Приема се, че са една добра алтернатива за пушачите, които не искат да се откажат от вредния си навик, както и за хора които желаят да откажат цигарите по по-безболезнен начин.
Едно по-малко вредно "пушене".
Линк към старата тема
Ще се опитам да изброя най-често използваните, като искам да подчертая, че това е мое лично мнение на базата на изчетеното и личният ми опит, който вече е малко над 3 месеца /ура!

- Батерия е долната част на цигарата. Може да бъде с различна големина /дебелина, дължина/ като правилото е, колкото по-голяма е, толкова по-мощна, съответно ще издържи по-дълго време с едно зареждане. Почти всички масови /и не само/батерии са с резба 510 - нещо като стандарт. Това е важно, защото на такава батерия може да сложите почти всеки изпарителен елемент. Съответно вероятността батерията да не е съвместима с изпарителното устройство е малка. Различна е резбата на новия модел eCab на Joyetech. Тоест на батерия на eCab, не може да сложите картомайзери или атомайзери eGo, CE+, DCT, Kanger T2 и т.н. /не мога да изброя всички щото са ужасно много/ без преходник.
- Атомайзер е елементът изпарител - частта, която преобразува течността за електронна цигара в пара, която инхалираме.
- Пълнител е елемент, който задължително се използва с частта атомайзер и това всъщност е контейнерът, който съдържа течността която изпаряваме.
- Катромайзер е елемент който реално представлява комбинация от атомайзер и пълнител в едно общо тяло. Тук моделите са мнооого и от тук започва кашата

Има няколко големи фирми и много малки фирмички които произвеждат електронни цигари и елементи за тях с различни имена, но като принцип на устройствата ползват почти едни и същи, съответно и външния вид на устройствата са идентични.
Тук тънкият момент е в изпълнението на устройството - до колко качествено е изработено или до колко качествено е изимитирано.
Тъй като от снимка е трудно да се разпознае качественият продукт, залагаме на магазини с изградено име.
Течностите:
Тук също има голямо разнообразие от производители /знайни и незнайни/ и според мен акцентът за избор, задължително трябва да падне на такива с доказан произход, защото реално изпаренията от тях е това което ни влиза в дробовете.
Най-известните които продават на българския пазар са на:
FlavoutArt /италиански/ - продават се както готови течности, така и отделно бази и аромати, които да си овкусите сами.
Inawera /полски/ - важи същото като горните.
Dekang /китайски/ - продават само готови течности. Ако видите че ви ги забъркват пред вас като в база сипват аромат - това не е оригинална декангска течност!
Hangsen /китайски/ - тук нямам много инфо, защото не съм купувала и не съм ги опитвала, но опитните потребители казват че са добри.
LA-Vape /български/ по мнения на потребители, добри течности и хубави аромати.
Ако пушите слаби до средни като сила тютюневи цигари, започнете с 6-11мг/мл никотиново съдържание.
Ако пушите нормални до средно силни "тютюнки", пробвайте - 11-18мг/мл, ако пушите силни "аналогови" цигари, пробвайте -18-24мг/мл течности.
Взимайте си първоначално малки разфасовки - 10мл, защото откриването на вашата течност не е лесно

Това са магазините, които предлагат качествени електронни цигари и консумативи за тях както и течности.
Бази и аромати:
Много от нас предпочитаме да си бъркаме сами течностите. За целта служат т.нар. бази и аромати, с които се овкусяват като по този начин, получените разтвори са с процентно съдържание на аромат и никотин според личните потребности.
Базите които се продават в чист вид (неовкусени) и готовите течности се състоят от няколко компонента.
PG - Пропилен гликол - дава добър удар на течността и са добър носител на аромата, но дава малко пара
VG - Глицерин - дава много пара, но носи по-лошо аромата (усеща се доста по-слабо) и не дава добър удар
VPG - смес от пропилен гликол и глицерин, в повечето случаи съдържа и % вода. Най-балансирана и най-предпочитана.
Бази и аромати за овкусяване продават FlavourArt и Inawera. Dekang НЕ продават отделно бази и аромати.
Много магазини хитруват и продават течности, които те са овкусявали като готови, фабрични, така че внимавайте от къде купувате!!!
http://www.gigadrinks.com/ Пловдивски магазин, доставя с Еконт до цяла България. Реална гаранция на батериите 18 месеца.
http://www.pv-bg.com/ Софийски магазин. Желателно е поръчките да се правят онлайн. Нямат официално магазин с изложени продукти, за това поръчките се доставят със Спиди или се взимат от офиса. Реална гаранция на батериите 12 месеца.
http://e-pushcom.net/ Варненски магазин. До колкото знам съвсем скоро са отворили "аналогов" такъв.
http://www.bgvape.com Електронен магазин с 6 месеца гаранция на батериите.
Никотиновите течности и бази са токсични и опасни за деца и животни, така че ги съхранявайте на недостъпно за тях място. Вие също трябва да внимавате, ако попадне течност върху кожата или в устата, изплакнете обилно с вода, а при забъркване на собствени течности, е препоръчително да ползвате ръкавици.
Не знам дали е коректно да се дават и адресите, за това за сега без, ако някой не може да ги открие, да свирка на лични ще обяснявам

Обратно в тема N8