Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 211
  • 747
  •   1
Отговори
# 570
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Lana..,чаршафи(моите са ранфорс),хавлии на програма cottons,с Bosch WAT28460BY съм,пере добре,но максималните обороти на центруфугата са 1400,а на допълнителното изплакване-1200...само.Предишната ми пералня беше Bosch i-dos(висок клас)имаше 1600 оборота,които използвах всеки път на последното допълнително изплакване и програма за петна,а тази няма такива "екстри",и ми липсват...Но реших да не давам повече от 1000лв за електроуред...сега така.
Бихте ли споделили защо сменихте Бош високия клас?Предстои ми покупка,но не бързам в магазина ми хвалят много АЕГ но моя приятелка ,,изрева,, преди 2 год от тях.Аз клоня към Бош но знам ли с годините много неща се променят(страна производител и др.)та търся съвет.

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Смених Bosch i-dos висок клас защото се развали-ел.платка,която управлява мотора(360лв,смяна в сервиза за да важи геранцията на новата платка),а 3мес. преди това смених амортисьори и маншон(240лв)...Bosch...Беше 8-годишна,миналата година смених съдомиялна(пак Bosch) и на същата възраст,сега си мисля кога ли и сушилнята "ще ме предаде",защото са купувани заедно със старата пералня.Вече се замислям за Samsung,на Bosch поддръжката е скъпа.

# 572
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Втресе ме...Купихме и сушилня и пералня Bosch (пак i-dos, 1600 оборота) съвсем наскоро...Дано издържат 8 години.

# 573
  • Мнения: 41
Здравейте! Пералнята ми горение WS947LN на месец и половина изписва грешка е06 в книжката пише грешка при нагряването на водата. Рестартирахме я, изкючвахме я от тока и пак я изписва, когато свърши програмата. Явно е нагревателя, защото се чува лек шум и прането е студено? Може ли нещо друго да направим ние или направо да викнем техник? Може ли някой да ми каже къде се намира нагревателя на този модел, защото е в мокро помощение и трябва да свалим бойлера и сушилнята за да я изкараме Sad

# 574
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Vera Vasileva 630217,
Пишеш, че след като свърши програмата, ти изписва тази грешка. Прането е нормално да е студено, след няколко изплаквания. По време на прането, пипала ли си люка, за да видиш дали е топъл?
Нагрвателя се намира в долната част, под барабана, т.е. между барабана и казана. За да стигнеш до него, трябва да се свали задния капак на машината.

# 575
  • Мнения: 41
Vera Vasileva 630217,
Пишеш, че след като свърши програмата, ти изписва тази грешка. Прането е нормално да е студено, след няколко изплаквания. По време на прането, пипала ли си люка, за да видиш дали е топъл?
Нагрвателя се намира в долната част, под барабана, т.е. между барабана и казана. За да стигнеш до него, трябва да се свали задния капак на машината.
Да пипала съм го студен е, вчера я пуснах на 90 градуса пак беше студена... Благодаря значи трябва да се извади от мокрото помещение... кофти

# 576
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Всички Бош перални и сушилни удължават времето, което много кратно съм го коментирала и с други познати, ползващи марката, както и техник на Бош.
И това е напълно нормално, защото машината сама преценява .

Конкретно за I dos, аз съм с такава и не бих я заменила за нищо друго, дори и за модела с кислорода за освежаване на дрехите.
За мен е нормално частите им да са скъпи, все пак е марка Бош, същото като да караш мерцедес и да се оплакваш от поддръжката му.

Но пък Бош са единствените, които дават 12 месеца гаранция на частта при подмяна в извън гаранция!

# 577
# 578
  • Мнения: 6 084
Радост Николова, това удължаване на цикъла пране при Бош го задавате вие или пускате програма с продължителност 100 мин. примерно, а пералнята удължава времетраенето й по някакви причини? Винаги ли удължава и до колко минути/часове може да удължи. Какви са причините за това удължаване и при всички серии ли го има. Разглеждам уреди от 4 серия. Но ми трябва цикъл на пране в прилични времеви граници.

Разглеждам и перални АЕГ модели от серия 6000. Има ли данни при тази серия да се получават дефекти. Моторът при тези серии издържлив ли е на интензивна употреба?

При съизмерими цени (с разлика до 50 лв.) на модели Бош и АЕГ от посочените серии щях да дам предпочитание на Бош, но информацията че удължава времетраенето на програмите ме притеснява, защото понякога ми е много важно да изпера възможно най-бързо.
Колко е минималното отстояние на уреда от стената при поставяне под кухненски плот, което да гарантира добра работа на уреда?

# 579
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Радост Николова, това удължаване на цикъла пране при Бош го задавате вие или пускате програма с продължителност 100 мин. примерно, а пералнята удължава времетраенето й по някакви причини? Винаги ли удължава и до колко минути/часове може да удължи. Какви са причините за това удължаване и при всички серии ли го има. Разглеждам уреди от 4 серия. Но ми трябва цикъл на пране в прилични времеви граници.

Разглеждам и перални АЕГ модели от серия 6000. Има ли данни при тази серия да се получават дефекти. Моторът при тези серии издържлив ли е на интензивна употреба?

При съизмерими цени (с разлика до 50 лв.) на модели Бош и АЕГ от посочените серии щях да дам предпочитание на Бош, но информацията че удължава времетраенето на програмите ме притеснява, защото понякога ми е много важно да изпера възможно най-бързо.
Колко е минималното отстояние на уреда от стената при поставяне под кухненски плот, което да гарантира добра работа на уреда?
Аз също се стресках в началото и съм питала. Не го задавам аз удължаването, самата машина си преценява според замърсеността на дрехите. Има датчици, които отчитат замърсеността на водата.

Случвало ми се да видя, че остават 15 минути и изведнъж машшината си преизчислява още 10.
За мен лично е по добрата опция, защото в крайна сметка искам перфектно пране.
Серия 4 не съм гледала, аз съм с 8ма и там имат супер много опции взависимост от типа пране, което лично за мен е голямо улеснение, защото имам много замърсени дрехи, които не искам да ги пера на високи градуси, защото по етикет са за 30.Моя позната основно пере ризи и тя си вземе моделът им с кислород- освежаване точно на ризи.
Всеки има различни критери, кое от опциите му е по важно.
За мен водещо беше досадата всеки път да слагам препарат и да не предозирам с него.

# 580
  • Мнения: 6 084
Финансово силите стигат за промоционални модели на 4 серия. Щом удължаването е в рамките на 10-15 минути мога да го пренебрегна като минус в моя случай. Уплаших се да не би да удължава с час, че и повече.
В момента избирам уред, който да е възможно най-издържлив на често пране - всеки ден, понякога 2, 3 пъти на ден и да не се повреди поне няколко години. Но и да не пере по 3, 4 часа. Опцията олекотена завивка, към която ще включа и пране на възглавница също ми е важна, защото предполагам че е далеч по-кратка от програмите за дрехи и спално бельо. И тихата работа е важна, заради интензивното ползване, че и за нас е дразнещ ужасния шум по цял ден плюс шума от сушилнята, но и към съседите не е коректно.
В 4 серия си харесах модел 8 кг и един малко по-евтин 7кг също 4 серия, които сега са на промоционални цени в онлайн продажбите на Техномаркет. Но нали след 2 седмици има черен петък много се чудя има ли шанс да паднат още цените на тези модели, защото пък текущата промоция е още няколко дни. А дали скъпи уреди от по-висок клас също участват в намаленията на черния петъ?

# 581
  • Мнения: 3 788
Вижте магазините за техника от Германия с транспортни дефекти. Ние така взехме 4а серия Бош миялня, а цената беше по-ниска отколкото 2а серия в Техмарт например. Препоръчвам Техновижън, много сме доволни

https://technovision.bg

# 582
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Това удължаване на времето за пране не се ли случва само при автоматичните програми, където машината сама преценява на колко градуса да пере и на колко оборота да центрофугира? При стандарта програма, примерно памук, със зададено времетраене 2 часа, как точно се случва това удължаване на времето за пране?!

# 583
  • Мнения: 6 084
Вижте магазините за техника от Германия с транспортни дефекти. Ние така взехме 4а серия Бош миялня, а цената беше по-ниска отколкото 2а серия в Техмарт например. Препоръчвам Техновижън, много сме доволни

https://technovision.bg
Благодаря, много! Ще проверим какви перални предлагат.

# 584
  • Мнения: 492
Това удължаване на времето за пране не се ли случва само при автоматичните програми, където машината сама преценява на колко градуса да пере и на колко оборота да центрофугира? При стандарта програма, примерно памук, със зададено времетраене 2 часа, как точно се случва това удължаване на времето за пране?!
Ами , моята Whirlpool , например , удължава времето,когато съм сложила повече препарат и се е образувала повече пяна .

Общи условия

Активация на акаунт