Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 157
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 38
Пише и в описанието на сайта (ето тук: https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/wash-dryers … umb=washerdryers2) и на самата пералня има стикер за 10 годишна гаранция.
А това пишеше в т. нар. "бюлетин" на Бош на мейла ми:
Цитат
Новата ви регистрация в MyBosch ще ви зарадва със страхотни бонуси. Например възможностите за удължаване на гаранцията. Стандартната гаранция на производителя от Bosch е 2 години*, но можете да си осигурите допълнително спокойствие като активирате и изтеглите сертификат за 10-годишна гаранция на мотора EcoSilence Drive (ако пералнята Ви е оборудвана с такъв).
Наясно съм, че това е по-скоро маркетингов трик и моторът вероятно ще надживее пералнята, но никога не се знае.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 14:11 от MVM1

# 196
  • София
  • Мнения: 12 006
Най-добре питай в магазина за да е с точност инфото. Според мен /по аналогия със самсунг/ не се регистрира нищо, а гаранцията важи от закупуването и ако стане фал си представяш наличните документи за покупката. Само че няма да се повреди точно този мотор не за 10, ами и за 50г., ама това е друга тема.

# 197
  • Мнения: 38
Няма как да питам в магазина, тъй като е купена от Емаг, но при Бош гаранцията е директно от тях и търговците нямат отношение към нея. Така беше и при миялната, която е купена от Зора.

# 198
  • Мнения: 11 574
Най_ добре пишете до представителството на Бош. Всичко друго е гадателство.

# 199
  • Мнения: 38
Така и ще направя, но видях, че няколко страници по-назад се обсъжда новозакупена пералня Бош и регистрацията й на сайта, затова реших да попитам първо тук.

# 200
  • Мнения: X
Моделът е EWW1686HDW
Просто показва, че остава една минута,
Симптомите указват евентуална утечка при нагревателя.
На планката му е и NTC-то, което също може да се бъгнало.

 има вода и не е центрофугирала. Не се отключва.
Това е нормално.
Някой да замери с мултицет стойностите на нагревателя.
Цената в комплект с NTC-то е 15-20лв
Скрит текст:

# 201
  • София
  • Мнения: 2 228
PAV1, много ти благодаря за насоките и вниманието.
Вече уговорихме техник, но ще имам предвид твоето мнение. Hug

# 202
  • Мнения: 3 782
Mvm, какъв е моделът на пералнята?

На моята никъде не пишеше да има 10 години гаранция на мотора. За сметка на това имам такъв стикер на сушилнята, но тя е от Електролукс. В my Bosch какви сертификати ти излизат?

# 203
  • Мнения: 38
Моделът е WVH28420BY със сушилня. В един от по-горните си постове съм пуснал линк към него на сайта на Бош.
В описанието на модела пише за 10 годишната гаранция, а на пералнята има такъв стикер:

В  профила имам само сертификата за общата 5 годишна гаранция, който всъщност е най-важен, един инверторен мотор трудно може да се повреди, да не кажа почти невъзможно.Едва ли щях да повдигна въпроса, ако не бях получил т. нар. "бюлетин" на мейла си, част от който съм цитирал по-горе, както и ако не бях видял, че тук се коментира новозакупена пералня Бош. Затова реших първо да попитам тук, преди да занимаавам съпорта на Бош с нещо, корто може и да не е проблем.
Между другото, твоята пералня също е с инверторен мотор, ето това пише за нея, ако правилно съм видял модела:
Цитат
Пералнята с EcoSilence Drive™: насладете се на отлична работа и устойчивост - 10 години гаранция на инверторен мотора.

# 204
  • Мнения: 12
Здравейте, някакъв съвет за пералня 7кг. примерно до към 800 лв? Хвалиха ми LG заради мотора им? Отгоре мисля да сложа сушилня (бюджет около 1200 лв. за нея) казаха ми да гледам да има по кратък цикъл? Благодаря ви

# 205
  • Мнения: 38
Цитат
Lana, при този модел има съществен проблем относно ремъчната шайба,
на която леглото лесно се разбива, понеже е от ламарина 3мм:
Скрит текст:
Писала съм за това "недоразумение":
https://www.bg-mamma.com/?topic=610867.5340
Моята е с подобна шайба, но не знаех, че това е проблем и лесно се разбива. Трябваше да видя този пост по-рано...
Но така или иначе вече съм я взел, няма смисъл да се ядосвам. Поне е с 5 години гаранция, а и шайбата не е много скъпа - 26 евро я дават на немския сайт на Бош.
По-важното е, че казанът се разглобява, а и се надявам Бош да слагат все още качествени лагери, както беше писано тук по-рано.

# 206
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, някакъв съвет за пералня 7кг. примерно до към 800 лв? Хвалиха ми LG заради мотора им? Отгоре мисля да сложа сушилня (бюджет около 1200 лв. за нея) казаха ми да гледам да има по кратък цикъл? Благодаря ви
За пералня ти препоръчвам самсунг. За сушилня самсунг, аег. Гледай да е с термопомпа. Какви са тези глупости по кратък цикъл? По-кратко сушат без термопомпа, но за сметка на това на доста по-високи градуси и много бързо амортизират дрехите ... тези които оцелеят все пак. Термопомпените сушат по-бавно, но са по-щадящи за тъканите и харчат доста по-малко ток. За сушилнята си има отделна тема.

# 207
  • Мнения: X
Хвалиха ми LG заради мотора им?
direct drive?  Mr. Green
Здравейте, някакъв съвет за пералня 7кг. примерно до към 800 лв?
Първоначалната "пресявка" да е според тегло.
Колкото е по-тежка, то е по ок!
За 7кг пране, то уред над 75-80кг.
/Miele(мерцедесът откъм перални) е над 100кг/

# 208
  • София
  • Мнения: 12 006
Пав, би ли дала пример за нова пералня до 800лв. над 75кг.?

# 209
  • Мнения: 38
Може би ставам досаден или не питам на правилното място, но споменатата по-назад защита от токови удари на Sono дали може да се ползва в стари двупроводни инсталации, т.е. без отделен заземителен проводник?
Контактът, където е включена пералнята е занулен. Дали ще сработи ефективно, ако се наложи и дали няма да навреди повече, вместо да помогне?

Общи условия

Активация на акаунт