Захранване - въпроси и отговори - тема 6

  • 30 817
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 462
Аз за първи път дадох, когато беше на около 1г.и 8м.

# 661
  • Мнения: 101
На коя марка си ползвала 1ца?

Не съм напълно съгласна. От АМ до АМ има огромна разлика. Моята педиатърка ми каза да си ползвам 1-ца до края.
СЗО препоръчва кърмене до 1 год и АМ до 2годишна възраст, никъде не се споменава за кисело мляко

Aptamil profotura, най-добрият продукт на Аптамил, мисля, че го няма в България

# 662
  • Мнения: 953
Кой както си прецени. Аз съм попрочела доста, дядо ми беше пчелар, имам истински мед и въпреки това съм преценила тази възрастова граница, за да избегна възможни проблеми за детето.
Относно Аптамила, този, който е на пазара у нас е възможно най-добрият вариант АМ. Пак след доста четене и проучване. Нека не си налагаме мненията. Има въпроси - всеки отговаря.

# 663
  • Мнения: 775
Ние сме на аптамил от самото начало, този специално не съм го виждала в бг. Сега сме на 2 пронутра, най си му харесваше а.р, но педиатърката ни каза да минем на 2

# 664
  • Мнения: 101
Ние до 8 месец бяхме на 1, но реших да минем на 2-ка, защото сравних стойностите и прецених, че не е маркетингов трик. И аз съм много доволна, от ден едно сме на това мляко и да чукам на глава нямаме проблем. Сега е на 10м, 3 пъти на ден пие мляко, 2 пъти яде пюрета.
Малко ме притеснява това, че предпочита гладко пасираните, от скоро яде и такива с парченца, но не с такъв апетит, както другите. Понякога прави физиономия все едно се дави, но като цяло ги яде. Трябва ли да настоявам да ги яде или по-плавно да я карам?

# 665
  • Варна
  • Мнения: 25 350
2-ката не е маркетингов трик, а е съобразено с нуждите на детето след навършване на 6-месечна възраст. То е частично адаптирано и с променен състав и съотношение на елементите спрямо 1-цата.
За гладкопасираните пюрета - има и такива деца, моят син беше от тях. Трудно се научи да дъвче, трудно се научи и да отхапва. В чудо се бях видяла... Мисля, че от настояване няма полза, някои деца просто се давят от парченцата и това е. Все ще прояде в някакъв момент. Опитвай с по-едри парченца, но не настоявай на всяка цена.

# 666
  • Мнения: 77
Мами дайте някоя рецепта за захранване с мед

Колко е голямо детето?
1 годинка и месец

# 667
  • София
  • Мнения: 13 825
Понеже имаме близък пчелар, който е събрал много информация за меда и му имаме доверие, не сме давали и ние мед преди 3-годишна възраст. След 2,5 г. сме давали единствено под формата на добавка при готвене, но в чист вид след 3 и то по малко първоначално в чая или млякото, после на филийка, а след това  по 1 ч. л. всяка сутрин по време на студените месеци.

# 668
  • Мнения: 254
Момичета много благодаря за отзивите на въпроса ми за адаптирано мляко или кисело. Честно казано сега малко се обърках, но ще пробвам и двата варианта и ще преценя кой възприема детето по-добре!

# 669
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Мами дайте някоя рецепта за захранване с мед
Колко е голямо детето?
1 годинка и месец
Мляко с овесени ядки и мед, чай с мед, домашни меденки, лъжичка мед, ако се разкашля и т.н. Не е нужно специално да мислиш как да го захраниш, все пак медът не се яде с черпака.

# 670
  • Мнения: 894
Момичета, помагайте - бебка е на 7 месеца и отказва АМ. Не сме го сменяли, но захранваме. Пюре изяжда 125гр в 10 и после 200гр каша в 14.00. След поредният отказ да си изпие млякото в 18.00 и дадох 125 пюре и го излапа. Какво да правя обаче с другите 2 хранения - в 6 и в 23 ?

# 671
  • Мнения: 46 666
Какви течности пие?

# 672
  • Мнения: 894
Това е проблемът - приема 120 мл с кашата, тъй като добавям АМ. Предлагам вода през час, но максимум 20мл вода да изпие за целият ден. Преди малко пак беше голям рев. Смених 3 вида биберони, опитвах с чаша, сламка, лъжица.. вкуси ли млякото и до там. Изпила е само 30мл и сега ще чакам да ме събуди през нощта и пак да опитам. Няма още зъби, но нито венеца е подут, нито нещо се напипва. Утре ще отидем и при педиатърката, дано ни насочи към някаква причина..

# 673
  • Мнения: 775
Ние сме имали същия проблем. Първият път, когато го изписаха от болницата(бяхме там 3 дни с ларингит). Отказваше мляко и всякакви течности, но пюренца си хапваше. Реших, че в от стреса, след една седмица всичко беше ОК. Но след време пак отказа млякото, давала съм му с лъжица, със спринцовка, слагала съм бисквитка, меших с пюрета, каши, колкото да докара прилично количество мляко за деня, вода също съм давала със спринцовка, притеснявах се да не се обезводни, след дни отново всичко беше наред, иначе през цялото време е бил жизнен, весел и игрив, за това педиатърката не се притесни. И сега От време на време не си изпива млякото и много му се мръщи(Пие само сутрин и вечер), за това всичко му приготвям с ам. Скоро ще прави 9 месеца.

# 674
  • Мнения: 2 840
При моето бебе е точно обратното, 7++ и не иска пюрета. Само АМ
Педиатърката каза да заместя 2,3 хранения, аз все не мога....
Давайте съвети - с този биберон с дупки какви плодове и зеленчуци слагате, варени или сурови?

Общи условия

Активация на акаунт