Първа кола

  • 22 584
  • 334
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 298
Здравейте! "Млад" шофьор съм и ми е необходим малък автомобил за градски условия. Държа да е на бензин, с ръчна скоростна кутия и естествено икономичен и с евтина подръжка 🙂. Бюджета ми е ограничен. Пред дилема съм какъв да бъде : Opel Corsa, VW Polo или VW Golf? 🤔
Моля, за мнение и препоръки!
По принцип има и други коли за градски условия , но щом си се спряла на тези значи ти харесват .
За да те посъветвам обаче дай повече подробности .
И трите марки имат разнообразие от модели двигатели , година на производтсво  и т. н.



доста категорично се изказваш, за коли и цели марки на принципа ,,един човек каза,,
не мисля , че е коректно към питащите да давате оценки, без да сте запозната с дадените автомобили


Ако искаш да се научиш да караш - ръчка, по възможност дизел. По трудно гасне.
2017 ма изкарах шофъорските. И оттогава карам автоматик. Не мога да потегля в момента с ръчна. Съвет просто
п.п. С ръчна и аз не мога да тръгна , обикновенно първо я освобождавам

То не е за хвалене, да ти кажа. Шофьор от 2 години, а не може да кара  кола с ръчни скорости.
За мен добър шофьор означава да не правиш разлика между бензин и дизел, нито между ръчна и автоматична скоростна кутия- качваш се и караш! Не да се тюхкаш колко лесно гасне бензинката или пък да не можеш да караш с три педала!
Hands Clap  Точно така е

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 07:28 от Тинти Минти 630251

# 91
  • Мнения: 452
Здравейте! "Млад" шофьор съм и ми е необходим малък автомобил за градски условия. Държа да е на бензин, с ръчна скоростна кутия и естествено икономичен и с евтина подръжка 🙂. Бюджета ми е ограничен. Пред дилема съм какъв да бъде : Opel Corsa, VW Polo или VW Golf? 🤔
Моля, за мнение и препоръки!
По принцип има и други коли за градски условия , но щом си се спряла на тези значи ти харесват .
За да те посъветвам обаче дай повече подробности .
И трите марки имат разнообразие от модели двигатели , година на производтсво  и т. н.



доста категорично се изказваш, за коли и цели марки на принципа ,,един човек каза,,
не мисля , че е коректно към питащите да давате оценки, без да сте запозната с дадените автомобили


Ако искаш да се научиш да караш - ръчка, по възможност дизел. По трудно гасне.
2017 ма изкарах шофъорските. И оттогава карам автоматик. Не мога да потегля в момента с ръчна. Съвет просто
п.п. С ръчна и аз не мога да тръгна , обикновенно първо я освобождавам

То не е за хвалене, да ти кажа. Шофьор от 2 години, а не може да кара  кола с ръчни скорости.
За мен добър шофьор означава да не правиш разлика между бензин и дизел, нито между ръчна и автоматична скоростна кутия- качваш се и караш! Не да се тюхкаш колко лесно гасне бензинката или пък да не можеш да караш с три педала!
Hands Clap  Точно така е
значи имаш още какво да учиш...
Тръгва се на ръчна, но колата върви по мудно и се мъчи...




Но все пак имах предвид ръчни скорости, а не ръчна спирачка... но както и да е..

# 92
  • Мнения: 15 572
Според мен нов шофьор задължително трябва да започне да кара на ръчни скорости, за да се научи да кара. Следващата кола може да е автоматик, защото лесно се свиква от ръчка на автомат. Но обратното е много, много трудно и ако не е свикнал шофьора, и му се наложи ще стане лошо.

# 93
  • Мнения: 452
Аз лично съм на друго мнение, че е хубаво да се почне с автоматик. А именно да се научи да не изпуска завои, да следи дистанции, да не минава с несъобразена скорост  итн. Но това си е мое мнение..

# 94
  • Мнения: 5 639
Никакъв зор няма да се мъчиш с ръчка, това са отживелици.

# 95
  • Мнения: 452
Никакъв зор няма да се мъчиш с ръчка, това са отживелици.
то и на мен не ми пречи да карам октавията на мъжа ми, с ръчни скорости е... ама е дизел и трудно гасне... но по голям кеф от автоматика ням

# 96
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 306
То зор няма да се мъчиш, ама шофьор ли си в истинския смисъл на думата, ако не можеш да шофираш кола с ръчни скорости?! Ама честно!

# 97
  • Мнения: 298
Авторке , ако искаш да станеш истински шофьор ,а не просто елемент пречещ на другите в движението ,  никога не си купувай автоматик или дизел заради причините изтъкнати от по- горните постове

# 98
  • Мнения: 452
Joy
Авторке , ако искаш да станеш истински шофьор ,а не просто елемент пречещ на другите в движението ,  никога не си купувай автоматик или дизел заради причините изтъкнати от по- горните постове



JoyJoyJoyJoy


Това дали ставаш или вервайте ми няма значение кола с каква скоростна кутия караш... ако имаш мисъл в главата караш качествено .... ако я нямаш и на жигулито на дядо да се качиш и за 30 години да го караш пак няма да станеш шофьор

# 99
  • Мнения: 298
Laughing хе хе хе наистина трябва мисъл в главата и въобще не се учудвам , че не си разбрала поста т.е. не е проблем да караш   дизел  или  автоматик Sweat Smile

# 100
  • Мнения: 104
vita, Изключително точен и изчерпателно зададен въпрос, след като и трите посочени имат по поне 6 поколения и да кажем общо 100 различни двигателя.
ralitsa_bv не виждам причина вида скоростна кутия да помага да не изтървеш завой, или да даде умения, които се учат. Мисленето и шофирането са свързани процеси, но е много добре да се добави и някой друг пакет правилни умения, за да се допълни картинката.
Карането на ръчна скоростна кутия за начинаещ все повече се смята като отживелица, но все пак мисля, че карането на ръчни скорости ти дава по-ясна представа как се движи машината. Това са бонус умения и знания, които не вредят, а по-скоро помагат.
Примерно, уменията ми да карам кола без системи за сигурност са ми дали знания какво да правя с газта и със спирачката през зимата и в по-хлъзгави условия. Сега се старая да намирам лимита на на сцеплението преди тези системи да се задействат и така подпомагам за по-доброто поведение на автомобила, когато се наложи.  Не скачам на спирачката и не чакам АБС да си работи, а натискам близо до момента на работата му, пример.

# 101
  • Мнения: 8 534
Последно харесах Opel Corsa 1.2i /80кс/, година 2008, бензин, ръчна, Евро 4, Хечбек, две врати.
Мнения?

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 00:16 от vita

# 102
  • Мнения: 452
Последно харесах Opel Corsa 1.2i /80кс/, година 2008, бензин, ръчна, Евро 4, Хечбек, две врати.
Мнения?
Карам Опел Корса. Не е същия модел, но са ниски коли. Вариант да я качиш на тротоар или да минеш през подобен сняг, който наваля тези дни из София е труден без да я подпреш отдолу.
Bitmad за някой хора се събират много последователности, които трябва да направят и изпускат някои неща.

# 103
  • Мнения: 104
Карам алфа мито, която е на базата на корса д (въпросната) и гранде пунто, дори имат общи части с опел адам. Не съществуват проблеми със снега от тези дни, дори се наложи да се кача по непочистен път този петък. Един кашкай едвам се добра до там. Всички коли бяха с прилични зимни гуми.
Нямам неизмерима нужда да качвам тротоари с каквато и да е кола в българия, че и напоследък вдигат коли паркирали по тротоари. Съгласен съм ,че е нисичка, но до момента не ми е било особен проблем, но все пак внимавам. А който има такива нужди да си вземе фешън "джип"- СУВ.
Като казах алфа мито, нека и vita ги прегледа, Бих й предложил 1,4 16v 95-100 кс. Този двигател може да види и в гранде пунто, пунто ево, фиат 500.
Ако ще е корсата, то нека избере пак 1.4 двигателя, ще харчи като 1.2, но поне ще е малко по-жив и приятен за каране. Има шанс тези двигатели да си харесват маслото и да си го хапват.
От дизелите май е по-смислено да е 1,3 двигателя, който е от фиат и е доста модерен и с много нисък разход на гориво.

# 104
  • Мнения: 452
В тесни двупосочни улици, при разминаване, ако се наложи да я качиш тогава ще питам. Иначе и аз не паркирам на тротоари по принцип

Общи условия

Активация на акаунт