Първа кола

  • 22 559
  • 334
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 919
Цитат
Аз пък съм чувала, че smart for two се купува по 2бр, единият за каране, другият да имаш за части.
Харесвах ги и аз, докато не се запознах с тях отблизо, ужасно неудобна кола.

Мерси, и аз се разубеждавам вече. Имах предвид, че на краш тестовете уж се представят добре.

Тойота Yaris ми е първият избор, обаче ми идва малко скъпа. Държа на автоматик, а бюджетът ми е 5000 лв. :/

Взимай нисан микра тогава, страшно здрави са. Такава щях да взимам аз преди време, но докато намеря в добро техническо състояние ми попадна друга  и се разминах с микрата.

Или Хонда Джаз. Всъщност този бюджет само за покупката ли е заделен или включва всичките разходи по придобиването плюс първото обслужване?  Привтория случай е малък за читав автоматик от миниатюрните размери.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Мицубиши Колт, някое от малките сузукита... Има достатъчно, които ще влязат в бюджета.

# 317
  • Мнения: 706
Микрата е добра за първа кола. Аз я карам като първа 😀. Страшно е икономична на бензин. Заема малко място за паркиране и се държи добре на магистралата. Минус е малкия багажник, но при добра подредба събира доста.

# 318
  • Мнения: 3 732
Какво значи добра подредба?

Багажника е зад задните седалки, нали?
Моя е такъв, половината е зает с резервната гума.

# 319
  • Мнения: 706
Ами добре да си подредим багажа. Вижда ла съм шофьори, които просто го оставят и прави впечатлението, че имаш много багаж и малко място. А като се подреди може да сложиш доста неща в такъв смисъл добра подредба. Е, не можеш да пренасяш ламинат с нея, но един семеен пазар може да събере. Иначе да зад задните седалки е.

# 320
  • Мнения: 12
Много съм неориентирана как се купуват коли, затова имам още няколко тъпи въпроса Simple Smile

Сега съм на опреснителни часове по кормуване, но се чувствам още неуверена на пътя. Смятам в началото докато свикна, да я карам рано сутрин и в почивните дни. Страх ме е, че като си купя кола няма да мога да я подкарам до вкъщи Simple Smile Това пък ми ограничава търсенето до Пловдив и пак малко ме е страх Simple Smile

Да речем харесам някой нисан микра или подобна в cars.bg или mobile.bg. Четох, че е добре да дойде с мен някой, който разбира от коли. Обаче сега няма кого да взема с мен на огледа. Разделих се наскоро с бившия, а той ме возеше и не ми даваше да седна зад волана. Баща ми също не е шофьор, а и не му се идва с мен.

Притеснявам се, че ще ме излъжат нещо. Четох, че трябва да гледам външния вид - дали е ремонтирана наскоро, има ли ръжда, дали е захабено купето. Ама за тоя бюджет (около 5000 лв за автоматик) няма как да намеря нещо новичко.
Четох и че трябва да водя колата на сервиз преди да я купя - как да намеря сервиз?

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 16:19 от zaz-ie

# 321
  • Мнения: 5 639
Приятел намери да помогне, не е голяма философия и е на късмет донякъде.

# 322
  • Мнения: 12
Нямам приятели, това е проблема. Инструкторът каза ако мога, да си взема нова кола, ама на този етап не мога, заради разходи по жилище.

# 323
  • София
  • Мнения: 2 919
Повечето фирми предлагат регистрация в КАТ, естествено срещу някакво заплащане, както и закарване на колата до там с пътна помощ. Щом нямате никаква представа от автомобилите, ще ви е повече от много трудно.

   П.П. Реално, 90% е късмета и 10% е харесването "от пръв поглед" Heart Eyes . На теория, защото на мен още не ми се е случвало, има възможност, след сядането в даден автомобил, да си кажеш - те това е моето автомобилче. Всичко ти допада, всичко ти е удобно разположено, регулировките на седалки и волан те устройват напълно. Такива някакви особености Hug

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 16:41 от Mунчо

# 324
  • Мнения: 1 466
Харесайте си кола и влезте във форума на марката. В повечето съм виждала да помагат, често се случва някой вече е да е огледал конкретната кола, освен това могат да ви насочат към сервиз за оглед или някой доброволец от форума да дойде с вас. Ако колата е регистрирана и не искате да сменяте номерата, можете да отидете в КАТ за смяна на талона и без самата кола. Ако не е регистрирана повечето автокъщи предлагат транзитни номера, с които можете да си я закарате до КАТ.
Мисля, че ще можете да си я закарате до вас, щом карате опреснителни. Успех и безаварийно каране! Simple Smile

# 325
  • Мнения: 706
Ходих с познат да гледам колата. Човека разбира от коли.... Хареса ми, купих я. Накрая се оказа, че колата гори масло и сменях двигател. Мисълта ми е, че не е гаранция дори и да отидеш с човек. Повечето автокъщи разполагат и със сервиз и май дават някаква гаранция. Шанса винаги е 50 на 50. Ако си харесаш кола от частно лице провери някъде на близо сервиз и си запази час и отидете с човека да я видят.
Ще можеш да си я закараш сама. Първоначален страх винаги има, обаче като седнеш зад волана и се успокоиш нещата се променят. Най-малкото вземи приятелка даже и на не разбира от коли поне за компания до Пловдив и обратно.

# 326
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Всичко е късмет! ММ разбира от коли много. И пак се е случвало 1-2 месеца след покупка, да лъснат проблеми. Не дава ли гаранция продавачът, пиши го жив късмет.

# 327
  • София
  • Мнения: 3 159
И да дава гаранция продавачът, в общия случай е гаранция Франция. Моята кола беше обслужена и с гаранция като я взехме, от много сериозен сервиз само за тази марка я купихме (собственикът на сервиза чат-пат намира и стяга по някоя за продаване),/. Съответно и цената беше като за оправена, но като поискахме гаранционна смяна на някакво масло че не беше направено, само "връзките" на ММ помогнаха, той им е супер редовен клиент от 100 години. Ако бях отишла аз, т.е. сама жена дето не разбира и не я познават, абсурд да ме огрее.
В момента търсим кола за свекър ми, 3 от 3 частни лица дето им звъняхме са всъщност нелегални мини автокъщи. С тях човек трябва да е още по-внимателен според мен.

# 328
  • Мнения: 4 590
По горната дискусия и аз да се изкажа, тъкмо да повдигна темата че ще замре..а ми беше много полезна...
Та и аз си мислих, че без мъж трудна работа да се купи кола. Ами случая ми друго показа..С двама мъже бях... Дори да отидеш с човек който разбира от коли какво да види документите, да я запали.. Това и аз го мога.. Та заключението ми е най - добрия вариант е договорка в сервиз с майстор който е препоръчан или познаваш... да я вдигне, да я провери там където трябва, не случаен намерен в деня на покупката.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте, търся мнения за първа кола. Имам две деца- ученици, от Варна съм, мисля предимно извън града да  карам. Харесала съм Пежо 806, но дали няма да е подходящо да е по-малка?

Общи условия

Активация на акаунт