Отговори
# 750
  • Мнения: 478
Момичета как е съня на вашите деца? Моята до скоро имаше един период, в който заспиваше адски трудно, искаше на ръце да я приспивам и как я сложих в леглото се изправя и иска пак да я гуша. Приспиването беше ужас, а преди това си заспиваше доста дълго време, като я сложа в леглото, дам малко вода, биба и заспива, за две минути. Тук от няколко дни започна пак да заспива сравнително лесно, но много неспокойно спи, диша такова шумни, сякаш е напрегната от нещо, сънува ли нещо не знам. Буди се доста често, и ми прави впечатление че по-сериозно будене прави всяка нощ в абсолютно едни и същи часове 1,4,6,7. Върти се много, цока биберона страшно много, пие вода, мокри си възглавницата с лиги, а уж 16те зъбчета избиха, последния леко е избил, но все пак е избил. За последните 4ри мисля, че е още рано, не се вижда да е тръгнал някои. Тя е на 19 месеца. Как мога да й помогна, приемам всякакви съвети, все се надявах, че поне зъбите като по избият ще се кротне, но за момента си е мираж спокойния сън за нея, а и за мен съответно. Благодаря ви.

# 751
  • Мнения: 5 468
Благодаря ви ! Знам че не е хубаво новородено да е в кошче за кола дълго време и ако на някой му се е налагала да пътува с бебче на 5дни ми е интересно на колко време се правят почивки и бебчо се изважда д му почине гръбчето ... и как се процедира .

Разбирам притеснението ти, защото всичко ще ти бъде ново, но нищо няма да му стане на бебето да постои малко повече в кошчето. Така или иначе, ще правите почивки, когато се събуди и замрънка за ядене. Тогава ще го подържите, ще го сложите в количката легнало и то ще се "разтъпче" малко. Да засичаш време и да будиш бебето е просто абсурдно. И за да те успокоя, че нищо няма да му стане, когато водих дъщеря ми на ортопед на 1 месец, той каза, че може да стои неограничено в това кошче. Нямам представа защо мнението му е противно на това, което често пише по темата, но той е един от най-добрите ортопеди в София. Предполагам, че ограниченията са за съвсем малки бебета, но дали инцидентно ще постои 1-2 часа повече, няма да му навреди. Просто не се вживявай толкова. Ако решиш да му нарушиш съня, рискуваш да се разсърди и да реве през целия път, а няма по-изнервящо за един шофьор от ревящо бебе в колата.

Как да накарам дребната (12м+) да плюе пастата за зъби?! Казвам, показвам, тц - гълта я и това е.

Като порасне малко, пробвай пак. Grinning Просто изпозвайте паста без флуорид. Моята стана на 3 и отскоро вече криво ляво си плакне устата. Когато беше по-малка, честно казано не съм се и опитвала да я уча. По-скоро наблягахме на качествено търкане на зъбите.

# 752
  • Мнения: 218
В нета потърсете термина sleep regression, има инфо доста. Появява се точно на тази възраст (18м.) и често родителите бъркат нарушенията в съня с никнене на зъбки, но се дължат на придобити нови умения, преминаване от 2 на 1 дневен сън и пр.. Моето бебе мисля, че е в този период (11м), продължава вече две седмици, ставане през час, два всяка нощ. Надявам се да мине скоро, спазвам рутина преди лягане, но е голяма мъка. През деня обаче не забелязвам промяна... Разбира се причините могат да са други, вероятно и комплексни, но отговаря на характеристиките.

 
Скрит текст:


Момичета как е съня на вашите деца? Моята до скоро имаше един период, в който заспиваше адски трудно, искаше на ръце да я приспивам и как я сложих в леглото се изправя и иска пак да я гуша. Приспиването беше ужас, а преди това си заспиваше доста дълго време, като я сложа в леглото, дам малко вода, биба и заспива, за две минути. Тук от няколко дни започна пак да заспива сравнително лесно, но много неспокойно спи, диша такова шумни, сякаш е напрегната от нещо, сънува ли нещо не знам. Буди се доста често, и ми прави впечатление че по-сериозно будене прави всяка нощ в абсолютно едни и същи часове 1,4,6,7. Върти се много, цока биберона страшно много, пие вода, мокри си възглавницата с лиги, а уж 16те зъбчета избиха, последния леко е избил, но все пак е избил. За последните 4ри мисля, че е още рано, не се вижда да е тръгнал някои. Тя е на 19 месеца. Как мога да й помогна, приемам всякакви съвети, все се надявах, че поне зъбите като по избият ще се кротне, но за момента си е мираж спокойния сън за нея, а и за мен съответно. Благодаря ви.

# 753
  • Мнения: 6 166
Не мисля,че е рано,моят е на година и осем месеца и от 2 месеца е с 18 зъба,чакам последните два и да се приключва.За съвети за съня не мога да помогна,моят спи леко и се върти като шило,така си е от раждането, буди се по няколко пъти на нощ,къде за ядене,къде за биба,къде за гушкане.Все някога ще го оправи този сън,иначе през деня си спи нормално и спокойно.

# 754
  • Мнения: 442
Здравейте, да попитам относно миенето на зъбките, на 1г и 1м сме, време ли е да почваме да се учим с четката, само с вода за сега или е рано още..

# 755
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте, да попитам относно миенето на зъбките, на 1г и 1м сме, време ли е да почваме да се учим с четката, само с вода за сега или е рано още..

Даже малко сте закъснели Simple Smile Може и с детска паста /от тези, на които пише от 0+/.

# 756
  • София
  • Мнения: 18 636
За детето е време,но вие сте закуснели  доста.

# 757
  • Мнения: 442
А и забравих,каква четка бихте ми препоръчали

# 758
  • София
  • Мнения: 18 636
Курапрокс

# 759

Общи условия

Активация на акаунт