Отговори
# 345
  • Мнения: 1 212
Аз пусках днес, като пробата взех снощи, съхранявах в хладилник, сутринта станахме и я занесох. Между изваждането от хладилника и занасянето в лабораторията да са минали около два часа.
Не ни е за първи път да процедираме така, не сме имали проблеми.

# 346
  • Мнения: 96
Здравей , искам да ви попитам , какви пелени ползвате? Имам момчета на почти девет месеца и спят почти изцяло по корем или на една страна и пелените вечер много често пропускат. Много се мокрят и се притеснявам да не се разболеят , защото понякога минава и час преди да ги преоблека . Ако има и други майки с подонен ще се радвам да споделят опита си благодаря .

# 347
  • Мнения: 1 212
Ползвам Пуфис сензитив или Памперс, не са ми пропускали, изкарва цяла нощ без смяна. С кой номер сте, да не би да са ви малки Thinking
Аз бих пробвала по-голям размер.

# 348
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ползвам лидълски и съм супер доволна. Моя спи всякак по корем с дупето нагоре, настрани, по гръб, вирнал крака върху таблата. 1-2 пъти се случвало да пропуснат, но е било защото памперса е бил препълнен.

# 349
  • Мнения: 35 140
Аз ползвам повече от година и половина само на Лидл. Пропускат само, когато е много прекалил с водата.

# 350
  • Мнения: 96
Аз ползвам Пуфис сензитив , доволна съм през деня няма проблем , но вечер.....
Ползвам 4 (7-14 килограма)  , а момчетата единия е 9,3 , а другия 8,2 , точния размер са , но много вода пият и много пишкат .

# 351
  • Мнения: X
Здравейте,
Напоследък се появи проблем със спането на малката, бунтува се, когато я приспивам, без значение дали ще е през деня или за нощното спане става с много рев и "не, не", когато я заведа в стаята й. И цялото приспиване се проточва около час-два. Не иска да спи или нещо се е уплашила от стаята? На какво може да се дължи нежеланието да спи, независимо колко е уморена? Да я оставя ли да будува някой ден/вечер, доколкото си иска или ще бъде по-лошо?

Бих се радвала, ако някой сподели мнение. Проблема се изостря вчера заспа в 17ч за "следобения" сън. Вечерта заспа чак в 23ч. Днес трябваше да я оставя да се нареве сама в стаята, че да заспи. Не знам какво друго да направя, и аз съм изнервена постоянно, защото и тя е изнервена и само мрънка и плаче за щяло и нещяло.

# 352
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Нормално е да е изнервена като я оставяш да си реве сама. Може да е скок в растежа, може просто да не иска да заспива сама. Пробвай да я погушкаш, явно има нужда от теб. Аз не приспивам насила. Не казваш и колко е голяма.

# 353
  • Мнения: 2 406
Аз друго не разбрах. Стаята е нова, специална детска и идеята е да спи в нея или?Или просто искаш да заспива без теб, сама?
Моята е на 1 г и 8м и все още я приспивам. Под приспивам имам предвид, че лягам до нея на спалнята и тя си заспива. Все още не съм опитвала да изляза от стаята и да я оставя да си заспи сама. Имаме няколко такива инцидентни пъти. Просто е много уморена и не ме дочаква да дойда, докато аз примерно мия чинии. Това обаче са броени пъти.

# 354
  • Мнения: X
Стаята не е нова и отдавна си спи в нея, аз се опитвам да я приспивам, но тя просто не иска да спи, нито през деня, нито вечерта. С баща си е много по-спокойна и като я приспива той не реве изобщо. Ако я сложа сама на леглото и легна до нея ще плаче, ще ме удря и ще стане и излезе от стаята, или ако е затворена вратата ще се тръшка по пода, само да не е на леглото. Все едно ми е сърдита, че я отбих, но това беше преди 3 седмици, в началото не ми се опъваше така, сега какво й стана...
Деленита, само днес я оставих да си заспи сама в другите дни със много зор я слагам да спи. Гушкам я, но след 5 мин гушкане започва да се дърпа, да става и да плаче. На годинка и половина е.

# 355
  • Мнения: 35 140
И да се тръшка, лягаш на леглото и се правиш,че си заспала. Ще реве, ще се тръшка, но едва ли има вариант да не спи. Друг е въпросът дали можеш да изтърпиш истерията.
Ползва ли биберон ( залъгалка)

# 356
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Отбиването може да е било преди три седмици, но явно ти е сърдита, щом с баща си е спокойна. Ако имате възможност може той да я приспива, когато е вкъщи. Пробвай да я приспиваш в друга стая в хола на дивана примерно.

# 357
  • Мнения: 2 406
Delenita e дала доста адекватни съвети. Най-вероятно детето просто очаква да я приспиш по-обичайния(преди) начин чрез кърмене. Най-вероятно и затова е по-спокойна с баща си, защото от него няма тези очаквания.
В общи линии и аз бих предложила приспиване на друго място, някакви други навици да й създадеш.Или например някоя кукла, която също да слагате уж и тя да "спи", или играчка. Или да си лежите и да разглеждате, четете книжка.
И най-вече хубаво изморяване преди сън, с игри навън на въздух :=)
Ще мине Flowers Hibiscus

# 358
  • Мнения: 620
Стаята не е нова и отдавна си спи в нея, аз се опитвам да я приспивам, но тя просто не иска да спи, нито през деня, нито вечерта. С баща си е много по-спокойна и като я приспива той не реве изобщо. Ако я сложа сама на леглото и легна до нея ще плаче, ще ме удря и ще стане и излезе от стаята, или ако е затворена вратата ще се тръшка по пода, само да не е на леглото. Все едно ми е сърдита, че я отбих, но това беше преди 3 седмици, в началото не ми се опъваше така, сега какво й стана...
Деленита, само днес я оставих да си заспи сама в другите дни със много зор я слагам да спи. Гушкам я, но след 5 мин гушкане започва да се дърпа, да става и да плаче. На годинка и половина е.
Лале, помня историята с отбиването и на мен също ми се струва, че от там тръгва всичко. По това, което описваш, има осезаема промяна в поведението й след като си я отбила и сте се прибрали вкъщи. Не иска да яде сама, не иска да я приспиваш... може би ти е сърдита, страда за близостта ви и иска твоето внимание, да е бебе, да се грижиш за нея. Кърмена е не малко и е свикнала да заспива така и вероятно всяко приспиване й напомня за това. Може би трябва да се опиташ да я успокоиш по някакъв начин първо, преди да преминете към приспиването, да се опиташ да й върнеш доверието в теб, да правите нещо ново, хубаво, различно двете, което да свързва само с теб и като се успокои сама ще се отпусне да заспивате заедно.

# 359
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Мами, моля ви препоръчайте ми гастроентеролог да заведа Беба, че се скъсва да повръща. Мислех че е нормално и чаках д асойде 3-4 месец, но не спира. Имам чувството дори че повръща повече от преди. След храна ако не спи повръща почти постоянно да следващото хранене. Вече доста шава и се набира и при най малкия натиск връща. Дайте съвет и препоръка🙏

Общи условия

Активация на акаунт