Кюретаж и забременяване след това - тема 81

  • 20 309
  • 754
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 381
Здравей Надя, и съжалявам за това, през което е трябвало да минеш.
При мен нещат бяха мноого сходни.
Преглед в 6+0 и видян сърдечен ритъм. След това малко зацапване и изписан утрогестан вагинално 2*2. След почването на утрогестана зацапването се засили и след 5 дена спонтанен. Като през тези 5 дена ходих пак на преглед и до последно имаше пулс. Sad
При мен основен заподозрян са НК клетките или поне така ми се струва като гледам реакцията на лекарите. Имам и някои фактори рискови от тромбофилията. Та предполагам, че е било нещо комплексно.
Аз също като теб влезнах в тази тема разбита и гола и боса от към информация. Но като се събереш, ще имаш време да прочетеш и да се насочиш към специалист - имунолог. Flowers Hibiscus

# 646
  • София
  • Мнения: 7 490
Да, то реално супер бързо е станало всичко... няма за какво да се хванеш даже като симптом. Проблемът може да е всякакъв, дори и настинката..
След първия нормален Ц пусни отново микробиология, антибиотик се пие с противогъбично, за да няма проблем.
След поне 2-3 нормални Ц можеш да пуснеш контролно ТСХ, вит. Д и Б12, да проследите овулация при АГ (фоликуметрия) и 7 дни след деня на О да пуснеш Прогестерон.

# 647
  • Мнения: 441
Докторката ми каза само да продължа с ФК, та пия витамини Фемибион 1 те са с метилирана фолиева киселина. Тъй като не живея в България, тук трябва да имаш поне 2 аборта, за да те насочат за изследявания... Няма как сам да си ги избеереш и правиш, а в момента няма как да се приберем до България. Аборта ми беше в 8г.с., защото плода беше спрял развитие в 6г.с. и така и не чухме пулс... И тук казват, че на повече от 50% от жените се случва поне един аборт в живота. Имам едно здраво родено детенце, бременност с него ми мина до 18 г.с. бях на Утрогестан (прогестерон) и всичко беше наред. Сега не пиех нищо освен ФК. След аборта казаха, че просто ембриона е спрял развитие. И за това питам дали при втора бременност са ви изписали нещо?

# 648
  • Мнения: 5 381
Оф, забравих да добавя нещо, което за мен е много важно.
Пусни ДНК тест за микоплазмии - уреаплазма парвум и ураелитикум и микоплазми две. Тв често се спрягат за проблем и възможна причина за спонтанни аборти в ранна седмица.
Хубаво е да се изследвате и двамата партньори. За жалост ДНК изследването е малко скъпичко. От 80 до 120лв варира, като твоят човек може да даде еякулат, а при теб задължително трябва цервикален секрет.
И имай предвид, че тези гадинки не се улавят в обикновенна милробиология.

# 649
  • Мнения: X
delisardeli , знам, знам, аз съм в темата от 2011г., но просто се стараеш да я пускаш, систематизираш, допълваш и т.н Hug

Межудругото, аз бях 2 седмици на антибиотик след абразиото и на 5-тия, 10-тия ден имах изписано и противогъбично, което ме кара да си мисля, дали именно този антибиотик не е изчистил някоя вероятна инфекция, като урея/микоплазма? Или се филмирам твърде много? Как мислите?

Надя, не мисля, че Шейново е мястото за последващи консултации, най-добре се ориентирай към репродуктивна клиника.
А, иначе за изследването на уреяплазма, микоплазма, трихомони, хладимия и други показатели, аз дадох веднъж 170 лева от вагинален и цервикален секрет- двата секрета се изследват едновременно/ и още 190 лева от менструална кръв, което изследване показва и други инфекции и т.н. Има ги в сайта на Геника, писала съм, моля да ме извиняват тези, за които се повтарям.

# 650
  • София
  • Мнения: 7 490
mommy_v,
Аз почнах с изследванията за тромбофилия още след 1 аборт, но при мен беше в 12гс и имаше конкретни симптоми. Никой не ми ги е "изписал", отидох и си ги пуснах. След това видях, като видях че има проблем и почнах да ходя на консултации. Продължих с имунология, хормони, витамини и др., вече предписани от репродуктивен имунолог.

В 6гс може причината да е всякаква, най-често случайност, затова обикновено никой нищо не изписва, а казват "опитайте пак".

На първа страница има списък с изследвания, ако имаш желание и възможност да пуснеш някои.

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 14:26 от delisardeli

# 651
  • Мнения: 5 381
Antoanelly, по това, което аз знам микоплазмиите в зависимост от вида са податливи на точно определени антибиотици.
Ако си имала късмет да те лекуват с някой от тях, може и да се е махнала. Въпреки това ми се струва малко вероятно, ама знаеш ли.
В Бодимед пакетът за микоплазмии и разни други полови предавани е 120лв.

# 652
  • Мнения: X
Да, точно така, Рокет, от определени и моя беше точно от тази група антибиотици, понеже самият доктор го спомена , като вариант, от там се замислих, но уви ММ не е пил антибиотик и сме с отрицателни резултати. Интересно ми е дали е възможно да съм имала, ММ да е нямал и с антибиотик да съм го изчистила, или не ми е интересно, а по-скоро искам да намеря отговор на въпроса "Защо и какво го причини" някак подсъзнателно. Simple Smile

За мен в случаи, като нашите трябва човек много да чете и да се самоинформира, отделно и задължително е правилните специалисти, но в никакъв случай да се оставя неинформиран.

# 653
  • Мнения: 214
Момичета, в коя лаборатория да пусна изследване за тромбофилия виждам, че има разлика и в цените и в това, което включва изследването? Гледам Рамус и Цибалаб...

# 654
  • София
  • Мнения: 7 490
Най-евтиното е в Майчин дом, на 2 етаж вляво от регистратурата, пише Генетика, 103лв за 4 фактора, пращат резултата по мейл + имаш консултация с генетик след това.

# 655
  • Мнения: 292
Момичета,

Току що говорих с една акушерка от Надежда, чиито контакти ми дадоха познати.
Записа ми час за 13.11 при д-р Теодора Тихомирова.
За прегледа при нея трябва да отиса със :
За мъжа :
- изследване за спин, хепатит, сифилис
- спермограма от Надежда
За жената :
- изследване за спин, хепатит, сифилис
- FSH, LH, E2 направени на ден 2 или 3 от цикъла
- TSH, FT4, TAT, MAT, пролактин направени на ден без цикъл
- VIT B12  и ИР

Какво мислите?
Няма ли да е рано да ги правя само месец след аборта, според акушерката...не, но все пак са хормони, още са в хаус?
Колко струват горе долу тези изследвания, има ли шанс някое да мине по каса с направление от личната и коя лаборатория препоръчвате?
Имате ли мнение за тази лекарка?
Благодаря мн за подкрепата и коментарите ви.

# 656
  • София
  • Мнения: 7 490
Рано е, няма да са ти се нормализирали хормоните още, даже не е ясно дали ще ти е дошъл първия цикъл дотогава. И честно казано, Надежда е последното място където да отидеш. От личен опит споделям.

Списъкът с изследвания е добър, но е за хора, които не могат да забременеят.
При вас проблемът е друг.
Има къде по-належащи неща от спин, сифилис и хепатит.

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 15:11 от delisardeli

# 657
  • Мнения: 449
Здравейте момичета днес минах при доцент Русев назначи ми доста изследвания нооо ми направи доста добро впечатление мисля че този път съм на правилното място каза че според изследванията ще назначи лечение и да се надяваме че и на нашата улица ще изгрее слънчице един ден🤗

# 658
  • Мнения: 5 381
Надя, аз не мога да коментирам по самите изследвания, но имам малко опит с направленията.
Личният може да ти пусне направление за доста малка част от тези хормони. Моят ми даде само за ТСХ. Най-добре да ти направи направление за ендокринолог, който има повече правомощия.
Относно цените, различни са в различните лаборатории. Зависи кои имате в твоя град. Провери в сайтовете, защото всички имат ценоразпис и можеш да се ориентиаш.
Лично на мен ми се струва, че ви пуска някои странно изследвания- визиам Спин, сифилис и хепатит, а не пуска важни като АМХ, ДХЕА, Тестостерон и др. Но пък може би работят по друга методика в Надежда. Simple Smile

# 659
  • Мнения: 86
Скрит текст:
Момичета, запазих час са Сигридов, но не знаех, че първо трябва да мина на преглед при доц. Русев... задължителна ли е консултация с него?
И забравих да попитам - колко струва първият преглед при доктор Сигридов и как протича?

Веси, надявам се да си добре и по-спокойна. Щом всичко е наред, от тук гледаш само напред и мечтаеш за ново, по-щастливо бъдеще.  Hug

Моята сага с психоложката приключи. Няма да я посещавам повече. Ще ходя при моя приятелка, която първо ми беше психолог, в последствие години след като беше приключило лечението станахме приятелки и с нея имам изградена чудесна връзка като лекар-пациент. Имам й страшно много доверие, защото след лечението предишния път, макар и за неща, които не бяха особено сериозни, но за възрастта ми тогава ми се струваха огромни, постигнахме много добри резултати и много ми помогна. Не исках сега да ходя при нея, защото ми е неудобно, защото не иска да й плащам. Като й казах нейната колежка какви ми ги е наговорила, се хвана за главата и ми каза, че я е яд, че ми я препоръча и ми се извини. Та чакам да ми се обади кога е свободна и ще се видим.
След няколко дни стават точно 3 месеца от загубата. Мъчно ми е. Натъжавам се. ОНзи ден ме попари една мисъл - вече трябваше да съм в 9 месец и да го чакаме. Наши познати скоро ше им се роди детето и ми е много напрегнато. Не завиждам, но ми е много мъчно, че не се случва и на мен.
Искам вече да минава това време, да дойде момент, в който ще ни кажат, че сме готови за нов опит. Минаха едва 3 месеца. Ще има да чакаме още половин година, а времето минава толкова бавно. Все още съм без работа. Когато е хубаво времето, излизам на разходка, но съм сама, защото всички са на работа. Чета книги, гледам филми, готвя, домакинствам и в това се състои ежедневието ми.
Започнах да пия Ацетил Л-Карнитин по препоръка на моята репродуктивна. В Бг са 48 лв. 50 таблетки и ми стигат за 20 дни. Поръчах си от Америка и 100 таблетки с доставката ми излизат към 35 лв. Не помня дали писах, но имало добри резултати с образуване на фоликули, ще видим.
Този цикъл ми беше първия и ме болеше страшно много. През нощта ставах да пия болкоуспокояващи, че направо не се търпеше. След 2 дни съм на преглед, на 20 ден от цикъла, да видим какво е положението и дали пак ще пия противозачатъчни за предизвикване на цикъла.
когато ходих за пръв път не бях ходила при доцент русев но доктор Сигридов ми каза че е било добре първо през доцента да мина, ехограф консултация преглед 100 лв всичко продължи около 40-50 мин

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 09:57 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт