Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 372
  • 747
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 725
И на мен ми предстои смяна на пералнята.
След като изчетох доста неща от темата, стигнах до следните изводи, какво е най-важното при покупката на перлня.
Трябва да бъде с:

Инверторен мотор
Разглобяем казан
Енергиен клас А+++
Да бъде по-широка и по-тежка
Да има капацитет на зареждане мин. 8 кг.
Мощност и консумация на ток   ????
Тип зареждане предно, с по-голям люк
Обороти на центрофугата поне 1200
Да има кратки програми
Да има поне 5 години гаранция

При тези критерий, (не знам дали са най-важните, ако греша, поправете ме) моля дайте някакви предложения за марка и модел, като бюджета ми е около 1000 лева.
Да попитам коя фирма се води висок и среден клас?
1. Миле
2. Бош
3. АЕГ
4. Самсунг
Тази класация вярна ли е?

# 511
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Аз бих ги подредил по същия начин.Между AEG и Samsung бих сложил gorenje.

# 512
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Как се случва това автоматично дозиране? Тази пералня Бош, на която съм се спряла, сякаш няма такава възможност. Виждала съм перални Миле, които долу ниско имат два контейнера, които явно са за течен препарат и омекотител предполагам.

При i dos системата е същото като при Миле, 2 големи контейнера за течен препарата и омекотител, сега ги разглеждам вариантите от 1000 нагоре на Бош и АЕГ и направо се загубих, има поне 10 варианта, затова и не прилагам линкове.
Притесняват ме дългите цикли на пране за памук 40 и 60 градуса, т.е. най-стандартните, без фино, които ползвам, досега съм била с 1 и 2 часа респективно на цикъл за тях. Цялата тази история с три пъти ААА-30%, и даже ААА-50%, са май за сметка на работата на машината.
напротив изобщо Миле НЯМА айдос!
може да има контейнери, но няма технологията на айдос и при Миле , не се води и айдос, защото нямат технологията.

# 513
  • Мнения: 1 090
Как се случва това автоматично дозиране? Тази пералня Бош, на която съм се спряла, сякаш няма такава възможност. Виждала съм перални Миле, които долу ниско имат два контейнера, които явно са за течен препарат и омекотител предполагам.

При i dos системата е същото като при Миле, 2 големи контейнера за течен препарата и омекотител, сега ги разглеждам вариантите от 1000 нагоре на Бош и АЕГ и направо се загубих, има поне 10 варианта, затова и не прилагам линкове.
Притесняват ме дългите цикли на пране за памук 40 и 60 градуса, т.е. най-стандартните, без фино, които ползвам, досега съм била с 1 и 2 часа респективно на цикъл за тях. Цялата тази история с три пъти ААА-30%, и даже ААА-50%, са май за сметка на работата на машината.
напротив изобщо Миле НЯМА айдос!
може да има контейнери, но няма технологията на айдос и при Миле , не се води и айдос, защото нямат технологията.
При Миле е twindos технологията е сходна имам и ползвам. Nerd

# 514
# 515
  • Мнения: 6 911
Здравейте, видях, че има промоция за този модел - https://www.technomarket.bg/peralni/miele-wdb030-wcs-eco-09153335

Дали си струва? Изобщо нямам някакви специални изисквания, просто да пере добре и да не ми създава проблеми. Иначе гледам разни Samsung, LG, Electrolux за по около 1000 лв. Даже нямам конкретни модели, защото на всеки сайт ми излизат различни, просто гледам нещо в този диапазон. Та струва ли си да надскоча бюджета?

# 516
  • Мнения: 2 134
Бухтичка, аз съм с този модел от пролетта.
Пере доволно, ползвам 1200 оборота, които поти не намачкват материите, иначе пералнята е с 1400. Работи тихо. Много добре се държи при центрофуга, да не забравяме, че самата пералня тежи 95 кг.
Има всички необходими за мен програми.
Веднъж ми създаде софтуерен проблем - спрях цикъла, за да добавя забравена дреха, след което ми отчете грешка. Изключих я от кантакта за 5-10 минути и нещата се оправиха.
На този модел имаш тестов период, мисля 2 години, и по всяко време можееш да я върнеш, ако не си доволна.
Моята за сега не смятам да я връщам.

# 517
  • София
  • Мнения: 11 990
Минусът на Миле е сервизното обслужване. Скъсаха ми нервите 3 седмици.
Но ако не се наложи да опираш до тях в гаранционния период, пералнята си заслужава. Пере по-добре от всички, които съм ползвала.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 07:58 от змия

# 518
  • Мнения: 2 134
Да споделя ново впечатление от моето Миле.
Вчера за първи път изпрах вълнен (мохерен) пуловер.
Страхотно се справи - излезе мек, пухкав, без грам свиване. Все едно е пран ръчно.

# 519
  • Мнения: 5 725
Ako може да дадете мнения за тази пералня :
https://www.technopolis.bg/en/Washing-machines/Washing-machine-B … -28481ME/p/683883

От къде мога да си изтегля таблицата с програмите , искам да ги видя колко са, времетраене, градуси и т.н.?

Последна редакция: нд, 03 ное 2019, 10:54 от monii

# 520
# 521
  • София
  • Мнения: 12 006
От къде мога да си изтегля таблицата с програмите , искам да ги видя колко са, времетраене, градуси и т.н.?
От посочения линк отиваш на документация и от там сваляш ръководството.

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 19
Ваучерите за намаление при Miele, могат ли да се използват при покупка в България?

# 523
  • Мнения: 6 135
Здравейте!

В момента на промоция с размери подходящи за нас са три перални. Ако се сравняват по марката знам коя ще препоръчате на първо място, но не знам от другите две като марка коя е по качествена. Обаче като напатила се със модел сушилня, който се знае че има проблеми от добра марка ще помоля ако имате информация за моделите на пералните да я споделите. Иначе Боша малко надхвърля предвидения бюджет, но ако получа добри отзиви от вас за нея сме склонни да ги дадем, защото сме в период в който пускам по 2 перални на ден, понякога може и трета да се наложи и търся издържлив на експлоатация уред с налични  конкретни функции. Трябва да е възможно най-тиха заради честото ползване и съседите, с отложен старт, допълнително изплакване, функция намаляване на продължителността на програмата, деликатно пране. Моделите са:
1. Bosch wan24061by с промоционална цена 749
2. Електролукс ew6f328w с промоционална цена 699
3. Аристон хотпойнт ns823cw eu с промоционална цена 539.

Има и промоции при онлайн покупка, но не разбрах там каква гаранция върви с уреда и затова посочвам подходящите за нас по размер промоционални уреди в магазините на Техномаркет и Технополис.

# 524
  • Мнения: 11 642
От тези трите категорично съм за Бош. Отговаря и на всичките ти желания.

Общи условия

Активация на акаунт