Противозачатъчни

  • 526
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, пиша тук относно проблем, който забелязвам от доста време, но имаше израз сега.
Пия противозачатъчни от 3 години без почивки (под 25 годишна съм), и винаги съм ставала по-емоционална, нервна и тн от тях, но го облагах и на други неща. Наскоро изпитах силен стрес от няколко неприятни ситуации едновременно и нещо се случи - станах тревожна почти постоянно, излязоха ми пъпки по шията (четох, че са признак на хормонален дисбаланс), не спя добре и изобщо - не се чувствам в кожата си, попринцип съм чувствителен човек, но не в такива крайности. Всички казват, че е заради тях, но все пак искам да попитам и тук. Трудно се концентрирам, неенергична съм, притеснителна и мисля само за проблеми, което не ми е присъщо. Консултирах се с ендокринолог и ми каза да ги спра, но искам да попитам първо дали това ви се е случвало и за колко време се нормализират нещата?

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 14:49 от kalina0202

# 1
  • Мнения: 46 516
Възможно е да е от тях.
Може и да е щитовидна. Ендокринологът пусна ли ти изследвания?

# 2
  • Мнения: 4
Каза, че ще пусне след 2 месеца след като спра противозачатъчните.

# 3
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
преди доста години и азбях почти постоянно на противозачатъчни. Изпитвах същите симптоми. Лошото е, че си ми станаха хронични вупреки спирането. Хормоните, поне основните показатели, са ми перфектни. Пия билкови успокоителни Алора и така. Искрено се надявам при теб нещата да се нормализират

# 4
  • Мнения: 73
Здравейте. Преди около два три месеца имах доста сериозен проблем с месечния цикъл. На 17г съм. Не ми спираше изобщо, за най-много седмица и пак. Пих хапчета, спря, сега съм на противозачатъчни Линдинет 30 за 3 месеца за регулиране на цикъла като ги пия един път вечер. Първия месец от тях като ги свърших ми дойде след 3..4 дни и ми спря нормално и почнах 2рата кутийка като сега ми остават около 5/6 хапчета.. Но днес ме болеше леко ниско долу стомаха по точно чувствах някакъв дискомфорт.. Сега като ходих до тоалетна имаше една малка подобно на жилка в кафяв цвят.. Това нормално ли е да ми дойде преди да съм изпила хапчетата, да си ги допродължа ли?

# 5
  • Мнения: 158
Здравей авторке, аз съм по същия начин, от април 2016 до юли 2019 бях на противозачатъчни с 2 почивки от по месец, юли ги спрях. Имах същите ефекти в настроението, пъпките по шията още си ги имам. Наблюдавам и едно уплътнение, като малко възелче в гърдата, което се чудя дали може да е от дисбаланс, предизвикан от хапчетата или спирането им.. Преди тях нямах подобни проблеми, пиех ги с цел предпазване. Спрях ги от раз като избиха пъпките по шията с бонус 2 косъма на брадичката.

Общи условия

Активация на акаунт