,първо само след ходене до тоалетна,а след това и по превръзката инах,но малко. Обадих се на докторката обясних тя каза да започна дуфастон 3×1 и но-шпа на 8 часа × 2 ии само лежане без пътуване,без ставане само до тоалетна,до тук изпълних всичко течението намаля доста,на моменти дори няма нищо,но до преди 3,4 часа ме боляха доста гърдите,а сега въобще. Моля ви дайте мнение какво става???
П.С в 5 г.с. съм
Много благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 13:41 от Не се сърди, човече

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
След двата аборта прави ли изследвания за тромбофилия?
Най-вероятно има отлепване и това се случва доста често. Утрогестан, дуфастон и папаверин + но шпа би трябвало да помогнат. Лежи и почивай. Трудно е, но се постарай да не мислиш най-лошото.

# 2
  • Мнения: 51
Правих доста изследвания,но за тромбофилия не,защото ако проблема беше в това докторката каза че ще ги губя в по-късен етап. Уж всичко е наред...

# 3
  • Мнения: 462
Здравей, аз също като теб има спонтанен аборт и след това кухо яйце. След година пак забременях и всичко беше на ред, докато в 9г.с.не изкървях ужасяващо много. Веднага ме приеха в болница и лежах 3 дни на най високата доза хапчета и инжекции за задържане. Имах отлепване на плацентата. Последва домашно лечение с лекарствата, които ти си написала и много лежане, поне още месец и нещата се оправиха, дори последните месеци тичах като кон и помагах с ремонта в къщи.
Резултат: дъщеричка почти на 2г.
Много спокойствие, почивка и без много притеснения, това се иска от теб

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Правих доста изследвания,но за тромбофилия не,защото ако проблема беше в това докторката каза че ще ги губя в по-късен етап. Уж всичко е наред...

Ами смени си докторката. Много сме с два аборта в 6,7,8 гс. с установена тромбфилия. Дано всичко ти е ок.

# 5
  • Мнения: 51
Много,много ви благодаря! Дано и при мен всичко се оправи Simple Smile

# 6
  • Мнения: 532
Според мен, ако има възможност нека те видят, да нямаш отлепяне. И при два последователни миседа е било все пак хубаво да се пусне тромбофилия ... Аз в момента съм с третата Б, след две неуспешни такива и единственото, което се откри и нискорискова мутация на тромбофилията. Сега съм на нмх от началото на Б. Също получих кървене, като при цикъл около 5 седмица, след което имах кафяво течение около 2-3 седмици. Когато това стана веднага отидох и ме гледаха, видя се че няма отлепяне, гледаха и шийката, която беше затворена и ме пратиха вкъщи. Та все пак е хубаво да те прегледат. Относно гърдите... аз вчера бях на преглед от паника, че спря да ми се гади и да ме болят гърди, та се оказа фалшива тревога, всичко си беше наред! Успех, стискам ти палци всичко да е наред този път!

# 7
  • Мнения: 51
Още в петък съм при докторката! А ако евентуално има отлепяне..какво следва?

# 8
  • Мнения: 532
Лекарства, лежане и пазене .. Дано все пак нищо няма 🙂

Общи условия

Активация на акаунт