Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 36 919
  • 747
  •   1
Отговори
# 180
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Сигурно не е това, но водата на пералнята пусната ли е?
+ налягането на водата.

# 181
  • Мнения: X
Пав както винаги е права. В случая е първото предположение. Задръстен е филтърът на входа. Да кажа, че марката е Силтал, моделът е SL 048X H/C. В селска къща няма ТЕЦ и топла вода и работи само със студена. Преди две седмици е имало авария и спиране на водоподаването, по време, когато пералнята е работила. Та резултатът е това.
Скрит текст:

Разменихме местата на двата входа, както се вижда на топлата вода му няма нищо, нали не е включен от 15 години и тръгна без проблем. Утре ще продължим със затварянето, че стана 🌃.
Още веднъж, специални благодарности на Пав. За пореден път ме спасяваш.
🌹🥀🌷🌻🌼

# 182
  • Мнения: X
марката е Силтал, моделът е SL 048X H/C
Желязна машина, която си заслужава да се поддържа! Peace
Можело е да размените само филтърчетата, които се изваждат с клещи.
Самото филтърче се чисти като през мрежичката (отвори) се прокарва игла.
Добре е да смените ремъка (около 7лв) и кондензатора 12,5mf 450V (около 4лв).

# 183
  • Мнения: X
Не успяхме да го измъкнем. След като свалихме това
Скрит текст:
установихме, че е капсулована мрежичката към цялата джаджа и въпреки, че не е да не опитахме да я измъкнем, в крайна сметка разменихме местата на двата входа. Снимката е след опита да я почистим и да ръчаме с игличка. Излезе около супена лъжица пясък и ръжда.
Преди пет години ѝ сменихме кондензатора, ремъка и амортисьорите, защото беше се научила сама да тръгва да простира прането. Wink Наистина е желязна машина, в апартамента сме сменили две перални след нея, а тази, от 1995/6 си я поддържаме, наистина си заслужава. Благодаря още веднъж.

# 184
  • Мнения: X
Не успяхме да го измъкнем. След като свалихме това
установихме, че е капсулована мрежичката към цялата джаджа и въпреки, че не е да не опитахме да я измъкнем, в крайна сметка разменихме местата на двата входа.
Щом има издатинка(за хващане с инструмент) мрежичката,
то не е производствено капсулована, а от мизериите.
Омазнете(веро, олио) вътрешността на отвора и с въртеливо-дърпащи движения ще се извади.
Това, което сте извадили е точно клапана, за който писах.
Бихте ли написали означенията му, че от снимката не мога да ги разчета, за което благодаря.

# 185
  • Мнения: X
Бихте ли написали означенията му, че от снимката не мога да ги разчета, за което благодаря.
Оф. За съжаление, вече няма как. Сглобихме и работи перфектно. Снимката не е много ясна наистина, това, което аз разчитам в надписа е температурата 25° и 90°. Наистина, абсолютно еднакви са двата клапана,  и за топла и за студената вода.  Не е излязло четливо, а друга нямам.

# 186
  • Мнения: 11 444
Стана ми интересно - само съм чувала, но не съм виждала перални с вход за топла и вход за студена вода. Та дали, като машината се включи към входа за топла вода затопля водата по време на пране? Не е ли логично да ѝ е заложено там да влиза топла вода и да не включва нагревателя или не е така?

# 187
  • Мнения: X
Проектирана е да не започва да работи, ако няма налягане на студената вода. В момента няма нищо включено към топлата вода, само студена е включена, именно заради това разменихме двете клапи, които са идентични. Топла вода пълни, само за начало на циклите, за които се върти с топла. Плакне само със студена, като всяка една пералня. Нагревател пак включва, защото ако е зададено пране на 90°, а влиза 50°…трябва да достигне зададената температура

# 188
  • Мнения: 11 444
Благодаря, мисля  че разбрах.

# 189
  • София
  • Мнения: 2 223
Привет, пералнята ни е Електролукс (комбинирана със сушилня). Вече два пъти се случва да е на 1 мин оставащо време, но нищо не се случва. Не източва водата, не центрофугира. А допускам (от днес), че реално не си е изпрала нито целия цикъл от време, нито от фазите на изпиране.
Налага се да я пусна от начало (предният път при повторно включване нямаше проблем), но пък при едно изплакване, дрехите излязоха топли, което не е нормално.
Какъв може да е проблемът и може ли да препоръчате добър техник (за София), който да извикам да я провери и ремонтира?

Много благодаря за вниманието Flowers Hibiscus

# 190
  • Мнения: 11 444
Кой е моделът на пералнята?

# 191
  • Мнения: X
Не източва водата, не центрофугира.
Почистете филтъра.
Може да има нещо (копче, стотинка, левче), задръстващо маркуча за изходяща вода.
Скрит текст:
Маркуча за мръсна вода да не би да е свързан към сифон (мивка).
Вече два пъти се случва да е на 1 мин оставащо време, но нищо не се случва.
Понеже не сте указали модела на машината, то тази единица може да е error1,
което е обвързано с източването.
Цитат
EF1 - задръстен филтър (времето за източване е превишено)
- маркучът е пречупен/запушен/много дълъг
- запушен филтър
- предупреждението се показва в края на цикъла

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 10:27 от Анонимен

# 192
  • София
  • Мнения: 2 223
Много благодаря за вниманието.
Моделът е EWW1686HDW Type FLI066H32.

Почистваме редовно, но не сме разглобявали във вътрешността.

Свързана е директно не е в сифон на мивка. Работи си ок от години и за първи път прави проблем.

Не изписва индикация за грешка. Просто показва, че остава една минута, но личи, че е приключила по-рано, има вода и не е центрофугирала. Не се отключва.

След това изключвам и пускам отново програмата и успява да я изкара до край.

Много благодаря отново.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 13:24 от silver birch

# 193
  • Мнения: 38
Здравейте,
Нов съм тук, но изчетох доста мнения и получих доста полезна информация, преди да закупя новата си пералня.
Имам следния въпрос, най вече към потребителката Lana.., тъй като видях, че наскоро е закупила пералня BOSCH, но и някой друг притежател на такава пералня може да ми отговори:
Наскоро закупих такава пералня, но друг модел (със сушилня) и я регистрирах в профила си в сайта на Бош, съответно ми излезе сертификата за 5 годишната гаранция, но ме интересува, дали при вас имаше и втори сертификат за 10 годишна гаранция на мотора, тъй като при мен няма такъв. Не знам дали това е нормално, затова питам как беше при Вас, ако има такъв, значи трябва да им пиша да оправят проблема.
Имам и съдомиялна Бош и за нея в профила ми има допълнителен сертификат за 10 години гаранция срещу пробив от ръжда, колкото и безмислена да е тя.
Благодаря предварително.

# 194
  • София
  • Мнения: 12 006
А когато я купи пишеше ли някъде, че има 10 годишна гаранция на мотора, която следва да се активира допълнително, както 3-те години? Самсунг знам че имат такава 10г. гаранция, ама тя си важи от началото на покупката и не регистрираш нищо никъде, да не би и при теб да е така?

Общи условия

Активация на акаунт