Болно бебе

  • 1 245
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами вече се отчаях и затова пиша тук. Бебка е на 5 месеца и се разбиля има храчки който не може да изкара. Има ужасна кашлица, ние сме в Германия вчера я заведох на педиатър и той предписа инхалатор и свещички парецетамол. Обаче няма кой знае какъв ефект детето има ужасна кашлица зачервени учи запушен нос не може да спи нито да се храни. Когато заспива се събужда с кашлица и плач. Тук не предписват антибиотик за бебета или въобще за деца. Посъветвайте ме нещо защото се отчаях вече.

# 1
  • Мнения: 2 352
Правете инхалации и имайте малко търпение. Не може за един ден да му мине на детето. От антибиотик също няма да му мине за един ден. Радвайте се, че изписват само в краен случай антибиотик, а не профилактично.
Може да почиствате носа с физиологичен разтвор и след това да ползвате помпичка да изсмучите секретите от носа.
Моето дете също беше на 5 месеца като се разболя за пръв път. Освен хремата имашр и много висока температура. Докато се оправи напълно минаха почти 2 седмици.

# 2
  • Мнения: 6 762
Няма как да видите особен ефект за един ден. Трябва време и да правите инхалациите. Знам колко е тежко бебе с хрема, да не може да диша, да се дави и да се храни трудно. Моето е на 4 месеца и беше болна миналата седмица. Почиствате носа редовно от секрети, ако трябва и през две минути. Аз ползвах аспиратор с приставка за прахосмукачка, защото с уста нищо не можехме да почистим. Бебето да спи повдигнато в по-хладна стая, така да се и храни. Следвате лечението на лекаря. Никой не изписва антибиотик на бебе под 6м ей така, нито тук в България. Ако смятате, че не можете да се справите и детето не е добре, искайте хоспитализация, за да е под наблюдение и да се прилага нужното лечение. Успех.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 865
Преди две седмици дъщеря ми беше със същите оплаквания. Сълзяха и очите, подуваха се имаше секрет в гърлото. Изписаха ни Ибуфлам (също сме в Германия). Мина за около седмица. Няма много какво да се прави. Правете инхалации и давайте водичка. Ще мине.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами в България пък за всяко нещо изписват.Бяхме с Ковид,синът беше само с лека температура и главоболие 3 дни.
Личната му настоя да пие антибиотик,аз ѝ казах,че няма да стане без снимка и доказан поне бронхит.
Като малък е имал такива моменти,по цяла вечер сме се редували да спи в нас в полуизправено положение...
И въпреки че изписват антибиотик,не му е минавало по-бързо.
И до болница сме стигали.
Причината за отказа от антибиотици не е инат,синът стигна до изхождане на слуз и кръв след трети поред антибиотик като малък.Без да е наистина необходим,не искам да пие.
Вероятно ако до три дни нещата не се успокоят,ще Ви изпишат подходящо лечение.
Кашлицата невинаги е признак на бактериална инфекция,само това може да повлияе един антибиотик.Това е положението.Обикновено до бактериална инфекция се стига след 4-5 дена боледуване.

# 5
  • Мнения: 23
Ами в България пък за всяко нещо изписват.Бяхме с Ковид,синът беше само с лека температура и главоболие 3 дни.
Личната му настоя да пие антибиотик,аз ѝ казах,че няма да стане без снимка и доказан поне бронхит.
Като малък е имал такива моменти,по цяла вечер сме се редували да спи в нас в полуизправено положение...
И въпреки че изписват антибиотик,не му е минавало по-бързо.
И до болница сме стигали.
Причината за отказа от антибиотици не е инат,синът стигна до изхождане на слуз и кръв след трети поред антибиотик като малък.Без да е наистина необходим,не искам да пие.
Вероятно ако до три дни нещата не се успокоят,ще Ви изпишат подходящо лечение.
Кашлицата невинаги е признак на бактериална инфекция,само това може да повлияе един антибиотик.Това е положението.Обикновено до бактериална инфекция се стига след 4-5 дена боледуване.


От петъка е болна вчера я заведох на педиатър. И той ни предписа антибиотик защото от 3 дни всяка вечер вдига температура. Има суполи кашлицата отшумя но всяка вечер не спи плаче ужасно и не можем да я успокойм няма температура вече. Просто не знам на какво се дължи този плач, прегледаха я всичко и е наред

# 6
  • Мнения: 2 352
Може да е раздразнен стомаха, може и зъбки да я болят, от секретите в нослето.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,бебенцата плачат по всякаква причина.
Нека антибиотикът подейства,ще се успокои.
Малко да им пречи хрема, много плачат.
Синът когато кашлеше, много се плашеше и сме стояли по цяла вечер да го държим,после съм припадала по улиците от изтощение,имам хронични заболявания,стараех се да не вземам болнични...

# 8
  • Мнения: 6 762
Болно е, вероятно не спи добре и е преуморено, от там и плача. Когато се оправи, ще мине.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Болно е, вероятно не спи добре и е преуморено, от там и плача. Когато се оправи, ще мине.
И родителите се преуморяват в такива моменти.
Ужас е, много е тежко.
На мен притеснението за сина ми тежеше още повече от безсънието,но умората от тревоги и недоспиване много смазва.

Общи условия

Активация на акаунт